Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH kiralık forklift, yarış arabasını özel bir ataşmanla kaldırıyor
Yarış Pistinde Bile Kullanımda

Lınde MH Kiralık Çözümleri Formula Student 2016'ya Destek Veriyor

Hockenheimring'deki Formula Student Almanya'da Linde Kiralama Çözümleri

Bu eşsiz bir yarışmadır: Her yıl düzenlenen Formula Student Almanya etkinliğinde toplam 3.600 katılımcı ile 28 ülkeden 115 takım en iyi yarış otomobilini tasarlamak için yarışmaktadır. Öğrenciler prototip oluşturmak, sunum hazırlamak ve test çalışmaları için eğitim vermek için bir yıl harcarlar. Ekipler, çalışmalarını buna uygun olarak yüksek derecede heyecan ve coşkuyla ele alır. Bu, Hockenheimring'deki etkinliklerin kusursuz organizasyonunu ve performansını kesinlikle gerekli kılar. Linde Kiralama Çözümleri, uzun yıllardır etkinlik boyunca tüm lojistik görevleri yerine getirmenin yanı sıra hızlı ve profesyonel kurulum ve demontaj sağlıyor. Bu, üstesinden gelinmesi gereken bir dizi zorluğu gerektirir.

Linde rental truck during setup activities at the Hockenheimring

Lojistik Zorluklarda Hızla Ustalaşın

Gerilim çok yüksek. Takımlar her yerde koşuşturuyor, yarış otomobillerini konumlandırıyor, otomobil gövdesi üzerinde çalışıyor, iş planlarının sunumunu yapıyor ve motorlardaki son dakika teknik sorunlarını çözüyor. Zamanın bu noktasında, gönüllülerden oluşan bir ekip çalışmalarının çoğunu çoktan tamamladı: 'Formula Student Almanya en çok ilgi çeken bir etkinlik. Yaklaşık 6.000 ziyaretçiyle birlikte yaklaşık 10.000 kişiyi ağırlıyoruz.

Tim Hannig, CEO, Formula Student Almanya

Tim Hannig, CEO, Formula Student Almanya

Pazar akşamı geldiğimizde aslında sadece boş bir tarla ile karşılaşıyoruz. Ardından, mümkün olan en kısa sürede beş günlük yarışma için her şeyi ayarlamamız gerekiyor ve etkinlik sırasında çok sayıda lojistik zorluk da ortaya çıkıyor. Linde Kiralama Çözümleri , görev için esnek bir şekilde donatılmamızı sağlıyor,' diyor Formula Student Almanya Başkanı Tim Hannig.

Race cars constructed by the student teams demonstrate their performance at the Hockenheimring

Şafakta Forklift Teslimatı

Formula Student Almanya, çok sayıda gönüllünün yardımı olmadan gerçekleştirilemeyecek kadar pahalı ve zaman alıcı bir etkinliktir. Tüm bariyerleri, servis ve seyirci alanları ve tüm güvenlik önlemleri kurulmalı ve kaldırılmalıdır - ve hepsinden önemlisi, 100'den fazla yarış otomobili güvenli bir şekilde boşaltılmalıdır. Takımın kurulması için yalnızca 36 saati var, bu nedenle bu tür sıkışık programı karşılamak için aşırı verimlilik ve hız gereklidir.

Forklift, çekici ve sipariş toplayıcılardan oluşan kiralık filomuz ağır ticari araç ile teslim edilmektedir.

Forkliftler, çekiciler ve sipariş toplayıcılar: Kiralanan filo, sabahları istenen saatte ağır ticari araçla Hockenheimring'e teslim edilir.

Tüm kurulum ve söküm sürecinden sorumlu olan Etkinlik Destek Başkanı Johannes Kratzel, 'Kiralama Çözümleri son derece esnek olmamızı sağlıyor. Ekipmanın ne zaman teslim edileceğini - sabah erken veya akşam geç saatlerde - özgürce belirleyebiliyoruz, diyor. Bir kez daha, bu yıl yarı römork sabah saat yedide zamanında varıyor. 'Kısa bir devir teslim raporu ve gidiyoruz,' diyor Kratzel.

Formula Student race cars at the start line on the Hockenheimring

Kısa Dönem Kiralama, Etkinlikler İçin İdeal Bir Lojistik Çözüm

Hockenheimring

Çevik sipariş toplayıcılar, organizatörler, sponsorlar ve ekipler tarafından sağlanan sayısız malzemenin boşaltılması için hayati öneme sahiptir.

Linde Kısa Dönem Kiralama, etkinlikler veya kısa süreli projeler için bir ulaşım ihtiyacı olduğunda idealdir. Kısa dönem kiralama, bir gün ile bir yıl arasında bir kiralama süresi anlamına gelir. 'Linde MH için bu, birkaç forklifti teslim edip birkaç gün içinde tekrar toplamaktan çok daha fazlasıdır. Gerekirse, çok çeşitli görevler için tüm forklift filolarını teslim edebilir ve gereksinimlere, değişikliklere yanıt verebiliriz.' diyor Linde MH'den Theresa Fischer. Linde çalışanları, hangi ekipmanın gereksinimleri karşıladığını ve ne kadarına ihtiyaç duyulduğunu tam olarak değerlendirebilecek ilgili sektör bilgisine sahiptir. Avrupa'da 45.000'den fazla kiralık ekipman ağı, doğru endüstriyel ekipmanların kısa sürede bile genel olarak mevcut olduğu anlamına gelir.

Johannes Kratzel, Head of Event Support, in discussion with Formula Student volunteers

500 Metreyi Aşkın Çit ve Sayısız Lastik

Kratzel için altyapıyı kurmak için iki forklift, bir sipariş toplayıcı ve bir tane de çekici gerekiyor. 'Sponsorlar, kendi kapsamlı ekipmanımıza ek olarak dağıtılması gereken sayısız malzeme paleti ile geliyor. Daha sonra teslimat araçlarını boşaltmak için çevik küçük sipariş toplayıcıları kullanıyoruz. Bunların kullanımı da özellikle kolay. Bu, nihayetinde, gönüllülerimizin kısa bir talimat aldıktan sonra başlayabilmeleri gerekiyor. Pratik yapmak için zaman yok” diyor Kratzel, sabahları hazırlık faaliyetlerinin başlangıcını anlatırken. Kratzel, 'Çekiciler burada Hockenheimring'de uzun mesafeleri kat etmemize yardımcı oluyor. Bu, işleri çok daha kolay hale getiriyor ve kurulum faaliyetlerini hızlandırıyor' diye devam ediyor. Tamamlandığında, saha boyunca yaklaşık 500 metre uzunluğunda çitler dağıtılacak ve güvenlik bariyerleri olarak sayısız lastik yığını kurulacak.

Çilek Sepetiyle Yapılacak Milyonlarca İş Var

Formula Student'ın en önemli özelliği: bu bir yarış değil, bir tasarım yarışmasıdır. Öğrenciler, bilgilerini ve yaratıcılıklarını göstermek için tek kişilik bir yarış otomobilinin prototipini tasarlar ve inşa ederler. Kurgusal olarak bütçeleme ve pazarlama planlamasını da içeren bir iş planı da hazırlanmalıdır. Statik olaylar olarak adlandırılan olaylarda, öğrenciler önce kavramlarını sunarken, dinamik olaylarda, bir sürücü yarış pistinde yarış otomobilinin hızlanma, frenleme kuvveti ve yol tutuşu.vb. gibi bütün özelliklerini göstermelidir:

Kiralık bir Linde MH forklifti yarış aracını dikkatli bir şekilde ağır ticari araca özel bir ataşman ile yüklüyor.

Değerli yük: Çilek Sepeti adı verilen ataşman ile 100.000 Euro değerinde bir yarış aracı pit çatısına kaldırılıyor.

Sunum, özel bir lojistik görevde ustalaşmayı içerir. Yarış otomobilleri, altı metreden yüksek olan pit tavanına kaldırılmalıdır. Bunun için gerekli kaldırma yüksekliğine sahip bir forklift ve adını kırmızı renginden alan Çilek Sepeti adı verilen özel bir taşıma platformu gerekir. Çilek sepetinden gönüllü ve sorumlu olan Christian Klein, 'Açıkçası her gün bir forkliftle çalışmıyorum, sadece Formula Student sırasında çalışıyorum' diyor. Klein, 'Ayrıca manevra yapmak için sadece küçük bir alanım var ve değeri 100.000 Euro'ya kadar olan yarış otomobillerini pit tavanına kaldırmak zorundayım. Bu nedenle basit kullanım, iyi ergonomi ve hızlı tepki vermesi son derece önemlidir,' diye devam ediyor Klein. Johannes Kratzel, 'Toplam malzeme değeri yaklaşık iki buçuk milyon euro ve her yarış otomobilinde bir yıllık çalışmayla biraz terlemeye başlıyorsunuz. Teknolojiye tamamen güvenebilmemiz gerekiyor,' diyor Johannes Kratzel.

Basit, Pratik ve Esnek

Johannes Kratzel için kiralama hizmetinin temel özelliği, her şeyin çok basit ve esnek olmasıdır. 'Kiracı olarak benim için bu çok basit ve pratik çok yönlü bir çözüm. Kiralama öncesinde tek bir arama veya e-posta yeterli ve ihtiyaçlarımız kısa sürede değişse bile bu her zaman hızlı bir şekilde çözülüyor.' Örneğin, birkaç yıl önce çilek sepetini kaldıran özel forklift için yanlış bir asansör ile temin edildi. Kratzel, '24 saat yardım hattını aradık ve yarım öğleden sonra yeni bir forklift gönderildi. Değişikliklere kısa sürede yanıt verebilme yeteneğini çok takdir ediyorum' diyor Kratzel, bu tür olayların bilinmeyenleriyle uğraşırken. Günün sonunda, Hockenheimring'deki on birinci Formula Student'a katılan herkes için bir başka unutulmaz deneyim oldu. Formula Student Almanya 2017'yi büyük bir beklenti ve heyecanla bekleyen Johannes Kratzel, 'Gelecek yılı ve bir kez daha Linde MH ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz' diyor.

A Linde employee goes through the handover report for rental trucks with Johannes Kratzel

Formula Student Almanya 2016

Her yıl düzenlenen bu eşsiz yarışmada Formula Student Almanya etkinliğinde toplam 3.600 katılımcı ile 28 ülkeden 115 takım en iyi yarış otomobilini tasarlamak için yarışmaktadır. Öğrenciler prototip oluşturmak, sunum hazırlamak ve test çalışmaları için eğitim vermek için bir yıl harcarlar.

Video