Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Dar alanlarda kolay yük taşıma

Perakende veya üretim alanlarında şimdiye kadar manuel transpaletlerinin kullanıldığı her yerde, akülü transpalet MT15 C, daha az güç kullanarak daha yüksek taşıma kapasiteleri sağlar. Yaya kumandalı olarak, transpalet 1,5 tona kadar yükleri zahmetsizce taşır. Kompakt tasarımı sayesinde araç, dar koridorlarda ve dar virajlarda bile manevra yapmak kolaydır. Paletleri kısa mesafelerde zemin seviyesinde yüklerken ve taşırken, kompakt ekipman, akülü transpalet için uygun maliyetli ve güçlü bir alternatiftir. Araç, çalışanları fiziksel olarak zorlu nakliye görevlerinden kurtarır ve depoda daha yüksek üretkenliğe ve daha hızlı şehir teslimatlarına katkıda bulunur.

Özellikler

Güvenlik

Uzun, alçak konumlandırılmış kumanda kolu, operatörün ekipmandan güvenli bir uzaklıkta olmasını sağlar. Alçak şasi, operatörün ayağının ekipmanın altına girmesini engeller ve kazaları önler. Operatör ellerini kelebek butonundan çekerse elektromanyetik fren ekipmanı otomatik olarak durdurur. Ayrıca, kumanda kolundaki sıkıştırma butonu MT15 C'yi durdurmak için kullanılabilir. Ekipman, eğimli yükleme rampalarında veya yokuşlarda bile etkin bir park freni ile her zaman güvenli bir şekilde durur.

 • Uzun kumanda kolu sayesinde ekipman ile operatör arasında güvenli mesafe
 • Otomatik elektromanyetik fren
 • Eğimli ortamlarda etkili park freni

Ergonomi

1550 milimetrelik kısa şasi ve sadece 1390 milimetrelik küçük dönüş çapı, dar alanlarda bile en iyi manevra kabiliyeti sağlar. Kaplumbağa modunda kumda kolu dik konumda kullanılabilir ve operatör hassasiyetle manevra yapabilir. Bu, transpaletin dar koridorlar gibi dar alanlarda bile zahmetsizce yönlendirilmesini sağlar. Tüm kontrol elemanları ergonomik şekilde kumanda kolu üzerine yerleştirilmiştir ve ekipmanın iki elle rahat kontrolü için ikili kelebek kol da dahil olmak üzere kolay erişilebilirdir. Curtis kontrol sistemi, özellikle hassas yük taşıma sağlar. Bu, servis teknisyenlerinin hızı ve ivmeyi tam olarak müşteri gereksinimlerine göre ayarlamasına olanak tanır.

 • Kompakt tasarım sayesinde üstün manevra kabiliyeti
 • Hassas yönlendirme için kaplumbağa modu
 • Tüm kontrolleri üzerinde barındıran ergonomik kumanda kolu
 • Curtis kontrol sistemiyle uygulamaya özel ayar

Performans

MT15 C transpalet ile yük taşıma, elektrik motoru ve kompakt tasarımı sayesinde kolaydır. Elektrikli sürüş, çalışanların işini kolaylaştırır ve yüksüz olarak yüzde 6'ya veya yüzde 16'ya varan eğimlerin üstesinden gelir. Ekipman, sağlam şasisi ve güçlendirilmiş çatalları sayesinde 1,5 tona kadar olan yükleri kolaylıkla taşıyabilir. Kısa mesafeler için uygun olan ekipman, yüklendiğinde 4,5 km/sa azami hıza ulaşır ve transfer sürecini hızlandırır. Çatalların 115 milimetreye kadar yükselmesiyle kolay yük aktarımı sağlanır. Manuel şekilde çatalları indirirken operatör yükü çabuk ve hassas bir şekilde ekipman üzerinden yere indirir.

 • Yüklüyken 6 derece eğimde çalışabilme
 • 4,5 km/saate kadar hızlı taşıma
 • Güçlendirilmiş çatallarla 1,5 tona kadar yük kapasitesi
 • Hassas yük taşıma

Servis

Metal kapağı sayesinde MT15 C akülü transpalet sağlam ve güvenilir bir ekipmandır. Lityum iyon aküsü, yaklaşık 1,7 saat boyunca kesintisiz çalışmayı garanti eder. Şarj olması yaklaşık 2,5 saat sürer. Kısa şarj aralıkları hizmet ömrünü etkilemez. Üzerindeki şarj göstergesi, kalan gücü gösterir. Şarj durumu yalnızca yüzde 10 olduğunda, sesli ve görsel bir uyarı sinyali akünün şarj edilmesi gerektiğini belirtir. Bu amaçla sadece 3,7 kg ağırlığındaki akü tak-çalıştır ile zahmetsizce değiştirilebilir. Akü gücü olmadan, operatör basitçe manuel çalışmaya geçebilir. Sağlam DC motor, uzun bakım aralıkları sayesinde uzun ömür sağlar. Bu, servis maliyetlerini azaltır.

 • Bakım gerektirmeyen ve emisyonsuz lityum iyon akü
 • 1,7 saate kadar çalışan lityum iyon akü
 • Sadece 2,5 saatte tam şarj

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
MT15C 1,5 (t) 115 (mm) 4 / 4,5 km/h 1390 (mm) 24 / 20 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Linde MH’nin tekerlekleri

Tekerlekler

Tekerlekler, sabit zemin teması için stabilite ve çekiş arasında optimum denge sağlar.

Tek veya tandem yük tekerlekleri

Poliüretan tek ve tandem yük teklekleri isteğe bağlı olarak seçilebilir. Bu materyal ses çıkartmaz, uzun ömürlüdür ve iyi tutunma sağlar. Zeminde iz bırakmaz.

Alternatif çatal seçenekleri

Transpalet için farklı uzunluk ve genişlikte çatallar mevcuttur. Bu, ekipmanın özel uygulamalar için tam olarak yapılandırılmasına olanak tanır.

Teklif Alın