Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Kötü aydınlatılmış bir depoda Linde Material Handling ürünü bir interaktif güvenlik yeleği giyen bir depo işçisi
Özel Korumanız

İnteraktif Güvenlik Yeleği

İnteraktif güvenlik yeleği Linde MH’nin yenilikçi ürünü Safety Guardoperatör destek sistemine eklenen son üründür. Giyenleri, özellikle de forklift operatörlerini ve tesiste çalışan yayaları olası tehlikeleri daha önceden uyarmak için tasarlanmıştır. Yelekteki akıllı teknoloji giyenleri olası tehlikeler karşısında ışık, titreşim ve sesli uyarı kullanarak uyarır, böylece hem iç hem de dış alanlarda güvenliği maksimum seviyeye taşır.

İntralojistik sektöründe, endüstriyel ekipmanlar söz konusu olduğunda çalışanlar için son derece yüksek güvenlik standartları uygulanır. Depolar, üretim hatları ve dış alanlar genellikle gürültülü, çok hareketli ve dikkat dağıtıcı olabilmektedir. Yüksek raflar, dar koridorlar, istiflenmiş ürünler ve dar görüş alanına sahip koridor geçişleri, yayaların ve forklift operatörlerinin etraflarını net bir şekilde görememeleri anlamına gelir. Sayılar bu durumu açıkça ortaya koyar: Almanya’da her yıl forkliftlerin karıştığı 11.500 kadar kaza olmaktadır ve bunların yüzde 44’ü yaralanma ile sonuçlanmaktadır. Bu yüzden etrafını görebilmek ve başkaları tarafından görülebilmek çok önemlidir.


Linde MH ürünü interaktif güvenlik yeleği görüş alanının kısıtlı olduğu durumlarda güvenliği iyileştirir. Bu akıllı kıyafet yakında bir endüstriyel ekipman olduğunda giyeni ışık, sesli uyarı ve titreşimle uyarır. Buradaki güvenlik avantajı iki taraflıdır: Öncelikle yeleği giyen kişiyi olası tehlike konusunda uyarır, ikincisi de giyen kişinin görülebilirliğini arttırır. Bu Linde Safety Guard sistemine eklenen değerli bir katkı sağlayan üründür.

Linde Safety Guard: Daima Güvenli Alanda

Linde Safety Guard hem operatörler hem de tesiste çalışan yayalar için güvenlik standartlarını arttıran yenilikçi bir operatör destek sistemidir. Ayrıca ekipmanın etrafını aktif bir şekilde izleyerek ve çarpışmaları önlemek için uyarı vererek yüklerin ve deponun zarar görmesini de önler. Endüstriyel ekipmanlara takılan ekipman ünitesi, operatörü yakınındaki olası tehlikelere karşı sesli uyarılar ve yanıp sönen LED ışıklarla uyarır. Ekipman üzerindeki LED ekran, aynı zamanda yayanın yaklaştığı yönü de gösterir. Aynı zamanda, yaya da giyilebilir mobil ünite veya yeni interaktif güvenlik yeleği aracılığıyla bir uyarı alır. Bunların her ikisi de doğrudan ekipmandaki ünite ile iletişim kurar. Her iki cihazda da, giyeni yaklaşan ekipman hakkında uyarmak ve söz konusu durumda bulunan herkesin farkındalığını arttırmak için sesli, yanıp sönen ışık ve titreşim kullanılır.

Depo çalışanı ile forkliftin yolu kesişiyor; Linde MH

Görün, Duyun, Hissedin: İhtiyacınız Olduğu Her Zaman

İnteraktif güvenlik yeleği, klasik güvenlik yelekleri ile Linde Safety Guard sisteminin yenilikçi uyarı avantajlarını birleştirir. Bu akıllı güvenlik çözümü, hali hazırdaki çalışma koşullarına uyarlanır, bunun tersini yapmaya çalışmaz. İnteraktif güvenlik yeleği, şirketin SEÇ-G politikasında zorunlu tutulan standart bir kıyafet olarak günlük çalışma uygulamalarına kolayca entegre edilebilir. Rahattır, kullanımı kolaydır, uzun bir kullanım ömrüne sahip olup, çalışma süreçleri bundan etkilenmez ve işçiler kendilerini daima güvende ve mutlu hisseder.

Güvenli ve Rahat

İnteraktif güvenlik yeleği altı farklı boyda mevcuttur. Vücuda iyi bir şekilde oturması operasyon sırasında ekipmanlara, raflara veya diğer parçalara takılmaması anlamına gelir. Kesimi aynı zamanda giyenin serbestçe hareket etmesini de sağlar. Mobil uyarı cihazı omuzda, yani giyenin titreşimli uyarıyı en kolay hissedeceği yerdedir. Bu konum aynı zamanda sesli uyarının doğrudan kulağın yakınından verilmesini de sağlar. Uyarı sinyali ve titreşim ayarları çalışma ortamına göre uyarlanabilir.

Kullanıcı Dostu ve Uzun Ömürlü

İnteraktif güvenlik yeleği kolayca anlaşılır ve kolay bir şekilde kullanılır. Sesli bir “başlatma” sinyali uyarı yeleğinin etkinleştirilmiş olduğunu doğrular. Pili bittiğinde veya çıkarıldığında, sesli bir “kapanma” sinyali duyulacaktır. Bir durum giyen kişinin sinyal vericisinin çalışma durumunu her zaman görebilmesini sağlar ve bir pil göstergesi geçerli şarj seviyesini gösterir. Yelek çıkarılıp bir yere bırakılırsa, hız sensörü yeleği otomatik olarak kapatır.