Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
Her Şey Kontrol Altında!

Lınde Çok İşlevli Kumanda Kolu

Yüksek raflı depolar, lojistik merkezleri ve soğuk hava depoları, en dar alanlarda en yüksek raflara ulaşabilen ekipmanalara ihtiyaç duyar. Linde R10 – R25 reach truck'ları bu gereksinimler için özel olarak geliştirildi. Çevik özel amaçlı ekipmanlar, paletleri 13,4 metre yüksekliğe kadar raf seviyelerinde depolarken ve alırken olağanüstü taşıma performansı sunarlar. Bu zorlu koşullar altında, sürekli artan miktardaki ürünleri güvenli, hassas ve hızlı bir şekilde taşımak için özellikle operatör üzerinde baskı vardır. Maksimum üretkenliğin anahtarı, insan ve makine arasındaki mükemmel etkileşimdir. Bunu başarmak için Linde MH yeni bir arayüz geliştirdi: Çok İşlevli Kumanda Kolu.

Linde Çok İşlevli Kumanda Kolu ekipman içinde kullanımda

Tüm Operasyonlar İçin Uygun

Linde Çok İşlevli Kuamda Kolu, R10 – R25 reach truck'ları zahmetsizce çalıştırmayı sağlar. Ele tam oturan olağanüstü şekli, güvenli, kolay ve verimli çalışma için operatör ve ekipman arasında kusursuz bir uyum sağlar.

İnsan Eline Göre Modellendi.

El, birçok günlük aktivitemiz için vazgeçilmez bir organdır. Bu nedenle özellikle korumayı hak eder. Çok İşlevli Kumanda Kolunu geliştirirken en büyük öncelik, onu çalıştırmayı operatörün elinde daha az yorucu hale getirmekti. Fraunhofer IAO ile işbirliği içinde Linde MH, tüm parmak eklemlerinin ve ayalarının hareket edebileceği ergonomik bir model tasarladı. Bu çalışma, insan makine arayüzünün benzersiz şeklinin temelini oluşturdu. Porsche Design ile ortaklaşa geliştirilen, mükemmel ergonomi ve kolay, hızlı kullanım sunar.

Linde MH Çok İşlevli Kumanda Kolu

Ergonomi

Linde Çok İşlevli Kumanda Kolunun şekli, insan anatomisine mükemmel şekilde uyarlanmıştır. Operatörün eli, operatör ile ekipman arasında neredeyse organik bir bağlantı oluşturan kumanda kolu üzerindeki doğal, rahat konumunda oturur. Linde MH özellikle her boyuttaki ele tam oturmasını sağlamakla ilgilendi. Bu, daha kısa ve daha uzun operatörler tarafından yorulmadan rahatça kullanılabileceği anlamına gelir.

 • Elin anatomik yapısına uygun olarak hassas bir şekilde tasarlanmış kumanda kolu
 • Rahat duruş ile rahat çalışma
 • Tüm el boyutları için optimize

Forklift operatörünün eli, Linde MH

Verimlilik

Linde Çok İşlevli Kumanda Kolu, 1120 serisi istifleme ekipmanlarında tüm temel kontrol işlevlerini tek elle gerçekleştirmeyi mümkün kılar. İleri, geri, kaldırma ve alçaltma fonksiyonları dört yönde de elle kontrol edilebilir. Bu sezgisel düzenleme, operatörün tamamen yüke odaklanmasını ve daha yüksek taşıma hızları elde etmesini sağlar. Benzersiz bir özellik, çatalların entegre yan kaydırma merkezleme ve yatay hizalamasıdır. Her ikisi de işaret ve orta parmakların hafif hareketleriyle iki tekerlek üzerinde kontrol edilebilir. Bu, çatalın depolama veya alma işleminden önce ortalanabilmesi nedeniyle yük taşımayı kolaylaştırır. Bu, operatörün düzeltmeler yapmak için her yönde maksimum ayar yolunu kullanabileceği anlamına gelir. Çok İşlevli Kumanda Kolu iki farklı tasarımda mevcuttur: hareket yönü kontrollü ve kontrolsüz. Ayrıca -30 °C'ye kadar soğuk hava depolarında kullanım için tasarlanmıştır.

 • Tüm temel kontrol fonksiyonları tek bir ünitede
 • Entegre yan kaydırma kontrolü ve çatalların yatay hizalanması
 • Soğuk hava depolarda kullanım için tasarlanmıştır

Çalışan, ürünleri bir Linde MH ekipmana ile istiflerken

Safety

Tekrarlanan taşıma ve istifleme görevlerini gerçekleştirirken yüksek yorgunluk riski vardır. Linde MH, ergonomik tasarımı elin rahatlamasını sağlayan ve operatör üzerindeki yükü hafifleten yeni Çok İşlevli Kumanda Kolu ile bu yorgunlukla mücadele ediyor. Parmak ucu kontrolü, paletlerin en ufak bir hareketle herhangi bir kuvvet uygulamadan taşınmasını ve istiflenmesini sağlar. Alt kol, zorlu saklama ve geri alma işlemleri sırasında kolun rahat kalmasını sağlayan bir kol dayanağı üzerinde rahatça konumlandırılmış halde kalır. Kontrol, hassas, güvenli manevralar gerçekleştirmeye ve kazaları önlemeye yardımcı olur.

 • Yorulmadan çalışma için ergonomik şekil
 • Fiziksel efor sarf etmeden kontrol etme
 • Operatör üzerindeki yükü azaltarak iş güvenliği sağlar.

Bir Linde MH ekipmanında çok işlevli kumanda koluyla çalışan operatör

Hassasiyet

Kolçak, tüm kontrol hareketlerinin bilekten gerçekleştiği anlamına gelir, bu nedenle kola gereksiz bir baskı uygulanmaz. Bu, paletlerin büyük yüksekliklerde bile milimetrik olarak mükemmel manevrasını kumanda koluna bile bakmadan çok kolaylaştırır. Kullanım konsepti o kadar sezgisel olarak tasarlanmıştır ki, elin doğru konumda olup olmadığını kontrol etmek için ikinci kez bakamaya gerek yoktur.

 • Sakin, hassas hareketler için kolçak
 • Milimetrik kusursuz çalışma için yüke odaklanın

Operatörün eli Linde MH

Linde MH tarafından sunulan Çok İşlevli Kumanda Kolu hakkında video

İlk Bakışta LInde Çok İşlevli Kumanda Kolunun Faydaları

Ergonomi

Linde Çok İşlevli Kumanda Kolunun şekli insan eli dikkate alınarak modellenmiştir ve rahat kullanım sağlar.

Verimlilik

Tek bir kontrol ünitesindeki tüm temel işlevlere sezgisel erişim, yüksek kullanım performansına katkıda bulunur.

Güvenlik

Rahat bir duruşta yumuşak ve hassas kontrol hareketleri, yorgunluğu ve kazaları önler.

Hassasiyet

Linde Çok İşlevli Kumanda Kolu, milimetrik hassasiyette depolama ve yüke girmeyi daha rahat hale getirmek için parmak uçlarıyla en ufak kontrol hareketlerine yanıt verir.

Öne Çıkan Ek Özellikleri

Linde MH

Raf Koruma Sensörü

Yüksek raf seviyelerinde depolama ve geri alma faaliyetleri sırasında paleti operaatörden birkaç metrelik mesafeler ayırır. Operatör ürüne odaklanırken rafla çarpışma riski vardır. Olası hasar, ekipmanı otomatik olarak frenleyen Linde Raf Koruma Sensörü (RPS) tarafından önlenir. Destek sistemi, 5 metrelik bir yarıçap içinde rafa olan mesafeyi ölçer ve forklifti 5 km/sa'den durdurur. RPS, büyük yüksekliklerde dar alanlarda zor yük manevraları yaparken operatörü destekler ve güvenli ve verimli çalışmaya katkıda bulunur. Aynı zamanda, raflarda bulunan koruma sistemlerinin maliyetinden ve hasarlı depolama sistemlerinin değiştirilmesini minimize eder ve tasarruf sağlar. Linde Raf Koruma Sensörü, daha eski model ekipmanlara bile sonradan takılabilir.

Linde MH ekipmanda çatallardaki optik destek yardımı yeşil ışık

Çatal Aydınlatma

Operatörün çatalları tam olarak doğru yükseklikte konumlandırmasını sağlamak için çatalları yeşil renkte aydınlatan bir operatör destek sistemi eklenebilir. Yeşil ışıklar, özellikle karanlık koridorlarda çatalların en iyi şekilde görünmesini sağlar. Bu optik destek, hem güvenliği hem de kullanım performansını artırır.

Linde Vision System ekranı, asansör ve tepe üstüne kurulu kameralardan gelen görüntüleri gösterir.

Linde Vision System

Yüksek raf sıralarındaki paletlerin genellikle kötü görünümünü optimize etmek için 1120 serisinden R10 – R25 istif araçları, Linde Vision System ile donatılabilir. Video sistemi, operatörün yüksek raflarla karşılaştığında bile paleti net bir şekilde takip edebilmesi için asansör ve tepe korumasında bulunan iki kamerayla, görüntüyü iletir. Asansör kamerasının çatalların altına benzersiz şekilde yerleştirilmesi, çatalların ve paletin olağanüstü net bir görüntüsünü sağlar.