Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Transpalet T14–T20

Kompakt Taşıma Yardımcısı

En dar alanlarda maksimum manevra kabiliyeti

T14–T20 transpalet, özellikle kompakt tasarımları sayesinde en dar alanlarda bile kolay ve hızlı manevra yapabilir. Sağlam şasisi ve güçlendirilmiş çatalları sayesinde ekipmanlar, modele bağlı olarak 2 tona kadar olan yükleri taşıyabilir. Merkezi ve alçak konumlandırılmış kumanda kolu, ekipmanın manevra kabiliyetini artırırken, isteğe bağlı olarak sunulan orantısal hız kontrolü, kumanda kolu açısına göre sürüş hızını otomatik olarak azaltır. Akülü transpalet, isteğe bağlı olarak Li-İYON aküyle de donatılabilir. Bu özellikle kompakt Li-İYON aküler, T14 ve T16 modelleri için mevcuttur, bu da onları perakende sektöründe ve şehir içindeki teslimatlarda ideal yardımcılar haline getirir. Kumanda kolu başlığına entegre ergonomik butonlar, en dar alanlarda bile rahat ve güvenli çalışma sağlar. Olağanüstü sessiz sürüş için üçlü yük tekerlekleri, yük yaslama korkuluğu, saklama gözleri ve A4 pano gibi çok sayıda isteğe bağlı donanım, her uygulama için özel olarak hazırlanmış ekipman konfigürasyonuna olanak tanır.

Özellikler

Güvenlik

T14–T20 transpaletlerin tasarımı operatör güvenliğini artırır; Alçak şasi eteği ayakları korurken, uzun, alçak konumlandırılmış kumanda kolu, operatörün çalışma sırasında transpaletle arasında her zaman yeterli mesafeyi korumasını sağlar. Ayrıca tamamen eli koruyan büyük kol başlığı sayesinde operatörün eli korunur. Kelebek butonu serbest bırakırsa veya sürüş yönünü değiştirirse, ekipman otomatik olarak fren yapar ve otomatik park freni eğimlerde istem dışı kaymayı önler. Kumanda kolu, manevra sırasında operatörü sıkışma tehlikesiyle karşı karşıyaysa, yeke kafasındaki bir bel butonu ekipmanı durdurur.

 • Düşük şasi eteği ayağı sıkışmaya karşı korur
 • Alçak konumlandırılmış kumanda koluyla el koruması
 • Otomatik park freni
 • Kumanda kolu başlığı üzerindeki bel butonu

Ergonomi

T14–T20 serisi transpalet, konfor ve kullanım kolaylığı için tasarlanmıştır. Ergonomik kumanda kolundaki tüm kontroller her iki elle de kolayca erişilebilir ve rahat olduğu kadar hassas bir kullanım sağlar. Operatör için gürültü seviyelerini mümkün olduğunca düşük tutmak için transpalet, düşük gürültülü çalışma için optimize edilmiştir. Çalışma saati sayacı, bakım programı, hata kodu ve akü şarj seviyesi göstergesine sahip çok işlevli ekran, operatörün dikkatini dağıtmadan her zaman tüm önemli bilgilere genel bir bakış sağlar. Akü boyutuna bağlı olarak kapak, standart olarak pano, folyo rulosu veya iş gereçleri gibi çalışma gereçleri için saklama alanları sunar.

 • Kolay tutulan kumanda kolu
 • Sessis operasyon
 • Çok fonksiyonlu ekran
 • Saklama gözleri

Performans

Güçlü elektrik motoru, her çalışma durumunda hassas ve güçlü güç dağıtımı sağlar. İsteğe bağlı bir özellik olarak oransal hız kontrolü, kumanda kolu açısına göre seyir hızını otomatik olarak azaltır. Bu, ekipmanın kumanda kolu dik konumdayken dar alanlarda güvenli ve yavaş bir şekilde sürülmesini sağlar. “Booster effect”, engebeli ve bozuk zeminlerde motor gücünü otomatik olarak artırırken, alçak şasi ve yuvarlak akü kapağı ayrıca çatalların iyi bir şekilde görülmesini sağlar. Kullanıcılar çok çeşitli çatal uzunluklarına ve ek yük tekerleklerine sahiptir. Li-İYON akü versiyonu ara şarja elverişlidir, bu da ekipmanın mola sırasında şarj edilebileceği anlamına gelir.

 • Güçlü elektrik motoru
 • Oransal hız kontrolü
 • Booster effect
 • Li-İYON akü seçeneği

Servis

Sağlam AC motor, uzun bakım aralıkları sağlar. Buna ek olarak, otomatik olarak ayarlanabilen tekerlekler ve ayrıca az aşınan, bakım gerektirmeyen bileşenler ve sağlam kaplama, uzun hizmet ömrü, yüksek kullanılabilirlik ve düşük servis maliyetleri sağlar. Hızlı, karmaşık olmayan bakım için servis teknisyenleri, ön servis paneli aracılığıyla ilgili tüm bileşenlere hızlı bir şekilde erişebilir. Merkezi bir arayüz, ekipmanın tüm elektronik bileşenlerini CAN bus sistemi aracılığıyla birbirine bağlar. Bu, tüm ekipman verilerinin bir dizüstü bilgisayar aracılığıyla sahada okunabileceği anlamına gelir. İsteğe bağlı bir veri iletim ünitesi ile donatıldığında uzaktan arıza teşhisi ve yazılım güncellemeleri de mümkündür.

 • Az bakım ihtiyacına sahip AC motor
 • Sağlam ekipman yapısı
 • Bileşenlere kolay ve hızlı erişim
 • CAN-bus bağlantısı
 • İsteğe bağlı olarak sunulan veri transfer ünitesi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
T14 1,4 (t) 125 (mm) 6 / 6 km/h 1365 / 1437 (mm) 24 / 62 (125) (V)/(Ah) o. kWh
T16 1,6 (t) 125 (mm) 6 / 6 km/h 1438 / 1510 (mm) 24 / 150 (V)/(Ah) o. kWh
T18 1,8 (t) 125 (mm) 6 / 6 km/h 1438 / 1510 (mm) 24 / 150 (V)/(Ah) o. kWh
T20 2,0 (t) 125 (mm) 6 / 6 km/h 1510 / 1582 (mm) 24 / 250 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Tek, tandem veya üçlü yük tekerlekleri

Yük tekerlekleri uygulamaya uygun olarak seçilebilir. Ne kadar çok tekerlek olursa, ekipman o kadar sessiz çalışır.

Farklı çatal seçenekleri ve genişlikleri mevcuttur

Alternatif çatallar

Çatalların uzunluğu ve genişliği uygulamaya göre yapılandırılabilir. Paletlerin enine yönde kolay taşınması için bir seçenek isteğe bağlı olarak mevcuttur.

Li-İYON ve kurşun asit aküler için dahili redresör

Dahili Redresör

Hem Li-ION hem de kurşun asitli aküler için dahili redresör mevcuttur.

Akıllı tampon

Ekipmanla hafif ayak temasını bile kaydeden akıllı bir tampon, operatörü dar alanlarda korur.

Yük yaslama korkuluğu ek koruma sağlar

Yük yaslama korkuluğu

Yük yaslama korluluğu, yüksek yüklerin geriye kaymasını önleyerek operatöre ek koruma sağlar.

Akü kapağı

Akü kapakları plastik veya çelik olarak mevcuttur ve panolar, tarayıcılar için ek depolama alanı sağlar.

Teklif Alın