Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde Load Management destek sistemine sahip Linde MH paletli istifleyici
Ürünlerin Güvenli Bir Şekilde İstiflenmesi İçin.

Lınde Load Management Advanced

İnsanların ve Ürünlerin Korunması

Operatör hataları intralojistikte en sık rastlanan kaza nedenidir. Sürekli artan iş yüküyle kaza riski de artar. Daha hızlı ve daha üretken şekilde çalışma baskısı strese ve yorgunluğa da neden olabilir. Bunun sonucunda konsantrasyonda azalma ve en kötü durumda ciddi kazalar ortaya çıkabilir.

En konsantre hallerinde bile, istifleyici operatörlerinin tehlikeli bir durumu değerlendirmeleri zordur: Mevcut toplam yük ne kadar ağırdır? Yük ne kadar yukarı kaldırılabilir? Yük ağırlığı ve kaldırma yüksekliği için hangi hız uygundur?

Linde Load Management Advanced operatör destek sistemi tam da bu sorulara yanıt verir, operatörü uyarır ve gerekirse müdahale edebilir.

İlk bakışta işlevleri

Görülebilir uyarı, aktif kontrol

Linde Load Management Advanced operatör destek sistemi yüklerin istifleyicilerle depolanmasını daha kolay ve güvenli hale getirir. Operatöre büyük bir renkli ekranda net görsel ve sesli uyarılar verir. Gerçek yük maksimum yük kapasitesini aştığı takdirde, kritik durumları önlemek için kaldırma işlevini otomatik olarak devre dışı bırakır. Buna ek olarak, Linde Load Management Advanced sürüş hızını ve hızlanmayı, kaldırma yüksekliğini, yük ağırlığını ve direksiyon açısını aktif olarak kontrol eder. Sistem riske bağlı bir işlem sırasını izler:

1. Limit aralığına yaklaşırken uyarı

Sarı renkli bir uyarı sembolü yük sınırına yaklaşıldığını gösterir ve aynı zamanda bir uyarı sesi duyulur. Ekranda, istifleyicinin operatörü geçerli yüksekliği ve geçerli yük ağırlığının izin verdiği mümkün olan maksimum yüksekliği görür.

2. Bakiye kapasiteye erişildiğinde uyarı

Yük sınırına erişildiğinde, operatörün ürünleri istiflemeye devam etmek için onaylaması gereken bir uyarı görüntülenir. Böylece, bu noktadan sonra güvenli istifleme garantisi verilemeyeceğinin farkına varır.

3. Uyarı ve kaldırma işlevinin engellenmesi

Operatör maksimum yük kapasitesini aşarsa, kırmızı bir uyarı sembolü görüntülenir ve bir uyarı sesi duyulur. Ayrıca, kaldırma işlevi de devre dışı bırakılır.

Linde Load Management Advanced destek sistemi ekranına sahip paletli istifleyici

Lınde Load Management Advanced'in Sahada Kullanımı

Günlük istifleme işlemlerinde destek

Farklı boyutlardaki büyük, ağır ve uzun ürünlerin istiflenmesi söz konusu olduğunda çalışanlar genelde çok az deneyime sahiptir. Operatör bakiye yük kapasitesini hesaplarken bir hata yaparsa, bu hata gerek kendisi gerekse depodaki diğer çalışanlar için bir güvenlik riskine dönüşebilir. Ürünlerin kaldırılabileceği yüksekliği hesaplamak için ekipman üzerinde bulunan yük şemasını kullanmak son derece yorucudur. Ancak, çalışanların sezgilerine güvenmeleri durumunda, en kötü durumda ekipman devrilerek, güvenlik krizine yol açabilir. Yükün taşınması veya manevra yaptırılması sırasında, örneğin operatör yük kaldırılmış durumda ekipmanı sürerse veya ykumanda kolu çok ani bir şekilde döndürülürse, operatör hatasına bağlı olarak olası kazaala ortaya çıkabilir.

Her şey kontrol altında

Linde Load Management Advanced, yük bilgilerini büyük, renkli bir ekranda gösterir: yani hem çatal kollarındaki gerçek ağırlığı hem de geçerli ve maksimum izin verilen kaldırma yüksekliğini. Buna ek olarak, çatal kolları maksimum yükün kaldırabileceği yüksekliğin yakınlarına getirildiğinde de operatörü uyarır. Operatör yine de çatal kollarını daha fazla kaldırırsa, kaldırma işlevi kapatılır, böylece güvenlik açısından kritik bir durum önlenir. Artık operatör çatal kollarını kaldıramaz, sadece indirmesi mümkün olur.

Çatal kollarının yükle birlikte birkaç metre yükseklikteki raflarda takılmasını önlemek için kilidin çıkarılması ve yükün daha fazla kaldırılması mümkündür. Ancak bunun için, önce operatör uyarı bildirimini aktif olarak onaylamalıdır.

Gerçek zamanlı hız kontrolü

Yük ağırlığı ve kaldırma yüksekliği ile ilgili hassas bilgiler ayrıca direksiyon açısı, yük ağırlığı ve kaldırma yüksekliği istifleyicinin hızlanmasını ve hareket hızını ayarlamak için de kullanılır. Bu operatörün daha yüksek hızlarda kumanda kolunu çok ani hareket ettirmesini veya yük kaldırılmış durumdayken çok hızlı bir şekilde hızlanmasını önler. Her iki manevra da makineyi dengesiz bir konuma getirecektir.

İlk bakışta avantajları

Bakiye yük kapasitesini belirler

Operatöre destek sağlayarak, maksimum yük sınırına yaklaştığı anda uyarır.

Sürüş hızını optimize eder

Her durumda güvenli çalışma sağlayarak, kaza riskini en aza indirir ve maksimum yük sınırı aralığında operatöre destek sağlar.

Yük hakkında bilgilendirir

Bir bakışta ekranda her şeyi görmek: Gerçek yük ağırlığı ve maksimum yük ağırlığı açısından şeffaflık.

Güvenli ve verimli

Sistem güvenliği arttırır ve aynı zamanda verimli istifleme sağlar.