Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH Raf Koruma Sensörü
Yenilikçi Raf Koruma Sistemi

Raf Koruma Sensörü

Hemen Teklif Alın

Depolardaki raf hasarlarının çoğuna endüstriyel ekipmanlar neden olur. Operatörlerin, özellikle yüksek raf seviyelerinde malları istiflerken ve alırken, palete tamamen odaklanması gerekir. Bu, aynı anda rafa olan mesafenin farkında olmalarını zorlaştırır. Bu genellikle, bir bütün olarak raf sistemini etkileyen ve yüksek onarım maliyetleri oluşturan çarpışmalara ve hasarlara neden olur. Pahalı süpürgelik ve destek koruma cihazları genellikle bu riskleri en aza indirmeyi amaçlayan raf kolonlarına takılır. Bununla birlikte, zamanla bunlar da çarpışmalardan zarar görme eğilimi gösterir ve ayrıca zemin seviyesinde depolanan mallar için hiçbir koruma sağlamaz.

Forkliftlere Linde Raf Koruma Sensörü takmak çok daha verimli bir çözümdür. Yenilikçi raf koruma sistemi, operatörün gözleri zemin seviyesinde hareket eder ve rafa çarpmadan önce Reach Truck'ı otomatik olarak yavaşlatır. Bu nedenle yardım sistemi, raf kolonları ve zemin seviyesinde depolanan mallarla ilgili kazaları önleyebilir, böylece depoda güvenliği artırır ve onarım maliyetlerinden tasarruf sağlar. Aynı zamanda, Raf Koruma Sensörü, sürücünün işini kolaylaştırır, tam olarak malları depolamaya ve almaya tam olarak konsantre olmalarını sağlar ve süreçte taşıma kapasitesini artırmaya yardımcı olur.

Manfred Martens, Mamül Deposu Operasyon Müdürü—Sopro Bauchemie GmbH, Wiesbaden
Linde MH beni ziyaret ederek, bir şeyi test edip edemeyeceğimizi sordu: Operatörün raf çerçevesine çarpmasını ve destek koluyla ona zarar vermesini önlemek için ekipmana monte edilmiş bir raf koruma sistemini denedik ve çok iyi çalıştığını gördük.

Manfred Martens, Mamül Deposu Operasyon Müdürü—Sopro Bauchemie GmbH, Wiesbaden

Prevent Rack Damage with the Rack Protection Sensor from Linde

Raf Koruma Sensörünün Özellikleri

Linde Material Handling

Akıllı Frenleme Asistanı

Raf Koruma Sensörü, 5 km/saatten daha düşük bir sürüş hızında etkinleştirilir. İster bir raf kolonu isterse alt seviyede depolanmış bir palet olsun, 5 m yarıçapındaki engelleri algılayabilir ve kamyona olan mesafeyi ölçebilir. Reach truck'ın sürüş hızı ölçülen mesafede çok yüksekse, forkliftin Raf Koruma Sensörü forklifti otomatik olarak yavaşlatır.

Linde Material Handling

Orantılı Frenleme

Raf Koruma Sensörü, reach truck'ı engele olan mesafeye ve mevcut sürüş hızına orantılı olarak yavaşlatır. Bu, ekipman operatörü veya yükü tehlikeye atabilecek ani bir duruşa geçmesini önler. Destek kollarını kullanarak paletleri itmek hala mümkündür, ancak sensör paletle tutarlı bir mesafe belirlerse Raf Koruma Sensörü fren yapmaz.

Linde Material Handling

Polarize Işık Mesafe Sensörü

Linde Raf Koruma Sensörü, mesafeleri ölçmek için polarize ışık sensörleri kullanır. Bu sensörler, yüksek hassasiyet seviyeleri sayesinde zorlu görüş koşullarında bile etkileyici bir şekilde görevlerini yerine getirirler. Yapay veya doğal ışığın renginden bağımsız olarak, sensörün kırmızı LED noktası oldukça görünürdür ve operatöre zorlu depo manevraları için ek bir yönlendirme noktası sağlar.

Khalil Miri, Depo ve İş Güvenliği Müdürü—RUG SEMIN GmbH, Langen
Reach truck operatörlerinin burada dördüncü seviyede birkaç paleti istiflemesi gerekiyor, böylece yukarıya bakarlar ve aşağıyı göremezler. Kazaların büyük çoğunluğu burada meydana geliyor. Bu yüzden ekipmanı otomatik olarak frenleyen bir asistana ihtiyacımız var

Khalil Miri, Depo ve İş Güvenliği Müdürü—RUG SEMIN GmbH, Langen

Linde MH

Raf Koruma Sensörünün Faydaları

Güvenlik

Raf Koruma Sensörü, daha fazla kaldırma yüksekliklerinde daha güvenli sürüşe katkıda bulunur.

Maliyet Tasarrufu

Raf Koruma Sensörü, çarpışma hasarını azaltır ve raflardaki koruma sistemleri ve hasarlı depo sistemlerinin değiştirilmesi için maliyet tasarrufu sağlar. Eski modellere sonradan da takılabilir.

Hassasiyet

Özel polarize ışık mesafe sensörleri, zorlu ışık koşullarında bile hassasiyetle çalışır ve görülmesi kolaydır.

Performans

Raf Koruma Sensörü, yalnızca forkliftin sürüş hızı ölçülen mesafede çok yüksekse yavaşlar. Bu, malların depolanmasını ve alınmasını kolaylaştırırken, reach truck diğer zamanlarda normal şekilde hareket etmekte serbesttir.