Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
İki kişi depoda yürürken, bir Linde MH forkliftle yolları kesişiyor.
Güvenlik Sembolü

LINDE TruckSpot

Allianz Center for Technology (AZT) tarafından yapılan bir çalışmada Almanya’daki yol trafiğinde gerçekleşen park ve manevra kazalarının neredeyse tümünün geri viteste hareket ederken gerçekleştiğini ortaya çıkarmıştır. Forkliftlerle ilgili rakamlar ise daha da korkutucudur: Tüm kazaların yüzde 55’i ekipmanın arkasında gerçekleşir. Geri viteste hareket eden bir endüstriyel ekipman, insanların yaralanmasına yol açan forklift kazalarının bir numaralı nedenidir.

Dar koridorlar, görüş açısı kısıtlı kavşaklar ve kafa karıştıran alanlar genellikle yayaların geriye hareket eden bir ekipmanı zamanında görmesini zorlaştırır. Sabit uyarı işaretleri insanların dikkatini arttırarak, insanları olası tehlikelere karşı uyarabilmektedir. Linde TruckSpot ile, endüstriyel ekipman kendi uyarı işaretini gittiği her yere taşır, böylece kritik durumları daha ortaya çıkmadan önce çözer.

Daha Etkili Bir Uyarı

Linde TruckSpot ekipmanın yaklaştığını bildirmek için bir forklift görselini yere yansıttığı çevre uyarı sistemidir. Operatörün tepe üstü korumasının çerçevesine monte edilen sistem, yayaları ve diğer ekipmanları forkliftin varlığı hakkında uyarmak için bir forklift görselini ekipmanın arkasındaki zemine yansıtır.

Linde TruckSpot ile, Linde MH koridorlarda ve görüş açısı kısıtlı kavşaklarda güvenlik için yepyeni bir standart oluşturmaktadır. Yenilikçi çevre uyarı sistemi Linde BlueSpot’un kanıtlanmış avantajlarını alır ve bunlara önemli bir özellik ekler: Daha da etkili bir uyarı sağlamak için güçlü kontrast renklere sahip büyük bir forklift görselinde uyarı sembolü.

Bir Adım Önde

Linde TruckSpot, üzerinde forklift sembolü olan kırmızı bir tehlike üçgenini zemine yansıtır. Geri viteste hareket ederken, ekipman sinyali ilerisine doğru iletir, böylece ekipmanın hareket yönü açıkça gösterilmiş olur. Yolları kesişen yayalar ve forklift operatörleri virajlarda ve girişlerde erkenden tepki verebilirler. Linde TruckSpot yandan geçenler ve diğer operatörlerin ışık yüzünden gözleri kamşmayacak şekilde monte edilir.

Sembolün tasarımı, boyutu ve hareketi dikkati çeker ve çalışanların geri adım atmasını sağlar. Uyarı sembolünün şekli ve rengi kasıtlı bir şekilde seçilmiştir: Dünyanın her yerinde, beyaz arka plan üzerinde kırmızı tehlike üçgeni kolaylıkla anlaşılır.

Linde TruckSpot tamamen görsel olarak çalışır, bu yüzden gürültülü çalışma ortamları için idealdir. Sinir bozan veya rahatsız eden uyarı seslerinin olmaması da, yaya ve operatörlerin kritik anlarda heyecana kapılmaları gerekmediğinden daha fazla güvenlik sağlar.

Sonradan Takılması Çok Basittir

Modern LED teknolojisi sayesinde, Linde TruckSpot 20.000 saatin üzerinde bir hizmet ömrüne sahiptir. Linde TruckSpot özellikle forkliftlerde ve reach truck’larda kullanılır ve fabrika çıkışı olarak veya sonradan takılan bir kit olarak mevcuttur. Bu yenilikçi çevre uyarı sistemi mevcut filolara da kolaylıkla takılabilir.

Linde TruckSpot’ta geri viteste hareket ederken zemine bir uyarı sinyali yansıtır ve diğer depo kullanıcıların kavşaklarda yaklaşan makineleri fark etmelerine yardımcı olur.

İlk Bakışta Avantajları

  • Çalışanları zamanında uyarır.
  • Hareket eden, parlak bir uyarı sembolü ile daha fazla dikkat çeker.
  • Bir uyarı sembolü olduğu kolaylıkla anlaşılır.
  • Hareket yönünü açıkça gösterir.
  • Rahatsız edici sesli uyarısı yoktur.
  • Gürültülü ortamlarda bile en uygun uyarı etkisini sağlar.
  • Yandan geçenlerin gözünü almaz.