Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde Kapı Kontrolü kullanımda
Linde Door Control ile Kapı Hasarını En Aza İndirin

Akıllı Kapı Kontrolü

Şirket içi lojistikte, ürünler genellikle iç ve dış mekanlar arasında, farklı holler arasında ve aynı hol içinde aktarılır. Bu malzeme akışını mümkün olduğunca verimli hale getirmek için operatörler genellikle yüksek hızlı kapılar kullanır. Açılma ve kapanma hızının yüksek olması kısa bekleme süreleri sağlar. Aynı zamanda, kapalı kapı sistemleri, üretim ve lojistik hollerinde sabit sıcaklıklar sağlar, çalışanları hava akımı kaynaklı hastalıklardan korur, kuşların girmesini engeller ve kontaminasyonu önler.

Bununla birlikte, bazıları endüstriyel ekipmanlarla ilgili olacak şekilde, kapılarla ilgili sık yaşanan problemler vardır. Bunun genel bir örneği, geçiş sırasında yüksek hızlı bir kapının tamamen açılmamasından doğan bir çarpışmadır. Bu genellikle yalnızca maddi hasarla sonuçlansa da, kapıların, forkliftlerin ve ürünlerin onarım maliyetleri önemli tutarlara çıkabilir.

Fabian Zimmermann, Linde Material Handling Güvenlik Çözümleri Ürün Müdürü
Operatörler genellikle kendilerini zaman baskısı altında bulur veya akılları başka yerde olabilir ve kısa bir an dikkatleri dağılabilir. Linde Door Control ile müşterilerimiz artık kazaya meyilli bu alanda riskleri etkili bir şekilde azaltabilir ve böylece maliyetlerden ve operasyonlardaki kesintilerden kaçınabilir.

Fabian Zimmermann, Linde Material Handling Güvenlik Çözümleri Ürün Müdürü

Şirket İçi Lojistikte Çok Yönlü Güvenlik

Linde Door Control, Linde Safety Guard çok yönlü yardım sistemine eklenen bir üründür. Bu sistem, kapı koruması sağlamanın yanı sıra, endüstriyel ekipmanlar ve insanlar karmaşık ortamlarda etkileşime girdiğinde ortaya çıkabilecek potansiyel olarak tehlikeli tüm durumlara karşı koruma sunacak şekilde tasarlanmıştır ve bu da tüm alana genel bir bakış sağlamayı zorlaştırır. Modüler çözümler, depolar ve üretim holleri için kapsamlı koruma sağlamak üzere mükemmel şekilde hizalanmıştır. Bu, risklere karşı koruma sunar, maliyet tasarrufu sağlar ve çalışanlara iş yerinde çok yönlü bir güvenlik hissi verir.

Güvenliği Artırır ve Maliyetleri Düşürür

Ek maliyetler getiren bu aksilikler artık geçmişte kaldı: Üretim tesislerinde ve mal yük dağıtım merkezlerinde yüksek hızlı kapıların monte edildiği her yerde, kullanıcılar Linde Material Handling'in yenilikçi Linde Safety Guard yardım sisteminin bir parçası olarak sunulan Kapı Kontrol modülünü kullanabilirler. Akıllı kapı kontrol sistemi, endüstriyel ekipmanlar ve altyapı arasında sürekli ve güvenilir iletişim sağlar. Bu fonksiyon gerektiğinde, yaklaşan forkliftlerin hızının azaltılmasını mümkün kılar. Sonuç olarak, kapılardan geçerken güvenlik artar ve çarpışma hasarından kaynaklanan onarım maliyetlerinden tasarruf edilir. Aynı zamanda bu, kapıların daha hızlı kapanması anlamına gelir, bu da örneğin enerji kayıplarını azaltır ve ek maliyetlerden tasarruf sağlar.

Linde Kapı Kontrolü fonksiyonlarına genel bakış

Akıllı Kapı Kontrolü Çalışma Şekli

Linde Safety Guard yardım sisteminin bir parçası olarak, Linde Door Control ultra geniş bant teknolojisine (UWB) dayanmaktadır. Forklift, yüksek frekanslı radyo dalgaları aracılığıyla binanın altyapısı ile iletişim kurar. Bir forklift yüksek hızlı bir kapıya yaklaştığında, kapı otomatik olarak açılırken kademeli olarak yavaşlar. Bunun gerçekleşmesi için sistem, forklift üzerindeki sabit üniteler ile kapı arasındaki mesafeyi on santimetre içinde belirler. Bir kez geçtikten sonra, yüksek hızlı kapı kapanır ve operatör forklifti normal hızda sürmeye devam edebilir.

Bireysel Çözümler Sayesinde Daha Fazla Güvenlik

Kişiye Özel Güvenlik Bölgeleri

Linde Door Control, forkliftin hızını yüksek hızlı kapı açma mekanizmasıyla doğru bir şekilde koordine eder. Bu, kapı açma mekanizmasının geçen forkliftlerden tetiklenmesini veya komşu kapıların açılmasını önlemek için bölgelerin boyutunun ve şeklinin kullanıcının gereksinimlerine göre ayarlanmasını sağlar. İster tekli ister çoklu yüksek hızlı kapılar söz konusu olsun, Linde mükemmel bir kontrol çözümü sunacaktır.

Bağımsız Tek Kapı için: Kapı Kontrol Çemberi

Bireysel bir kapı olması durumunda, kapının etrafında dairesel bir güvenlik bölgesi oluşturmak için 'Daire' modülü kullanılır. Forklift sarı bölgeye yaklaştığında ve içine girdiğinde, hızı otomatik olarak önceden ayarlanmış hıza, örneğin 6 km/h'e düşürülür. Forklift kapının hemen önündeki kırmızı bölgeye ulaştığında da hız yine otomatik olarak önceden ayarlanmış olan değere, örneğin 2 km/h'e tekrar düşürülür. Hem bölgeler hem de ilgili hızlar, belirli bir operasyona uyacak şekilde özelleştirilebilir. Hız düşürülürken aynı zamanda kapıya bir açma sinyali gönderilir. Kapı açılır açılmaz kırmızı bölge devre dışı bırakılır ve forklift kapıdan geçebilmek için tekrar sarı bölgenin hızına (burada: 6 km/h'e) çıkabilir. Uzaklaştığında ve sarı bölgeden çıktığında, hemen normal hıza geri dönebilir.

Çoklu Kapılar için: Dikdörtgen Kapı Kontrolü

Linde Door Control'ün 'Dikdörtgen' çözümü komşu kapılar için kullanılır. Sadece o anda kontrol edilen yüksek hızlı kapının açılmasını, çevredeki diğer kapıların kapalı kalmasını sağlar. 'Dairesel' modelde olduğu gibi, forklift hızı tamamen düşürülür. Her iki model de opsiyonel bir uyarı projektörü ile desteklenebilir. Bu, diğer taraftaki kapıdan geçen yayaları uyarmak için kullanılabilir. Uyarı, kapı kumandası ile aynı anda etkinleştirilir, böylece yayalar zamanında durabilir veya kapıdan ayrılabilir.

Bir Bakışta Sahip Olduğunuz Avantajlar

Güvenlik

Hız sınırlama ve uyarı işlevi sayesinde kaza riski minimumdur

Maliyet Tasarrufu

Kapılar ve forkliftler için önemli onarım maliyetlerine neden olan çarpışmalar önlenir

Diğer Avantajlar

Sorunsuz lojistik süreçler, daha az enerji tüketimi ve kapıların hassas açılıp kapanması sayesinde daha az hava akımı

Linde Door Control In Use at SCHERM

Linde Door Control SCHERM Group'ta kullanımda

SCHERM Group, taşımacılık, gayrimenkul ve lojistik alanlarında uluslararası bir sistem hizmeti sağlayıcısıdır. Ingolstadt tesisinde her gün 200'den fazla kamyon ve 55'ten fazla forklift, çok sayıda bitişik sarmal kapıya sahip merkezi mal kabul alanından geçmektedir. Bu kadar yoğun bir trafikte çarpışma riski artar ve bu da onarım maliyetlerini hızla artırabilir. Linde Door Control'ün 'Dikdörtgen' çözümü, forklift ile bina arasında açık iletişim sağlar. Forkliftin önünde yüksek yükler varken yapılan geçişlerde de kapının tamamen açılmasını mümkün kılarak, forklift hızının otomatik olarak düşürülmesini sağlar.