Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde BlueSpot™ bir içecek tedarikçisinde kullanılıyor
Daha Fazla Güvenlik

LINDE BlueSpot™

Önce güvenlik! Tesiste çalışanlar bir forklift sürüyor veya yürüyor olsunlar, çalışırken potansiyel riskleri kolayca gözden kaçırabilir, dikkat etmeyebilir veya işlerine konsantre olmuş olabilirler. Yüksek sesler dikkat dağıtıcıdır ve önemli uyarı sinyalleri arasında hangi sinyallerin kritik olduğunun farkına varamayabilirler. Bu sorunların hepsi tesislerde tehlikeli kazalara neden olabilir. Yenilikçi Linde BlueSpot™ çevre uyarı sistemi ses çıkarmadan riskleri azaltır.

Operatör koruma tavanı çerçevesine monte edilen Linde BlueSpot™ çevre uyarı sisteminin LED lambası zemine mavi bir uyarı ışığı yansıtır. Bu yayaları ve diğer forklift operatörlerini kendilerine yaklaşan ekipmanlar hakkında uyarır. Linde MH'nin yenilikçi çözümü olan bu çevre uyarı sistemi, kolayca kavranır bir şekilde dikkatin hareket eden forkliftlere çekilmesini sağlar. Böylece, hem koridorlarda hem de görüş alanının kısıtlı olduğu virajlarda güvenliği önemli ölçüde arttırır.

Linde BlueSpot™ kullanımda

Engellemez, Ama Görmezden de Gelinemez!

Linde BlueSpot™ zemine mavi bir ışık yansıtan iki parlak, göz alıcı olmayan LED lambadan oluşur. Bu lambalar sürekli olarak yanacak veya yanıp sönecek şekilde ayarlanabilir. Işık noktası ileri veya geri hareket etmesinden bağımsız olarak forkliftin birkaç metre ilerisinde konumlanır. Son derece uzun süre dayanır: LED teknolojisi düşük enerji seviyeleri ile yüksek ışık yoğunluğu sağladığından Linde BlueSpot™ 20.000 saatten fazla dayanır.

Güvenli ve Dayanıklı

Çevre uyarı sistemindeki parçalar IP 67 sertifikasına sahiptir. Böylece çevre etkilerine karşı ideal koruma seviyesini sağlarlar: Linde BlueSpot™ toza ve suya dayanıklıdır, örneğin forklift güvenli bir şekilde yüksek basınçlı su ve hava ile temizlenebilir. Buna ek olarak uyarı lambası sarsılma veya titreşimlere de dayanıklıdır.

Lınde BlueSpot™ çevre uyarı sisteminin sonradan takılması

Linde Blue Spot’un Takılması

Linde BlueSpot™ Ailesi

Linde BlueSpot™ sadece bir mavi ışıktan fazlasıdır. Net yönlendirme ve uyarılar için, Linde MH sonradan takılan bir parçası olarak iki ilave versiyon daha geliştirmiştir.

Mavi oklu Linde BlueSpot™

Forklift sürüş yönü belirten ok şeklinde aydınlatma

Zemine yansıtılan ışık mavi ok şeklinde olup, bu sayede görüş alanının kısıtlı olduğu koridorlarda ve geçişlerde bile forkliftin hareket yönünün açık bir şekilde algılanmasını sağlar.

Kırmızı LED lambalı Linde BlueSpot™

Kırmızı LED ile aydınlatma

Kırmızı LED aydınlatmalı Linde BlueSpot™ özellikle tesiste mavi renk zaten diğer uyarılar için kullanılıyorsa veya kırmızı renk zeminde daha belirgin bir kontrast oluşturacaksa kullanılması daha yararlı olmaktadır.

Nazik, Güvenli Bir Yol Arkadaşı

Linde BlueSpot™ sisteminin yüksek performanslı LED lambaları sayesinde, çalışanlar ortalıkta gezinen forkliftler hakkında nazik, ama etkili bir şekilde uyarılır. Gürültülü sesler, çalışanların irkilmesine neden olacak bir şey veya risk yoktur. Linde MH’nin çevre uyarı sistemi çalışanlardan da olumlu tepkiler almıştır. Fabrikanın ziyaretçileri bile Linde BlueSpot™ sistemini içgüdüsel olarak bir uyarı olarak algılar ve buna uygun şekilde davranır.

Yenilikler sayesinde güvenlik

İlk Bakışta Avantajları

  • Çevre uyarı sistemi : Koridorlarda ve görüş alanının kısıtlı olduğu dönüşlerde daha fazla güvenlik sağlar.
  • Erken uyarı : Ekipmanın epeyce önüne, zeminin üzerine yansıtılan mavi/kırmızı nokta yoldan çekilmek için yayalara yeterli zamanı sağlar.
  • Her yönde güvenlik : Hem ileri hem geri sürüş sırasında kullanılabilir.
  • LED teknolojisi : Düşük seviyede enerji kullanan, gözleri almayan, yüksek yoğunluklu ışık.
  • Uzun hizmet ömrü : Çok düşük çalışma sıcaklığı.
  • Dayanıklılık : Sarsılma, titreşim ve yüksek basınçlı temizliğe dayanıklı.
  • Çeşitlilik : Kırmızı veya mavi ışık noktalı veya mavi oklu LED lamba.
  • Operatörler ve yayalar tarafından olumlu karşılanır : Dikkat dağıtan sesli uyarılara gerek kalmaz.

Linde BlueSpot™

En son yeniliğimiz

Linde TruckSpot

Dar koridorlar, kısıtlı görüş alanına sahip kavşaklar ve kafa karıştıran alanlar genellikle yayaların geriye hareket eden bir ekipmanı zamanında görmesini zorlaştırır. Bir çevre uyarı sistemi çözümü olan Linde TruckSpot’ta ekipmanın yaklaştığını bildirmek için zemine bir uyarı sinyali yansıtır.

Daha fazla bilgi edin