Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Transpalet M10 X/XE

Esnek çalışma platformu

Esnek taşıma, kaldırma ve sipariş toplama

M10 X ve M10 XE istifleyicileri, makasları sayesinde çatallarını 800 mm yüksekliğe kadar kaldırabilir ve oldukça kompakt bir tasarıma sahiptir. Bu nedenle bu istifleyiciler; taşıma görevlerinde, mobil çalışma platformları olarak veya en dar alanlarda ara sıra sipariş toplamak için elverişli olarak kullanılabilir. Linde iki versiyon sunmaktadır: M10 XE modelinin elektrikli kaldırma motoru vardır. Sürücünün yükü kaldırmak veya indirmek için herhangi bir güç kullanmasına gerek yoktur. M10 X modelinde kaldırma, kumanda kolunu kullanan sürücü tarafından manuel olarak başlatılır. Hareket yönü, kol üzerinde bulunan tek bir kol kullanılarak değiştirilebilir. Her iki modelde de sağlam, yamulmaya dayanıklı şasi ve güçlendirilmiş kumanda kolu bulunmaktadır. M10 X/XE makaslı istifleyici maksimum 1000 kg yük taşıyabilir ve kaldırabilir.

Özellikler

Güvenlik

400 mm’lik bir çalışma yüksekliğinden, sürüş tekerleklerinin altında sağda ve solda bulunan küçük cıvatalar, zemine kayar ve park edildiğinde istifleyiciyi sabitler. Bu, sürücü palete ağır nesneler koyduğunda veya yük kayarsa istifleyicinin sallanmayacağı anlamına gelir. Geniş bir kumanda kolu başlığı, elleri yaralanmadan korur. Kolu üzerindeki kaymaz plastik kaplama, sürücünün kumanda kolunda sıkı bir tutuşa sahip olmasını sağlar.

 • Yüksek kaldırma sırasında stabilizörler
 • Geniş kumanda kolu başlığı elleri korur
 • Kaymaz kollar

Ergonomi

M10 X/XE makaslı kaldırma ile birçok işi kolaylaştırır. Sürücü, bir paleti maksimum 800 mm yüksekliğe kaldırabilir ve böylelikle eğilmeden dik bir pozisyonda çalışabilir. M10 XE modelindeki elektrikli kaldırma motoru ile işler daha da kolaylaşır çünkü kumanda kolu üzerindeki zaman alan kaldırma hareketlerine gerek kalmaz. Her iki model de çok az güçle çekilebilir ve manevra yapabilir çünkü tekerlekler, düşük dönme direncine sahiptir.

 • Konforlu çalışma yükseklikleri için makaslı kaldırma
 • M10 XE’de elektrikli kaldırma motoru
 • Düşük dönme direnci

Taşıma

Sürücü, M10 X-XE ile ideal çalışma yüksekliğindedir ve böylelikle daha hızlı çalışabilir. Paletlerin toplanmasını ve bırakılmasını hızlandırmak için istifleyicinin çatalının uçlarında küçük toplama tekerlekleri bulunur. Sivri çatal uçlarının büzülerek sarılmış paletlere yerleştirilmesi de daha kolaydır. Kompakt istifleyici, dar koridorlarda ve dar alanlarda hızlı ve kolay bir şekilde manevra yapabilir.

 • Geri çekme tekerlekleri
 • İyi manevra kabiliyeti
 • Sivri çatal uçları

Servis

Bu istifleyici ile aşınma, yıpranma veya bakım konusunda endişelenmenize asla gerek yok: Sağlam, yamulmaya dayanıklı çelik şasi ve destekli kumanda kolu, yıllarca kesintisiz kullanım için tasarlanmıştır. Yüksek kaliteli sürüş tekerlekleri ve yük tekerleklerinin dahi aşınması zordur. XE modelindeki akü, bakım için mola vermeden uzun çalışma döngüsü sağlar: 50 saat çalışmanın ardından şarj edilmesi gerekmektedir.

 • Bükülmez çelik şasi
 • Güçlendirilmiş kumanda kolu
 • XE modelinde uzun kullanım süreleri

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
M10X 1,0 (t) 715 (mm) 1372 (mm) - (V)/(Ah) o. kWh
M10XE 1,0 (t) 715 (mm) 1541 (mm) 12 / 60 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Çatal çeşitleri

Alternatif olarak, M10 X/XE 680x1150 mm’de daha büyük bir çatal ile donatılabilir.

Tekerlekler

Linde, poliüretandan yapılmış sürüş tekerlekleri ve yük tekerlekleri sunar. Malzeme sessiz, çok dayanıklı ve iyi dönme özelliklerine sahiptir. Ayrıca tek yük tekerlekli bir M10 X/XE de bulunmaktadır.

Teklif Alın