Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

İstifleyici L14 - L16 SP

Ergonomi ve Çok Yönlülük Bir Arada

Güvenlik ve Konfor ile Yüksekleri Hedefler

L14 - L16 SP, 5,3 metreye kadar yüksekliklerde depolama için çok yönlü kullanılabilen istifleyicilerdir ve daha uzun taşıma mesafeleri için de uygundurlar. Ayrıca sipariş toplama amaçlı da kullanılabilirler. Sabit platformu, kapalı ve yoğun alanlarda veya dar koridorlarda çalışırken operatörün güvenliğini artıran sağlam bir çelik şasi bulundurur. Operatör, hareket yönüne 45°'lik bir açıyla ayakta durur, bu da operatörlere olağanüstü bir görüş açısı sağlar. Buna paralel olarak L14 - L16 SP, 45°'lik duruş pozisyonuna ek olarak özel olarak geliştirilmiş benzersiz Linde e-driver kontrol konsepti ile donatılabilir. Linde OptiLift yardım sistemi, hassas kaldırma hareketleri ve verimli yük taşıma sağlar. Çift denge tekerlekli ve dört nokta destekli tasarımı, yüksek kaldırma yüksekliklerindeki depolama ve geri alma sırasında maksimum güvenlik sağlar.

Özellikler

Güvenlik

L14 - L16 SP'deki operatör platformu, sağlam, bel yüksekliğinde çelik bir şasiye sahiptir. 45°'lik derecelik sürüş konumunda, platform operatörün belini ve sırtını korur, her zaman güvenli bir duruş ve güvenli çalışma sağlar. Geniş asansör, yük taşıma ve istifleme sırasında güvenliği artırmak için yükün mükemmel şekilde görülebilmesini sağlar. Operatör kelebek sürüş butonlarını bırakır bırakmaz ekipman durur. İsteğe bağlı bir ayak algılama sensörü, operatörün ayakları platform sınırlarından dışarıya çıktığı anda ekipmanı otomatik olarak sorunsuz bir şekilde durdurur. Ekipmanlarda virajlarda ve dönüşlerde sürüş hızını otomatik olarak azaltan Linde Curve Assist özelliği bulunur.

  • Koruyucu kalkan olarak sağlam çelik platform
  • Geniş asansör sayesinde mükemmel görüş
  • Kelebek sürüş butonları bırakıldığında otomatik frenleme
  • Operatör güvenliği için isteğe bağlı ayak algılama sensörü
  • Viraj alırken sürüş hızının otomatik olarak ayarlanması

Ergonomi

Ayarlanabilir direksiyon direncine sahip elektrikli direksiyonları sayesinde L14 - L16 SP'ler her türlü çalışma durumunda zahmetsiz manevra kabiliyeti sağlar. Operatör platformu ve kumanda kolu, operatör üzerindeki fiziksel yükü en aza indirmek için şasiden ayrılmış ve tamamen süspansiyonlu olacak şekilde tek bir yapıdan oluşur. 45°'lik benzersiz duruş pozisyonu, operatörün aşırı dönme hareketleriyle sırtını, belini ve boynunu zorlamadan herhangi bir yönde çevresini zahmetsizce izlemesini sağlar. L14 - L16 SP'ler, standart olarak çift tutamaklı veya isteğe bağlı olarak yenilikçi Linde e-driver kontrol konsepti ile donatılmıştır. Linde e-driver, 45°'lik sürüş konumu için özel olarak ve gerekirse tek elle çalıştırılabilecek şekilde geliştirilmiştir. Her iki kumanda kolu seçeneğinin de yüksekliği ayarlanabilir. İstifleyiciler ayrıca çok işlevli renkli bir ekrana ve geniş saklama bölmelerine sahiptir.

  • Ayarlanabilir direksiyon direncine sahip elektrikli direksiyon
  • Tamamen ayrılmış operatör platformu
  • 45°'lik sürüş pozisyonu ile benzersiz konsept
  • Linde e-driver aracılığıyla yenilikçi kontrol
  • Çok işlevli ekran

Performans

L14 - L16 SP'ler, maksimum taşıma performansı için yüksek kaldırma ve indirme hızları sunarken ağır yüklerin verimli ve güvenli bir şekilde istiflenmesi için yüksek bakiye kapasiteler sunar. Çift denge tekerleğiyle birlikte dört noktadan destekli yapısı, özellikle yüksek kaldırma yüksekliklerinde maksimum denge sağlar. L14 - L16 SP'ler, yükü korumak için 'soft landing' işlevine sahiptir ve bu özellik çatalların yere yaklaşırken yavaşlamasını ve yere hafifçe temas etmesini sağlar. İsteğe bağlı initial lift işlevi, yokuşlarda veya engebeli zeminlerde daha iyi yük taşıma sağlar. Palet istifleyiciler ayrıca tüm kaldırma hareketlerinin hassas ve sezgisel kontrolünü sağlayan Linde OptiLift yardım sistemine sahiptir.

  • Yüksek kaldırma ve indirme hızları
  • Yüksek istiflemelerde yüksek bakiye kapasite
  • Daha fazla stabilite için dört noktadan destek
  • Yük koruması için “soft landing” işlevi
  • Linde OptiLift kontrol sistemi

Servis

Modern üç fazlı AC teknolojisi sayesinde, L14 - L16 SP'lerin motorları neredeyse hiç bakım gerektirmez, bu da servis maliyetlerini düşük tutarken aynı zamanda yüksek verimlilik sağlar. Sağlam parçalara ve dengeli bir şasiye sahip dayanıklı tasarım, ekipmanların en zorlu operasyonlarda bile nadiren arızalanmasını ve her zaman kullanılabilir olmasını sağlar. İsteğe bağlı initial lift işlevi, engebeli zeminlerde şasiyi korur. Servis teknisyenlerine ilgili tüm bileşenlere hızlı erişim sağlamak için L14 - L16 SP'ler, 'hizmet için tasarım' ilkesine göre tutarlı bir şekilde geliştirilmiştir. Yenilikçi bir CANbus mimarisi sayesinde, teknisyenler diagnostik aracılığıyla tüm ekipman verilerine kolayca erişebilir. Modern elektrik/elektronik mimarisi, isteğe bağlı bir veri aktarım ünitesi ile donatıldığı sürece, yazılım güncellemelerinin ve yeni işlevlerin ekipmana uzaktan yüklenmesine olanak tanır.

  • Bakım gerektirmeyen AC motor
  • Sağlam yapı
  • CANbus mimarisi
  • Kolay erişilebilir bileşenler
  • Modern E/E mimarisi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma yüksekliği Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü voltajı/Akü kapasitesi
L14 SP 1.4 / (2.0) (t) 5316 (mm) 9.5 / 9.5 km/h 2001 / 2071 (mm) 24 / 375 (V)/(Ah) o. kWh
L16 SP 1.6 / (2.0) (t) 5316 (mm) 9.5 / 9.5 km/h 2001 / 2071 (mm) 24 / 375 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Sürüş

Ekipmanlar, isteğe bağlı standart olarak çift tutamaklı veya 45°'lik duruş pozisyonu için optimize edilmiş ve tek elle çalıştırılabilen bir kumanda koluna sahip Linde e-driver direksiyon konsepti ile donatılabilir. Sürüş, kaldırma ve korna gibi tüm işlevler sezgisel olarak düzenlenmiştir ve zahmetsiz kullanım için kolayca erişilebilir.

Farklı asansör seçenekleri

Çeşitli asansör tipleri ve yükseklikleri mevcuttur. Ekipman, uygulama için ideal asansör tipi ve optimum kaldırma yüksekliği ile donatılabilir.

Li-ION teknolojisi

Klasik kurşun-asit akülere ek olarak, ekipmanlar yeni nesil Li-ION akülerle donatılabilir. Bu aküler, istifleyicinin üç vardiyaya kadar çalışabilmesini sağlar.

Feet detection

Operatörün ayakları platform sınırlarının dışına çıktığında sensör bunu algılar ve ekipmanın tamamen durmasını sağlar.

Soğuk hava koruması

Soğuk hava koruması, ekipmanın -35°C’ye kadar verimli bir şekilde kullanılmasını ve tam performanslı olarak çalışmasını garanti eder.

Teklif Alın