Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Transpalet T20 – T25 AP

Çok Yönlü İş Arkadaşınız

Yaya kumandalı ve platformlu kullanım bir arada

T20 – T25 AP model transpaletler, kamyonların ve tren vagonlarının verimli bir şekilde yüklenmesi ve boşaltılması için optimize edilmiştir. Yükleme ve boşaltma alanlarında kullanıldıkları gibi, sipariş toplama işleminde de kullanılabilirler. Operatör, ekipmanı manevra kabiliyetini arttırmak için platformu yukarı ve kumanda kolunu aşağı katlayarak yaya kumandalı olarak kullanabilir. Katlanmış platform ile T20 – T25 AP, her zaman kısa ve orta mesafe taşıma işlemlerinde kullanılabilir. Platform, operatörü sürüş sırasındaki vibrasyonlardan ve darbelerden korumak için şasiden tamamen ayrılmıştır. Ekipmanlar, modeline göre 2.000 ve 2.500 kilogram yük taşıma kapasitesine sahiptir.

Özellikler

Güvenlik

Daha uzun mesafe taşımalarda, koruma barları operatörü yaralanmalara karşı korur. Operatör platformu, operatörün gövdesini her zaman ekipman sınırları içerisinde tutacak şekilde tasarlanmıştır. T20 – T25 AP, her durumda operatör ve yük güvenliğini sağlamak için üç bağımsız fren sistemine sahiptir. Operatör, kelebek sürüş butonlarını bıraktığında ekipman otomatik olarak durur. Transpaletler, aynı zamanda virajlarda devrilmeyi engellemek amacıyla sürüş hızını otomatik olarak azaltan Linde Curve Assist ile donatılmıştır. T20 – T25 AP, çevredeki diğer operatörleri ve yayaları uyarmak için isteğe bağlı Linde BlueSpot ışıklı uyarı sistemi ile donatılabilir. Yazılım tabanlı hız yönetimi sistemi connect:zi (zone intelligence hız yönetimi), otomatik hız ayarıyla güvenlik bölgelerinin oluşturulmasını mümkün kılar.

 • Katlanabilir yan koruma barları
 • Üç bağımsız fren sistemi
 • Virajlarda hız ayarı
 • Opsiyonel ışıklı uyarı sistemi Linde BlueSpot
 • Akıllı hız bölgeleri

Ergonomi

T20 – T25 AP'de, hem katlanabilir operatör platformu hem de kumanda kolu, operatörü her durumda darbe ve vibrasyonlardan korumak için şasiden tamamen ayrılmıştır. Ekipmanlar, en dar alanlarda bile zahmetsizce hareket edebilmek için hızlarını ve direksiyon direncini dönüş açısına göre otomatik ve sürekli olarak ayarlar. Standart elektrikli direksiyon, manevra yapmayı daha da kolaylaştırır. Ergonomik kumanda kolu, tüm kontrol fonksiyonlarını barındırır ve eldiven giyerken bile zahmetsizce çalıştırılabilir. Barkod okuyucular ve A4 kağıt tutucular gibi önemli iş araçlarını takmak için ekipmanlara aksesuar tutucu monte edilebilir.

 • Tamamen ayrılmış operatör platformu
 • Elektrikli direksiyon
 • Otomatik hız ayarı
 • Ergonomik kumanda kolu
 • İş araçları için aksesuar desteği

Taşıma

T20 – T25 AP, katlanabilir operatör platformu sayesinde hem platformlu hem de yaya kumandalı olarak kullanılabilir. Katlanmış platform ile daha çok manevra kabiliyetine sahiptirler ve dar alanlarda kolaylıkla manevra yapabilirler. Platformlu kullanılırken, 14 km/h (yüksüz) ve 11 km/h (yüklü) hızlara ulaşırlar. Güçlü 3 kW'lık AC motora sahip bu transpaletler %20'ye varan (yüksüz) tırmanma kabiliyetine sahiptirler. Mekanik yaylı veya hidrolik olabilen yenilikçi denge tekerlekleri sayesinde hem platformlu hem de yaya kumandalı olarak zor zeminlerde bile yüksek stabilite ve daha iyi çekiş sağlarlar. Yokuş kalkış desteği, ekipmanın eğimli zeminlerde geriye doğru kaymamasını sağlar. T20 – T25 AP, klasik kurşun asitli akülere ek olarak yeni nesil Li-ION akülerle de donatılabilir.

 • Yaya kumandalı ve platformlu olarak kullanmak mümkün
 • Yüksek maksimum sürüş hızı
 • Güçlü 3 kW AC motor
 • Yokuşlarda geriye doğru kayma yok
 • Yeni nesil Li-ION aküler

Servis

T20 – T25 AP'nin bakım gerektirmeyen üç fazlı AC motoru, uzun servis aralıkları sağlar ve bakım maliyetlerini düşük tutar. Sağlam parçalara ve şasiye sahip tasarım, ekipmanları çok dayanıklı hale getirir ve en zorlu çalışma koşullarında bile yüksek ekipman kullanılabilirliği sağlar. 'Tasarımdan hizmete' ilkesine göre geliştirilen T20 – T25 AP, servis teknisyenlerinin ilgili tüm bileşenlere hızlı olarak erişmesini sağlar. Transpaletlerin modern CANbus mimarisi, servis sürecini daha da kolaylaştırır, çünkü teknisyen ekipman verilerini diagnostik aracılığıyla kolayca okuyabilir. Elektrik-elektronik mimarisi, isteğe bağlı bir veri aktarım ünitesi ile donatıldığında, yazılım güncellemelerinin ve yeni fonksiyonların istenildiği zaman ekipmana uzaktan yüklenmesine izin verir.

 • Bakım gerektirmeyen AC motor
 • Sağlam yapı
 • CANbus mimarisi
 • Kolay erişilebilir bileşenler
 • Modern E/E mimarisi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma yüksekliği Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü voltajı/Akü kapasitesi
T20AP 2.0 (t) 115 (mm) 11 / 14 km/h 1999 / 2069 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh
T25AP 2.5 (t) 115 (mm) 11 / 14 km/h 2861 / 2931 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Poliüretan tekerlekler

Transpaletler için poliüretan sürüş ve yük tekerlekleri mevcuttur. Poliüretan tekerlekler sessizdir, çok dayanıklıdır ve iyi çalışma özelliklerine sahiptir. Açık renkli zeminlerde iz bırakmazlar ve çizilmelere sebep olmazlar.

Aksesuar desteği

Operatör çalışma mekanı A4 kağıt tutucular ve barkod okuyucular gibi çalışma malzemeleri ile operatörün özel gereksinimlerine göre uyarlanabilir.

Soğuk hava koruması

Soğuk hava koruması, -35°C’ye kadar ekipmanın tam kullanılabilirliğini ve performansını garanti eder.

Li-ION teknolojisi

Klasik kurşun-asit akülere ek olarak, ekipmanlar yeni nesil Li-ION akülerle donatılabilir.

Hız Bölgeleri

Yazılım tabanlı hız yönetimi connect:zi ile depolarda otomatik hız ayarlı çeşitli güvenlik bölgeleri oluşturulabilir.

Linde BlueSpot

Linde BlueSpot uyarı ışığı, her türlü çalışma ortamında ekipmanları görünür kılar ve böylece günlük depo operasyonlarında güvenliği artırır.

Teklif Alın