Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Tesislerde üzerinde taşınabilir bir ünite bulunan depo çalışanı
Destek sistemi, tehlikeleri ortaya çıkmadan önce tespit eder

Lınde Safety Guard

En Anlamlı Olduğu Anda Güvenlik

İnsanlar, endüstriyel ekipmanlar ve altyapı birbiri ile iletişim kurabilseydi?

Yükleme ve boşaltma gibi malzeme istifleme işlemlerinde tehlikeli olabilecek durumlarla karşılaşılabilir. Yakın mesafede birlikte çalışan endüstriyel makineler ve personelin kontrolü zor ve sıkıntılı olabilir. En kötü durum senaryosunda, bu durum yaralanmalara veya maddi hasara neden olabilir.

Linde MH endüstriyel ekipmanı, ağır ticari aracın yükünü boşaltırken

Endüstriyel ekipmanların kullanıldığı yerlerde, insan ve makine arasında karmaşık bir etkileşim vardır. Linde Safety Guard olası tehlikelerle ilgili erken uyarı sağlayan, yenilikçi bir izleme sistemidir.

Malzeme elleçleme uygulamasının tüm yönlerinde, işe dahil olan tüm personelin sürekli bir uyanıklık göstermesi gerekir. Kör köşeler, görüş alanının düşük olduğu alanlar ve dikkat dağıtan sesler intralojistik alanında ve üretim ve çalışma ortamlarında sürekli bulunan güvenlik riskleridir.

Zamanında Uyarı: Linde Safety Guard

Linde Safety Guard hem ekipman operatörleri hem de ekipmanın yakınındaki yayalar için güvenliği arttıran yenilikçi bir destek sistemidir. Bir tehlike durumunda tetiklenen aktif alarmlar sayesinde işe dahil olan herkes anında tepki verebilir. Uygulama ve ekipmana bağlı olarak, Safety Guard sistemi yakın tehlikeler hakkında sesli uyarılar, yanıp sönen LED lambalar veya titreşimler ile uyarı sağlar. Ardından, herhangi bir fiziksel yaralanma veya ikincil hasar meydana gelmeden tehlikeler bertaraf edilebilir.

Bu benzersiz güvenlik sistemi Temmuz 2017’de Linde Material Handling tarafından satın alınan girişim şirketi Comnovo tarafından geliştirilmiştir. Sistem, 2016’nın ilk aylarından itibaren Linde Material Handling’in endüstriyel makinelerine monte edilmektedir. O günden bu yana, sistem kendini geniş bir yelpazedeki endüstrilerde kanıtlamıştır.

Grafikte Linde Safety Guard’ın kullanım alanları gösterilmektedir.

Daima Güvenli Alanda

İster aşırı hız, ister bir makinenin yoluna çıkan personel veya düşük görüş alanı olsun: Endüstriyel makinelerle çalışırken kazaların ortaya çıkabilmesi için çok sayıda neden vardır. Linde Safety Guard’ın sistemi belirli riskleri izlemek üzere yapılandırılabilir.

Endüstriyel Makineler ve Yayalar İçin Tehlikeli Çalışma Bölgeleri

Köşelerde, kavşaklarda ve salon girişlerinde, endüstriyel makineler yayalar için tehlike oluşturabilir. Linde Safety Guard sistemi hem operatör hem de yayalar için önceden uyarı sağlar. Uyarı sinyali duvarlardan ve raflardan iletilebilir ve 10 santimetrelik mesafe içinde doğrudur. Uyarılar sadece açık bir tehlike olduğunda tetiklenir, böylece yanlış alarmlar önlenir.

Aşırı Hız

Personelin çok geçtiği alanlarda endüstriyel makineler çok hızlı hareket ettiğinde kazalar ortaya çıkabilir. Uzun, düz boşluklar da makine operatörlerinin güvenli bir hareket hızını aşmalarına neden olabilir. Linde Safety Guard bu kritik alanlarda hareket hızını otomatik olarak düşürür.

Çok Makineli Kazalar

Görüş alanının kötü ve kısıtlı olduğu karşıdan karşıya geçiş noktalarında ekipmanlar çarpışabilir. Bu durumlarda, Linde Safety Guard sistemi tüm makine operatörlerini çok yakında başka makinelerin bulunduğu konusunda uyarır. Makine Ünitesi makinelerin yaklaştığı yönü görüntüler. Bir uyarı tetiklenmeden önce makineler arasında olması gereken minimum mesafe ayarlanabilir.

Giyilebilir Güvenlik Donanımları: Linde'den Yaya Uyarı Bandı

Yaya Uyarı Bandı, Linde Safety Guard Sistemindeki en son yeniliktir. Yaklaşan bir ekipman konusunda kullanıcısını uyarmak için titreşim, ses ve ışık sinyalleri kullanarak operasyonlar sırasında güvenliği sağlar. 10 cm hassasiyete ve ergonomik tasarıma sahip Yaya Uyarı Bandı, yüksek güvenlik sağlarken kolayca giyilebilme özelliğine de sahiptir. Sertifikalı reflektörlü yeleklerin üzerine rahatça oturan Yaya Uyarı Bandı, sezgisel olarak değiştirilebilen bir pile sahiptir. Bu özelliği sayesinde, çok vardiyalı operasyonlar da dahil olmak üzere tüm ortamlarda kullanılabilir.

Yaya Uyarı Bandı hakkında daha fazla bilgi
Giyilebilir Güvenlik: Linde

Özel Tasarlanmış Güvenlik

Linde Safety Guard sistemi şirket içi trafiğe katılan tüm personelin güvenliğini arttırır. Köşelerden ve duvarların içinden görebilir, hızı otomatik olarak azaltır ve herhangi bir tehlike senaryosuna uyacak şekilde programlanabilir.

Linde Safety Guard kazaları önlemek için uyarı bölgelerini kullanır. Vericiler endüstriyel ekipmanlara, duvarlara, raflara yerleştirilir ve hatta personelin kendisi tarafından taşınır. Bu, tehlikeli durumların hızlı bir şekilde tespit edilmesini, erken uyarı verilmesini ve bu durumlardan kaçınılmasını sağlar.

Bir yaya ile makinenin çarpışma olasılığı varsa, hem endüstriyel makine hem de yaya aynı anda uyarılır. Makinedeki bir alıcı kaç yaya personelin ve hangi yönden tehlike alanına yaklaşmakta olduğunu gösterir. Yaya alıcı tarafından uyarılır. Sinyal geçişi, duvarlar ve raflar arasında da geçerlidir.

Ayrıca hızın kısıtlanması gereken bölgeler önceden tanımlanabilir ve programlanabilir, böylece sistem bu bölgelerde ekipmanın hızını otomatik olarak düşürür ve ekipman operatörünü de uyarır. Bu, üretim, sipariş toplama alanları gibi alanlarda ve yoğun kavşaklarda ekipmanlar ve personel arasında meydana gelebilecek kazaları en aza indirir.

Tüm bunlar Linde Safety Guard sisteminin işaretlenmiş nesneler veya personelin konumunu 10 santimetre hassasiyetle kesin bir şekilde belirleyebilmesi ve uyarı bölgelerinin ayrı ayrı ayarlanabilmesi sayesinde mümkün olur. Bu hassasiyet seviyesi aynı zamanda yanlış alarmların önlenmesine de yardımcı olur. Ayrıca, 4 GHz aralığındaki (UWB) bir geniş bant radyo sinyali WiFi, Bluetooth veya RFID’den kaynaklanan parazitlenmeleri önleyerek güvenilirlik sağlar.

Sistem herhangi bir güvenlik gerekliliğini yerine getirecek şekilde uyarlanabilir. Ayrı ayrı modüllerden oluşur ve ayrı ayrı alanlardaki ilgili tehlike durumlarına uyacak şekilde tasarlanabilir.

Bir Bakışta Avantajlar

  • Personel ve bölge tanıma
  • 10 santimetre hassasiyetle yapılandırılabilen uyarı bölgeleri
  • Tehlike bölgesinde bulunan personel sayısının ve konumlarının görsel hale getirilmesi
  • Hem yaya personelin hem de makine operatörlerinin uyarılması
  • Duvarlar ve raflar arkasından tespit*
  • Esnek, uyarlanabilir ve hızlı montaj

*İntralojistik sektöründeki tipik altyapılar için geçerlidir. Saha analizi sırasında kontrol edilir.

Linde Safety Guard hakkında daha fazla bilgiyi broşürümüzde bulabilirsiniz.

Linde Safety Guard Makine Ünitesi ile birlikte oparatör kabini
Linde Safety Guard

Ekipman Ünitesi

Ekipman ünitesi operatörü LED lambalar ve sesli sinyallerle uyarır.

Linde Safety Guard

Taşınabilir Ünite

Taşınabilir Ünite, personeli yaklaşan endüstriyel ekipmanlarla ilgili olarak sesli sinyaller, LED lambalar ve titreşim aracılığıyla uyarır.

Linde Safety Guard

Sensörler

Tanımlanan tehlike alanları içinde yayaların ve endüstriyel ekipmanların üzerindeki modülleri tespit ederler.

Linde Kompakt Ekipman Ünitesi

Küçük Makine Ünitesi

Küçük Makine Ünitesi forklifte monte edilir ve Sabit Ünite veya Bölge İşaretleyici gibi sabit modüllerle iletişim kurar.

Linde Safety Guard

Sabit Ünite

Sabit Ünite erişim kapıları veya düşük görüş alanına sahip kavşaklar gibi kritik alanlardaki tehlikeli bölgeleri işaretler. Bu modül, çevredekileri sesli sinyaller ve LED lambalarla uyarır.

Linde Safety Guard

Bölge İşaretleyici

Bölge İşaretleyici hız kısıtlama alanlarını tanımlar.

Linde Safety Guard

Şarj Cihazı

Şarj cihazı Taşınabilir Üniteyi endüksiyonla şarj eder. Tam otomatik etkinleştirme özelliği operatör için en uygun konforu sağlar.

Yaya Uyarı Bandı

Yaya Uyarı Bandı

Tehlike anında Uyarı Bandı yayaları ve forklift operatörlerini uyarır. Işık ve ses sinyalleri, bandı taşıyan kişiyi yaklaşan ekipmanlar hakkında uyarır. Ergonomik tasarımı, son derece konforlu bir şekilde taşınmasını sağlar.

Kullanıcı Görüşleri

İki Kat Güvenli: Safety Guard, Ex-Proof Alanlarda Güvenli Kullanım Sağlar

BASF, dünyanın en büyük kimya şirketlerinden biridir. BASF Personal Care and Nutrition GmbH, Almanya'nın Düsseldorf kentindeki tesisinde patlamaya karşı korumalı bölgelerde güvenliği artırmak için Linde Safety Guard'ın patlamaya karşı koruma sağlayan özelleştirilmiş bir modelini kullanıyor. Kapalı mekanlarda sistem otomatik olarak sürüş hızını saatte 5 km'ye, dar alanlarda ise 2 km'ye düşürüyor. Uyarı lambaları, yayaları yaklaşan ekipmanlar hakkında karşı uyarıyor. Böylece Linde Safety Guard en zorlu koşullar altında bile maksimum güvenlik sağlıyor.

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Mükemmel Uyarı

Forkliftler, Les Pennes-Mirabeau'daki Coca-Cola European Partners France tesisinin koridorlarında her gün iki bin palet taşıyor. Sıkı güvenlik düzenlemelerine rağmen, dar koridorlarda ve kavşaklarda kaza riski yüksekti. Linde Material Handling'in Linde Safety Guard destek sistemi sayesinde Coca-Cola, güvenlik standartlarını yeni bir seviyeye çıkardı. Modüler tasarımı sayesinde birçok güvenlik sorunu aynı anda çözüldü.

Smurfit Kappa LithoPac

Ve Motor: Linde Safety Guard Kullanımda

İsveç, Nybro'da bulunan Smurfit Kappa LithoPac firmasının uzmanlık alanı, ofset baskılı oluklu ambalajlardır. Dünyanın önde gelen kağıt esaslı ambalaj üreticilerinden biridir. Nybro'daki fabrikalarında forkliftler ve yayalar, yakın mesafede hızlı bir şekilde birlikte çalışıyor. Güvenlik en büyük öncelik. 2021 yılında Smurfit Kappa LithoPac, Linde Safety Guard kullanmaya başladı. Tamamen işletmenin bireysel ihtiyaçlarına uygun hale getirilen sistem, gelecekte daha da genişletilecek.

Smurfit Kappa LithoPac

Ve Motor: Linde Safety Guard Kullanımda

İsveç, Nybro'da bulunan Smurfit Kappa LithoPac firmasının uzmanlık alanı, ofset baskılı oluklu ambalajlardır. Dünyanın önde gelen kağıt esaslı ambalaj üreticilerinden biridir. Nybro'daki fabrikalarında forkliftler ve yayalar, yakın mesafede hızlı bir şekilde birlikte çalışıyor. Güvenlik en büyük öncelik. 2021 yılında Smurfit Kappa LithoPac, Linde Safety Guard kullanmaya başladı. Tamamen işletmenin bireysel ihtiyaçlarına uygun hale getirilen sistem, gelecekte daha da genişletilecek.