Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Böylece bu ekipmanlar, bir seferde iki palet taşıyabilir ve en dar alanlarda manevra yapabilir. Buna ek olarak, sürücü yüksekte durur ve böylece çatal uçlarını rahat bir şekilde görebilir. Bu da, yük taşımayı kolaylaştırır. Sürücü platformu, şasiden bir kauçuk katman ile ayrılır. Bu, sürücünün daha uzun süre konsantre olabilmesi için hareket sırasında vücudu güçlü titreşimlerden korur. Linde, D12 çift istifleyiciyi iki standart versiyonda sunmaktadır: S modelinde, sürücü hareket yönüne dik bir açıda durur ve önünü ve arkasını iyi bir şekilde görür. SF modelinde ise, hareket yönüne doğru durmaktadır ve yük her zaman görüş alanındadır. Her iki modelde de çeşitli yük yükseklikleri için asansör seçenekleri bulunmaktadır. İstifleyiciler 2000 kg’ye kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Özellikler

Güvenlik

Hareket, yükleme ve boşaltma sırasında sürücü, her zaman ekipmanın koruyucu şasisi içindedir. Kolay ve hassas kontrol elemanları ile mümkündür. Kompakt şasi sayesinde, sürücü çatal uçlarını iyi bir şekilde görür ve herhangi bir kazayı öngörebilir. Frenleme sistemleri ayrıca daha fazla güvenlik sağlar: Sürücü ayağını pedaldan çekerse, elektromanyetik sistem yüke bağlı olarak değişen güçlerde tepki vererek ekipmanı yavaşça durduracaktır. Tehlikeli durumlar için emniyet butonu da bulunmaktadır: Butona basılmadığında araç bağımsız olarak fren yapar. Linde Curve Assist kullanan çift istifleyiciler, viraj dönüşlerinde hızlarını otomatik olarak ayarlar.

 • Koruyucu istifleyici şasisi
 • Frenleme sistemi yük ağırlığına tepki verir
 • Emniyet butonu
 • Linde Curve Assist

Ergonomi

Sol sütun metni: D12 S/SF çift istifleyicinin platformu, şasiden ayrılmıştır. Düzgün olmayan zeminden gelen darbe ve şoklar sürücüye az bir şekilde aktarılır. Vücut zorlanmalarına karşı önemli koruma. S modelindeki bir sırt desteği, sürücüye hareket sırasında rahat bir duruş sağlar. S modeli ayrıca sürücünün yüksekliğini ayarlayabileceği ergonomik bir kontrol ünitesine sahiptir. Kaldırma fonksiyonları, kelebek butonları veya korna tek elle kolayca kullanılabilir. Her iki modelin de derin ve geniş saklama gözleri vardır. Önemli çalışma araçları her zaman elinizin altındadır.

 • Sürücü platformu süspansiyonu
 • Süspansiyonlu yaslama korkuluğu
 • Derin saklama gözleri

Taşıma

Bu esneklik, özellikle aracın 3 kW üç fazlı motoru ile saatte maksimum 10 km hıza ulaşabilmesi sayesinde taşıma kapasitesinin artmasını sağlar. Dar dönüş yarıçapı ayrıca zor manevraların hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Yoğun kullanımdan sonra bir vardiya sonunda D12 S/SF'nin devam edebilmesi için Eko-Mod özelliği vardır. Etkinleştirildiğinde araç, yüzde on iki daha az enerji tüketir. Ek olarak kullanıcı, palet istifleyiciyi mevcut taşıma görevine tam olarak ayarlayabilir. Örneğin, 1574 ve 2124 mm arasındaki yükleme yükseklikleri ile standart ve dubleks asansörler mevcuttur. Ayrıca hareket sırasında yükü stabilize eden isteğe bağlı bir yük yaslama korkuluğu da bulunmaktadır.

 • Esnek bir veya iki palet ile taşıma
 • Düşük enerji tüketimi için Eko-Mod
 • Tam yük ile maksimum hız
 • Hassas taşıma için asansör çeşitleri

Servis

D12 S/SF’nin toz korumalı üç fazlı motoru tamamen bakım gerektirmez. Sağlam yapısıyla araç, sert kullanımdan sonra bile iyi durumda kalır ve nadiren bakım gerektirir. CAN Bus bağlantısı basit servis işlemleri sağlar: Teknisyen dizüstü bilgisayarını bağlar ve daha sonra tüm araç verilerini genel bir bakışta değerlendirebilir. İlgili tüm bileşenlere kolayca erişilebilir.

 • Bakım gerektirmeyen üç fazlı motor
 • Sağlam yapılar
 • CAN Bus bağlantısı üzerinden araç verilerinin hızlı analizi
 • Servis bileşenlerine kolay ulaşım

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
D12S 1,2 / 1,8 (t) 1724 (mm) 10 / 10 km/h 1950 (mm) 24 / 345/375 [23/205] (V)/(Ah) o. kWh
D12SF 1,2 / 1,8 (t) 1724 (mm) 10 / 10 km/h 1950 (mm) 24 / 345/375 [23/205] (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Yandan akü değişimi

Bir kol ve yay mekanizması kullanılarak akü, aracın yan tarafından çıkarılabilir ve kolayca değiştirilebilir.

Sabitleme sistemleri

Aracın sağ tarafında bireysel aksesuarların takılabileceği, isteğe bağlı bir ek bağlantı çubuğu bulunmaktadır. Aracın solundaki ikinci bir çubukta yanıp sönen bir uyarı ışığı vardır.

Pano

Her zaman gözünüz işte olsun:

İlave, rahat görülebilen bir pano birçok sipariş toplama ve taşıma sürecini kolaylaştırır.

Fleet Management

Bireysel forkliftler nasıl ve kim tarafından kullanılır? Forkliftlerin kullanım verileri neye benziyor ve her biri yola uygun mu? Yazılım ve donanım kombinasyonu kullanarak Linde'nin filo yönetim sistemi connect, aradığınız çözümleri sağlar.

Dengeleme

Sistem, tüm tekerleklerin her zaman zeminle temas halinde olmasını sağlamak engebeli zeminleri dengeler. İstifleyicinin stabilitesi her zaman yüksek kalır.

Terminaller için Bağlantı

Bir veri terminalinin bağlantısı için istifleyicide 24 volt bağlantı bulunur.

Teklif Alın