Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Transpalet T16 L

Ergonomik taşıma yardımı

Taşıma ve sipariş toplama daha ergonomik, güvenli ve hızlı

Sipariş toplama asansörlü T16 istifleyici, taşıma ve sipariş toplamayı daha da kolaylaştırır. Sürücü, paleti rahat bir yüksekliğe kaldırır ve daha sonra yükleri depolayabilir veya yükleyebilir. Buna ek olarak araç, bu kaldırma işlemini isteğe bağlı AutoLift işlevi ile otomatik olarak uyarlar. Bu nedenle sürücü için yük yüksekliği, yükler palet üzerine istiflendiğinde bile aynı kalır. Sağlam çelik yapı, zorlu ve sürekli kullanım sırasında aracı hasardan korur. Alçak şasi tekerlekleri kapatır ve sürücünün ayaklarını korur. Güçlü üç fazlı motor, maksimum 1600 kg yükte bile iyi hızlanma sağlar. Maksimum kaldırma yüksekliğinde araç, 800 kg artık yük kapasitesine sahiptir.

Özellikler

Güvenlik

Alçak şasi tekerlekleri kapatır ve sürücünün ayaklarını korur. T16 L’nin ekstra uzun kumanda kolu, aracın alçak bir noktasına monte edilmiştir. Bu, hareket halindeyken sürücü ile araç arasında güvenli bir mesafe oluşturur. Kumanda kolu başlığı sürücünün ellerini tamamen çevreleyerek daha fazla güvenlik sağlar. SafetySpeed işlevi bir isteğe bağlı olarak mevcuttur. Hızı kumanda kolu konumuna ayarlar; kumanda kolu ne kadar yüksek olursa, hız da o kadar yavaş olur. Bu, dar alanlarda güvenliği arttırır.

 • Ayak koruyucusu için derin çekilmiş şasi
 • SafetySpeed Fonksiyon
 • El koruyuculu kumanda kolu
 • Alçak kumanda kolu montaj noktası

Ergonomi

T16 L’nin sipariş toplama asansörü, sürücünün yükleme sırasında diz çökme veya sırtını bükme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu asansörü kolayca kontrol etmek için aracın her iki tarafında da butonlar vardır. Araç, isteğe bağlı AutoLift özelliğini kullanarak otomatik olarak sipariş toplayıcıya ayarlanır. Yükleme yüksekliği, yükler palet üzerine yüksek istiflendiğinde bile sürücü için idealdir. T16 L, iş malzemeleri için bol miktarda kullanışlı eşya bölmesine sahiptir.

 • Kolay kontrol edilebilir sipariş toplama asansörü
 • Otomatik toplayıcı ayarı için AutoLift
 • Derin saklama gözleri

Taşıma

Güçlü üç fazlı motor, istifleyiciyi hızlı bir şekilde hem yüklü hem de yüksüz olarak saatte maksimum altı kilometre hıza çıkarır. Araç aynı zamanda tam yük ile bile eğimleri yönetebilir. Motor ayrıca zor durumların üstesinden gelebilmek için arttırıcı etki ile daha yüksek bir tork elde edebilir. Artık yük kapasitesi maksimum toplayıcı yüksekliğinde bile 800 kg'dır. Geniş asansörler stabil taşıma sağlar.

 • Güçlü üç fazlı motor
 • Yüksek artık yük kapasitesi
 • Daha fazla stabilite için geniş asansörler
 • Daha yüksek tork için arttırıcı etki

Servis

Kullanılan malzemeler daha fazla stabilite ve azaltılmış onarım maliyeti sağlar: Asansör ve çatal taşıyıcı yüksek kaliteli, güçlü çelikten yapılmıştır. Kumanda kolu ve motor kapağı özellikle sert, fiberglas destekli malzemelerden yapılmıştır. Bu yapı, zorlu ve sürekli kullanım sırasında birçok darbeden ve tümsekten kaynaklanan sarsıntıyı emer. CAN Bus bağlantısı ile hızlı servis süreçleri garanti edilir. Servis teknisyeni dizüstü bilgisayarlarını bağlar ve daha sonra hızlı bir araç teşhisi yapar. T16 L’nin tüm servis komponentlerine ulaşmak kolaydır.

 • Daha düşük servis maliyetleri için sağlam yapı
 • CAN Bus yapısı
 • Kolay erişilebilir servis komponentleri

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
T16L 1,6 (t) 675 (mm) 6 / 6 km/h 1625 / 1685 (1550 / 1610) (mm) 24 / 250 (24 / 150) (V)/(Ah) o. kWh
T16L ION 1,6 (t) 675 (mm) 6 / 6 km/h 1625 / 1685 (1550 / 1610) (mm) 24 / 205 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Akustik sinyal

İsteğe bağlı ikaz sesi, standart kornadan farklı ses çıkarır ve gürültülü ortamlarda bile iyi duyulabilir.

Ayak Koruyucusu

Çatalın kaldırma hareketi otomatik olarak alt konumunda durur. Bu fonksiyon, sürücünün ayaklarını korur.

Entegre Redresör

Entegre araç redresör esnekliği arttırır:

İstifleyici neredeyse her yerde ve her zaman şarj edilebilir.

Soğuk hava deposu koruması

Bu versiyonda, kullanıcı istifleyiciyi -35 dereceye kadar dış sıcaklıklarda çalıştırabilir.

Lityum iyon teknolojisi

Lityum iyon aküsü ile araçlar çok daha kısa sürede şarj ve çalışma sırasında ara şarj edilebilir.

Yük sır yaslama

Sırt yaslama yükü sabitler ve paletin kaymasını önler.

Acil durum butonu

Sürücü butona bastığında araç otomatik olarak durarak sürücüyü ve diğerlerini tehlikelerden veya hasarlardan korur.

AutoLift

Sensörler, yükleme sırasında sipariş toplama asansörünü otomatik olarak ayarlar. Bu nedenle sürücü için yük yüksekliği, yükler palet üzerine istiflendiğinde bile aynı kalır.

Orantılı Hız

Bu işlev hızı otomatik olarak kumanda kolu konumuna bağlı olarak ayarlar; kumanda kolu ne kadar dik olursa araç o kadar yavaş gider. Bu, aracın sürücüye çarpmamasını sağlar.

Kaplumbağa modu butonu

Sürücü butona bastığında kumanda kolu dikey konumda olsa bile yük kaldırma aracı yavaş hareket eder. Bu, dar alanlarda manevrayı kolaylaştırır.

Yan kaldırma butonları

Sürücü, şasinin yan tarafındaki butonları kullanarak kaldırma ve indirme fonksiyonlarını kontrol eder.

Erişim kontrolü

Connect’in erişim kontrolü: Linde'nin filo yönetim yazılımı, hangi aracın direksiyonunda hangi sürücünün olduğu konusunda filo yöneticisini veya depo yöneticisini bilgilendirir. Sürücü, aracı çalıştırmadan önce bir PIN veya RFID kartı kullanarak kendini tanıtmalıdır.

Teklif Alın