Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Büyük yükler için hassas taşıma

L14 – L20 yaya kumandalı akülü istifleyiciler, güçlü 2.3 kW üç fazlı motorlar ve yüksek yük kapasiteleri ile taşıma performansını arttırmayı sağlar. Dar koridorlarda veya servis asansörlerinde kullanım için idealdir. Daha fazla yerden yükseklik için isteğe bağlı olarak ilk kaldırma seçeneği de vardır. Araç, 2000 kg’ye kadar olan yükleri rampalar ve engebeli zemin üzerinde güvenle taşıyabilir. Hassas OptiLift asansör kontrolü, taşımayı kolaylaştırır çünkü tüm kaldırma hareketleri çok hassas çalışır.

Özellikler

Güvenlik

Asansör sadece kumanda kolu çalışma konumundayken çalıştırılabilir. Bu, Linde SafetyLift fonksiyonu ile sağlanır. Ayrıca ekipman, hızını sürücü ve araç arasındaki mesafeye göre otomatik olarak ayarlar. Kumanda kolu açısı bunun temelidir. Sürücü kumanda kolunu üst veya alt son konuma hareket ettirirse, ekipmanlar öncelikle elektromanyetik fren sistemini etkinleştirir. Hareket sonundan önce hafif direnç, istenmeyen frenlemeyi önler. İsteğe bağlı olarak sunulan artı sadece yükün ağırlığını göstermekle kalmaz, aynı zamanda fazla yüklere karşı da uyarır.

 • Otomatik hız ayarı
 • Kumanda kolunun eğim sonu direnci, istenmeyen frenlemeyi önler
 • Nominal yük kapasitesi aşılırsa isteğe bağlı olarak sunulan tartı sistemi

Ergonomi

Tüm kontrol elemanları ergonomik olarak kumanda kolu başlığında bulunur ve sezgisel olarak ulaşılabilir. Bu, iş gücünü kolaylaştırır. Elektrikli direksiyonu için de aynı durum geçerlidir. Sürücü, çaba sarf etmeden manevra yapabilir. Geniş tasarlanmış saklama alanları, tarayıcılar gibi iş cihazları için alan sunar.

 • Hassas ve kusursuz yük taşıma için Linde Load Control
 • Elektrikli direksiyon ünitesi ile zahmetsiz sürüş
 • Yumuşak indirme fonksiyonu ile çatalların yumuşak inişi
 • Geniş tasarlanmış saklama alanları

Taşıma

Her iki faktör de etkili taşıma süreci sağlar. Aynı zamanda, sağlam şasi yaya kumandalı istifleyiciye yüksek bir yük kapasitesi sağlar. OptiLift işletim konsepti kullanılarak yükler, çok hassas bir şekilde hareket ettirilebilir. Yumuşak İniş fonksiyonunu kullanarak çatallar yavaşça yere iner. İsteğe bağlı yük ağırlığı ekranı birçok taşıma işleminde fayda sağlar. 1500 mm kaldırma yüksekliğine kadar +/- 50 kg hassasiyetle ağırlığı gösterir.

 • Güçlü 2.3 kW üç fazlı motor
 • Dar alanlarda güvenli manevra için kaplumbağa modu butonu
 • Yük ağırlığı ölçümü ve SafetySpeed otomatik olarak hızı ayarlar
 • Viraj dönüşlerinde hız ayarı

Servis

Sağlam bileşenler, sabit şasi ve bakım gerektirmeyen üç fazlı motor uzun servis aralığı ve düşük işletim maliyeti sağlar.

Motor tamamen neme ve toza dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Bu araçlar, yoğun kullanımda bile uzun süre dayanacaktır. Geniş renkli ekran, servis teknisyenlerine ve sürücülere çalışma saatleri, akü kapasitesi ve servis durumu hakkında hızlı bir genel bakış sunar.

 • Yük ağırlığı göstergesi, çalışma saati sayacı, servis ekranı, akü şarjı ekranı ve dahili hata kodu ekranı ile çok fonksiyonlu ekran Bakım gerektirmeyen 2.3 kW üç fazlı tahrik motoru
 • CAN Bus teknolojisi
 • Yüksek artık yük kapasitesi için sağlam şasi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
L14 1,4 (t) 2844 (mm) 6 / 6 km/h 1527 (mm) 24 / 250 (V)/(Ah) o. kWh
L16 1,6 (t) 2844 (mm) 6 / 6 km/h 1527 (mm) 24 / 250 (V)/(Ah) o. kWh
L20 2,0 (t) 2684 (mm) 6 / 6 km/h 1642 (mm) 24 / 375 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

İlk kaldırma

İlk kaldırma, daha fazla yerden yükseklik sağlar; böylece aracın eğimli ve engebeli zeminlerde manevra yapmasını kolaylaştırır.

İlk kaldırma ile sadece ekipmanın destek kolları kaldırılır.

-35C’ye kadar soğuk hava deposu koruması

Soğuk hava deposu koruması, palet istifleyicinin -35 dereceye kadar tam kullanılabilirliğini ve performansını garanti eder.

Yük yaslama korkuluğu

Yük yaslama korkuluğu, yük kaldırıldığında ve sürücünün üzerine düşmemesi için yükün kaymasını engeller.

Lift Speed Booster

Çok fazla yük kaldırma içeren uygulamalar için isteğe bağlı Lift Speed Booster seçeneği mevcuttur. Yüksüz kaldırma hızı yüzde 40 arttırılır.

Yandan akü değişimi

Değişim rulmanlarıyla yandan akü değişimi, çoklu vardiyalarda kullanım için oldukça hızlı gerçekleşir.

Esnek asansör seçenekleri yüksekliği

Çok yönlü işletme gereksinimlerini yönetmek için müşteri; standart, dubleks ve tripleks asansörler arasından seçim yapabilir. Daha yüksek kaldırma yükseklikleri için dubleks asansör kullanılır. Bu asansör, ayrıca ekipmanın kaldırma yüksekliğini neredeyse iki katına çıkaran bir iç asansör profiline sahiptir. Bir tripleks asansör, iki teleskopik iç asansör profili ile donatılmıştır ve dış profilin neredeyse üç katı bir kaldırma yüksekliğine ulaşabilir.

Tandem yük tekerleği

Sağlam tandem yük tekerlekleri; engebeli zeminde, uzun mesafelerde veya yüksek sıcaklıklarda ek denge sağlar.

Teklif Alın