Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Transpalet T16 – T20 P

Esnek manevra harikası

En dar alanda çeviklik

Çok yönlü T16 P – T20 P katlanabilir platformlu transpaletler yükleme, boşaltma ve ürün taşıma için idealdir. Katlanabilir platformları sayesinde mobil veya yaya kumandalı olarak esnek bir şekilde kullanılabilirler. Katlanabilir platformları ve dar şasileri ile son derece yüksek manevra kabiliyetine sahiptirler ve dar alanlarda kullanım için idealdirler. Bu, onları, yoğun toplama ve sevkiyat alanları gibi hareketli intralojistik noktalarında mükemmel yardımcılar yapar. Katlanabilir platform ile kısa ve orta mesafelerdeki nakliye operasyonları için optimizasyon sağlanmıştır. T16 P – T20 P, modele bağlı olarak 8,5 km/h’e (yüksüz) varan maksimum sürüş hızına ulaşırken, 1.600 ve 2.000 kilogram taşıma kapasitelerine sahiptir. Elektrik elektronik mimarisi, filo yönetimi entegrasyonu ve uzaktan teşhis sağlar.

Özellikler

Güvenlik

Sağlam yan korumalar sayesinde, operatörün vücudu çalışma sırasında her zaman ekipman sınırları içindedir ve bu nedenle iyi korunur. Katlanabilir platformun kauçuk kaplaması, kalıcı olarak güvenli bir zemin sağlar. Dört bağımsız fren sistemi, operatörün ve yükün güvenliğini garanti eder: operatör kumanda kolunu bırakır bırakmaz, kumanda kolu üst veya aşağıda son konumundayken veya sürüş yönü değişir değişmez ekipman otomatik olarak frenlenir. Kolay erişilebilir bir acil stop butonu ile ek koruma sağlanır. Ayrıca T16 P– T20 P, viraj alırken sürüş hızını otomatik olarak ayarlayan Linde Curve Assist ile donatılmıştır. Operatörü geriye kayabilecek olan yüksek yüklerden korumak için 1.800 mm yüksekliğe kadar yük yaslama korkuluğu seçeneği mevcuttur. Belirsiz alanlarda görsel uyarı olarak ekipmanlara Linde BlueSpot takılabilir.

 • Sağlam yan korumalar
 • Dört bağımsız fren sistemi
 • Virajlarda otomatik hız düşürme
 • Opsiyonel yüksek yük yaslama korkuluğu
 • Opsiyonel Linde BlueSpot

Ergonomi

T16 P – T20 P'nin katlanabilir platformu, sürüş sırasında operatörü şok ve vibrasyonlardan korumak için esnek bir kauçuk ile süspanse edilmiştir. Elektrikli direksiyon sayesinde ekipmanlar fazla çaba harcamadan manevra yapabilmektedir. 65 derece ile sınırlandırılmış direksiyon açısı, özellikle kadın operatörler için kullanımı daha ergonomik ve kolay hale getirmektedir. Kumanda kolunun baş kısmındaki kontrol butonları, eldiven giyildiğinde bile ve el büyüklüğünden bağımsız olarak her iki elle de kolayca ve güvenli bir şekilde çalıştırılabilecek şekilde ergonomik olarak düzenlenmiştir. Tarayıcılar, A4 panolar, vb. gibi önemli iş gereçlerini takmak için ekipmana aksesuar tutucular monte edilebilir. Operatör, çok işlevli ekran aracılığıyla tüm önemli bilgileri bir bakışta görebilir.

 • Katlanabilir platform
 • Elektrikli direksiyon
 • Ergonomik ve kullanımı kolay kumanda kolu
 • İş gereçleri için aksesuar tutucular
 • Çok fonksiyonlu ekran

Taşıma

T16 P – T20 P, dar alanlarda kullanım için optimize edilmiş olup, kompakt yapıdadırlar (720 mm genişlik) ve katlanabilir platformları sayesinde esnek bir şekilde kullanılabilirler. Creep speed (Kaplumbağa modu) düğmesi, kumanda kolunu dik konumda tutarak operatörün hem yaya kumandalı hem de platformlu olarak en dar alanlarda bile kolayca manevra yapmasına olanak tanır. Güçlü 1,3 kW'lık üç fazlı motor, maksimum 8,5 km/h (yüksüz) sürüş hızına olanak tanır. T16 P – T20 P, klasik kurşun-asit akülere ek olarak yeni nesil lityum-iyon akülerle de donatılabilir. Hem kurşun-asit hem de lityum-iyon aküler için dahili bir redresör mevcuttur. Lityum-iyon akülerde bu, çalışma sırasında ara şarjı kolaylaştırır. Yaylı ve yenilikçi denge tekerleği sistemi, engebeli zeminlerde bile maksimum denge ve zeminle temas sağlar.

 • Yaya kumandalı ve katlanabilir platformlu sürüş modları
 • Hassas manevra için creep speed (kaplumbağa modu) düğmesi
 • Dar şasi (720 mm)
 • Standart olarak otomatik ayarlı, yaylı denge tekerlekleri
 • Yeni nesil lityum iyon aküler
 • Opsiyonel dahili redresör

Servis

T16 P – T20 P'nin bakım gerektirmeyen üç fazlı motoru, uzun servis aralıklarını, düşük işletme maliyetlerini ve yüksek oranda ekipman kullanılabilirliğini garanti eder. Kaynaklı çatal uçları yerine kullanılan dökme çatallar gibi sağlam bileşenler de ayrıca dayanıklılık sağlar. Ekipmanların bakım dostu tasarımı, servis teknisyenlerinin ilgili tüm bileşenlere kolay erişim sağlar. Teknisyenler, bir dizüstü bilgisayarı yardımıyla, diagnostic bağlantı üzerinden tüm ekipman verilerini okuyabilir ve hız değerlerini ayarlayabilirler. Modern elektrik elektronik mimarisi, çok çeşitli dijital işlevler sağlar. Ekipmanlar isteğe bağlı bir veri aktarım ünitesi ile donatılmışsa, uzaktan teşhis, kablosuz yazılım güncellemeleri ve yeni fonksiyonların etkinleştirilmesi mümkündür.

 • Bakım gerektirmeyen motor
 • Sağlam ekipman tasarımı
 • Dizüstü bilgisayar aracılığıyla arıza teşhisi
 • Servisi kolay tasarım
 • Modern E/E mimarisi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma yüksekliği Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü voltajı/Akü kapasitesi
T16P 1.6 (t) 125 (mm) 8.5 / 8.5 km/h 1843 / 1915 (1918 / 1990) (mm) 24 / 150 (24 / 250) (V)/(Ah) o. kWh
T20P 2.0 (t) 125 (mm) 8.5 / 8.5 km/h 1843 / 1915 (1918 / 1990) (mm) 24 / 150 (24 / 250) (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Aksesuarlar için tutucular

Panolar ve tarayıcılar gibi iş gereçleri için çok sayıda tutucu ile operatör bölmesi, operatörün özel gereksinimlerine göre uyarlanabilir.

Yük yaslama korkuluğu

Yük yaslama korkuluğu, yüksek yüklerin geriye kaymasını önleyerek operatöre ekstra koruma sağlar.

Yük tekerlekleri

Tek veya tandem poliüretan yük tekerleği seçenekleri mevcuttur. Malzeme sessiz çalışmayı sağlar, aşınmaya karşı çok dirençlidir ve çok iyi performansa sahiptir. Açık renkli zeminlerde iz bırakmaz.

Teklif Alın