Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
Optimal Asansör, Optimal Taşıma

Lınde R14 – R25 Model Reach Truck’lar için Yeni HD Reach Mast

Reach truck'lar hemen hemen her tür depo için mükemmel bir seçimdir. Kompakt yapıları ve hatırı sayılır yüksekliklere kaldırma yetenekleri sayesinde, en dar alanlarda manevra yaparken en yüksek ve erişilemeyen raf alanlarına da ulaşabilirler. Reach truck'ı bu kadar özel kılan şey, ürünlerin dar koridorlarda bile her yükseklikte esnek bir şekilde depolanmasını ve bulunduğu yerden alınmasını sağlayan hareketli asansörüdür.

Reach truck'lar, birçok avantajı nedeniyle, depo ve nakliye süreçlerinde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, bu son derece geliştirilmiş ekipmanlar aynı zamanda giderek daha büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bu, özellikle, her zamankinden daha yoğun 'ağır hizmet' operasyonları bağlamında da geçerlidir.

Modern Reach Truck'ların Karşılaştığı Zorluklar

İntralojistik sektöründe her şey daha yüksek depolarla ilgilidir. Lojistik alan pahalıdır, bu nedenle her yönden tam olarak kullanılması gerekir. Bunun sonucu olarak, on metre veya daha fazla raf yükseklikleri uzun zamandan beri sıradan hale geldi. Reach truck'lar, bu yüksekliklerde de ürünlerin güvenli ve hızlı yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlamalıdır.

Bu, operatörlerin acilen her zamankinden daha yüksek kaldırma yüksekliklerine sahip, ancak aynı zamanda daha yüksek bakiye yük kapasitelerine de sahip reach truck’lara ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Ancak hepsi bu kadar değil: Ekipmanlar, asansörleri tamamen açıldığında daha da yüksek hale gelirken, asansörleri indirildiğinde herhangi bir kapı veya koridordan mükemmel bir şekilde geçecek kadar da kompakt olmalıdır.

Kompaktlık, ekipman boyutları açısından da günümüzün gereksinimidir, çünkü raf yükseklikleri artmasına rağmen müşteriler koridorlarını genişletmek istemezler; alan kullanımlarını optimize etmek isterler. Asansörler yükseldikçe operatörler için diğer iki sorun, artan asansör salınımları ve kabinden kısıtlı görüş alanıdır.

R14 – R25 Model Reach Truck’lar için Yeni HD Reach Mast

Linde bu pazar zorluklarını ele alıyor ve 1400 kilogramdan başlayan yük kapasiteli R10–R25 serisi Reach Truck'larını, hem operatörün hem de ekipmanın performansını önemli ölçüde artıracak yeni bir HD Ağır Hizmet tipi reach truck asansörü ile donatıyor. Yeni asansör, operatörün yükü, rafı ve çevreyi daha iyi görmesini sağlar ve aynı anda kaldırma yüksekliği ile ekipman yüksekliği arasında ideal bir bağlantı sağlarken daha yüksek kaldırma ve daha yüksek bakiye yük kapasitelerine izin verir. Ancak asansörü indirilmiş olsa bile, ekipman tüm tipik çalışma ortamlarına sığacak kadar kompakt ve tüm tipik üst engellerin altından geçebilecek kadar alçak kalır.

Görüş Açısında Güvenlik ve Performans: Her Yönde İyileştirilmiş Görüş Alanı

Yük ve çalışma ortamının mümkün olan en iyi şekilde görülmesini sağlamak, reach truck’larla güvenli çalışmanın temel bir ön koşuludur. Daha önceki asansör tasarımlarında, operatörün görüş alanı kısmen kısıtlanmıştı. Bu, yeni HD reach truck asansörüyle iki açıdan değişti:

Yükün Görülebilirliği

Önceki modellerle karşılaştırıldığında, yeni HD reach truck asansörü önemli ölçüde daha geniştir ve artık herhangi bir çapraz destek gerektirmez. Sonuç olarak, asansör profilleri arasındaki açıklık büyütülerek, operatörün çatalları görüşü önemli ölçüde iyileştirilir. Tip ve tasarıma bağlı olarak, operatör yüzde 27 kadar daha geniş bir görüş alanına sahiptir. Baş üstü koruma tasarımı aynı zamanda yukarı doğru daha açık bir görüş alanı sağlayarak, yüksekte ürünleri depolarken ve bulunduğu yerden alırken yükleri kontrol etmeyi çok daha kolaylaştırır.

Asansör Görüş Alanı

Linde'nin bu yeni asansörü, ekipmana daha uygun bir konumda bağlandığından, operatörün çalışma ortamına ilişkin yatay görüşünü de iyileştirir. Bu, operatörün ekipmandan dışarı eğilmek zorunda kalmadan yüklü asansörün ötesini görebileceği anlamına gelir.

Linde MH

Her Alanda Performans: Kaldırma Yüksekliği, Bakiye Yük Kapasitesi ve Manevra Kabiliyeti

Aşağıdaki Linde reach truck modelleri yeni reach truck asansörü ile donatılmıştır:

 • R14 HD
 • R16 HD
 • R20
 • R20 HD
 • R20 W
 • R25

İşletmeler, dikey depolama alanının her metrekaresi ile etkili bir şekilde para tasarrufu sağlıyor. Bu ek alanı karlı bir şekilde kullanmak için, reach truck’ların gittikçe daha yüksek kaldırma yüksekliklerinde çalışabilmesi, ancak yine de kompakt olması ve manevra kabiliyetini koruması gerekir.

 • Daha Yüksek Kaldırma Yüksekliği: Linde'nin yeni reach truck asansörü, 15 metreye kadar kaldırma yüksekliğine ulaşabilir. Ve böylelikle önceki seriyi iki metre geride bırakıyor.
 • Daha Yüksek Bakiye Yük Kapasitesi: Bakiye yük kapasitesi de iyileştirildi, yani ekipmanlar, asansörleri tamamen kaldırılmış olsa bile önceki seriden önemli ölçüde daha ağır yükleri kaldırabilir.
 • Aynı Ekipman Uzunluğu: Yeni reach truck asansörünün ek kaldırma yüksekliğine rağmen, reach truck’ın uzunluğu değişmeden kalır, böylece ekipmanlar her zamanki manevra kabiliyetini korur. Yine de dar depo koridorlarında manevra yapabilir ve dar alanlarda bile birinci sınıf performans sağlayabilirler.

Linde MH

Maksimum Kompaktlık: Kaldırma Yüksekliği ile Ekipman Yüksekliği Arasındaki İlişki

Söz konusu reach truck’lar olduğunda önemli olan sadece kaldırılmış asansörün yüksekliği değildir. Asansör indirildiğinde, depodaki tüm geçiş yollarından güvenli bir şekilde geçebilmek için ekipmanın mümkün olduğunca kompakt olması gerekir. Bunu başarmak için Linde, yeni reach truck asansörü için kaldırma yüksekliği ile ekipman yüksekliği arasındaki ilişkiyi optimize etti. Örneğin yeni 15 metrelik asansör, kapalıyken önceki modelin 13 metrelik versiyonundan bile daha alçaktır.

Salınımları Önleme: Geliştirilmiş Denge için Sağlam Profiller

Reach truck asansörünün dengesi, ürünleri önemli bir yükseklikte depolarken ve bulundukları yerden alırken çok önemlidir. Asansör salınmaya başlarsa, operatör salınım durana kadar beklemek zorundadır. Bu, zaman kaybına ve aynı zamanda raflara çarpmaya, hatta yükün hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle, yeni Linde reach truck asansörü, salınımları daha minimize edecek bir şekilde tasarlanmıştır.

Daha Sert Yapı

Yeni asansör tasarımı, gelişmiş denge için kademeli takviyelere sahip daha sağlam bir asansör profiline sahiptir. Reach truck asansörü daha da sertleştirilerek, bileşenlerin burkulması en aza indirilir. Yüksek düzeyde kararlılık, çalışma sırasında salınım oluşumunu azaltır ve böylece taşıma performansını yükseltir.

Dynamic Mast Control

Yenilikçi operatör destek sistemi Dynamic Mast Control (DMC), ilave asansör dengesi sağlar. Sensör kontrollü bir elektrik motoru kullanarak, özellikle yüksek kaldırma yüksekliklerinde meydana gelebilecek salınımlar kompanse edilir ve böylece yüksek seviyelerde daha hızlı, daha güvenli elleçleme sağlanır. DMC opsiyonel bir donanımdır ve yeni HD reach truck asansörü ile birlikte kullanıma uygundur.

Yönetimi Kolay: Daha Basit Montaj-Demontaj, Daha Düşük Servis Maliyetleri

Yeni reach truck asansörünün takılması ve çıkarılması önceki modellere göre daha kolaydır. Bu, asansör demonte edildiğinde kayar fork carriage’ın ekipman şasisinde kalması sayesinde mümkün olmuştur. Bu, ekipmanların gerekirse hızlı bir şekilde yeniden konuşlandırılmak üzere hızla başka bir sahaya transfer edilebileceği anlamına gelir. Ayrıca servisi kolaylaştırır: Nakliye, demontaj ve yeniden montaj, yarı zamanda ve yarı maliyetle gerçekleştirilebilir.

Yeni reach truck asansörü: Bir Bakışta Faydaları

 • Yükün daha iyi görülebilmesi için yenilikçi asansör profili
 • Optimize edilmiş görüş alanı için iyileştirilmiş asansör konumu
 • En yüksek raf seviyelerinde çalışmak için 15 metrelik kaldırma yüksekliği
 • Maksimum performans için daha yüksek bakiye yük kapasitesi
 • Kaldırılmış ve kapalı asansör yükseklikleri arasındaki optimize edilmiş ilişki
 • Optimum manevra kabiliyeti için değiştirilmemiş ekipman uzunluğu
 • Daha dengeli bir yapı için daha sağlam asansör profili
 • Daha düşük servis maliyetleri için daha kolay demontaj