Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

İstifleyici L06 – L16 AC

Çok Yönlü Güç Merkezi

Dinamik yük taşıması için manevra kabiliyeti yüksek ve güçlü L06 – L16 AC serisi

L06 – L16 AC serisi denge ağırlıklı palet istifleyiciler, küçük ve orta yüklerin istiflenmesi ve taşınması için etkili bir taşıma çözümüdür. Denge ayakları olan bir istifleyici için yeterli alanın bulunmadığı veya taşıma mesafesinin akülü bir forklift için çok kısa olduğu durumlarda kullanılır. Hassas ve dinamik hidrolik direksiyon sayesinde L06 – L16 AC serisi son derece yüksek manevra kabiliyetine sahiptir ve çok yönlüdür. ISO standardına uygun çatallar ile donatılmış ekipman, her türlü paleti taşıyabilir. Uzun, alçak montajlı kumanda kolu, şasiden yeterli güvenlik boşluğu sağlayarak sürücüyü korur. Güvenlik, virajlarda otomatik olarak ayarlanan sürüş davranışı ve yükün net bir şekilde görülmesi ile de sağlanır.

Özellikler

Güvenlik

L06 – L16 AC serisinin uzun, alçak konumlandırılmış kumanda kolu, sürücü ve şasi arasında yeterli güvenlik mesafesi sağlar. Kumanda kolu başlığının özel, çok yönlü tasarımı sayesinde sürücünün elleri korunur. Serinin alçak şasisi, sürücünün ayaklarının aracın altına sıkışmasını önler. Viraj dönüşlerinde, ekipman hızını otomatik olarak ayarlar ve olası devrilmeyi önler. L06 - L16 AC serisi, sürücü kumanda kolu üzerindeki direksiyon konsolunu serbest bırakır bırakmaz otomatik olarak fren yapar. Ulaşılması kolay bir acil durum butonu, tüm araç devrelerini keser ve anında elektromekanik freni tetikler.

 • Uzun kumanda kolu sayesinde güvenlik mesafesi
 • Ellerin korunması için çok yönlü tasarım
 • Virajlarda otomatik hız ayarı
 • Kontrolü bırakırken otomatik frenleme
 • Kolay erişilebilir acil durum butonu

Ergonomi

Asansör hareketini kontrol etmek için kullanılanlar da dahil olmak üzere tüm kontroller ergonomik olarak kumanda kolu başlığına entegre edilmiştir. Ekipman kontrolü, aracın hassas ve rahat kullanımını sağlamak için her iki elle de çalıştırılabilir. Kontrol konsolundaki tüm butonlara rahatça erişilebilir ve parmak ucu ile kontrol edilebilir. Bu sayede kalın eldivenler giydiğinizde bile tüm fonksiyonlar zahmetsizce çalışır. Uzun kumanda kolu sayesinde, ekipman dar alanlarda sürülebilir ve kolayca manevra yapabilir. L06 – L16 AC serisi; tarayıcılar, eldivenler ve kalemler gibi iş ekipmanları için geniş bir depolama bölmesi sunar. Özel bir tutma kelepçesine DIN A4 panosu da takılabilir.

 • Tüm kontrol düğmeleri ergonomik kumanda kolu başlığında bulunur
 • Kolay manevra için uzun kumanda kolu
 • El ile kavrayarak kullanılabilen zahmetsiz asansör kontrolü
 • İş ekipmanları için geniş bölme

Taşıma

Dinamik ve hassas hidrolik direksiyon ile L06 – L16 AC serisi, özellikle sıkışık alanlarda yük taşımayı çok daha kolay hale getiren manevra kabiliyetine sahiptir. Sürücü, yük kaldırma aracının hızını, kumanda kolunun eğim açısı ile kontrol eder. ISO standardına uygun çatallar sayesinde, L06 – L16 AC serisi, her türlü paleti ve file kutularını barındırabilir. Kompakt ve güçlü 2,3 kW AC motor ile saatte 6 km'ye kadar hızlanabilir. Yardımcı destek sistemi, bir eğimde aracı çalıştırırken geri kaymayı önler. Geniş standart, dubleks ve tripleks asansör yelpazesi, 600 ile 2000 kilogram aralığında yüksek artık kapasite sağlar.

 • Her türlü palet için hidrolik direksiyon
 • Her türlü palet için ISO standartlarına uygun çatallar
 • Kompakt ve güçlü 2.3 kW AC motor
 • Yüksek artık kapasite

Servis

Çok fonksiyonlu ekran, sürücüye tüm önemli araç parametrelerini sağlar ve servis ekranı, akü şarj durumu, çalışma saatleri sayacı ve bir alarm fonksiyonu gibi yararlı ek işlevler sunar. Servis teknisyenleri, tüm aracın verilerinin bir dizüstü bilgisayara aktarılabileceği ve daha sonra okunup analiz edilebileceği CAN Bus bağlantısından yararlanır. L06 – L16 AC serisi, aracın ana teknik komponentlerine rahatça erişilebilecek şekilde tasarlanmıştır. AC motorun bakım gerektirmeyen teknolojisi, 1000 çalışma saatine kadar bakım aralığı sağlar.

 • Dijital çok fonksiyonlu ekran
 • CAN Bus bağlantısı üzerinden araç verilerinin okunması
 • Önemli araç bileşenlerine kolay erişim
 • Bakım gerektirmeyen AC motor
 • Uzun bakım aralıkları

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
L06AC 0,6 (t) 1924 (mm) 5 / 6 km/h 1324 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh
L10AC 1,0 (t) 1924 (mm) 5 / 6 km/h 1674 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh
L12AC 1,2 (t) 1924 (mm) 5 / 6 km/h 1674 (mm) 24 / 345/375 (V)/(Ah) o. kWh
L16AC 1,6 (t) 1844 (mm) 5 / 6 km/h 2036 (mm) 24 / 460/500 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Linde MH’nin bir çift istifleyicisinin bölmeleri

Veri terminali veya barkod okuyucu için bölmeler

Geniş, derin bölmeler; veri terminalleri, barkod okuyucular, hatta film ruloları, iş eldivenleri ve yazma aletleri için mükemmeldir.

Soğuk hava deposu versiyonu –35°C

Soğuk hava deposu tasarımı, -35°C’ye kadar çift istifleyicinin tam kullanılabilirliğini ve performansını sağlar.

Hızlı Asansör Seçeneği

Fazla sayıda kaldırma işleminin olduğu uygulamalar için kaldırma hızının %33 arttırılabileceği bir seçenek olarak hızlı asansör seçeneği mevcuttur.

Linde MH’nin tilt yapabilen direkli akülü istifleyicisi

Eğilebilir asansör (+1°/-6°)

Palet, rulo ve kartonların taşınması için asansör eğim kontrolü (L10/12/16 AC ekipmanları için mevcuttur) özellikle önerilir. Geri tilt, yükü kaldırmaya yardımcı olur ve eğimli ortamda taşımayı kolaylaştırır. Asansör tilti, fren yaparken yükün çatal kollarından ileri kaymasını önler.

Yandan akü değişimi sırasında Linde MH’nin akülü istifleyicisi

Yandan akü değişimi

Akü değişim silindirleriyle yandan akü değişimi, özellikle çok vardiyalı çalışmada kullanım için hızlı değişiklikler sağlar.

Akü bölmesinde bir makaralı konveyör kullanarak bir aküyü yanal olarak değiştirirken bir kol, aküyü (3 ve 4 PzS) bir değiştirme rafına veya arabasına çekerek akünün çıkarılmasına yardımcı olur.

 Linde MH’nin çatal taşıyıcısının yumuşak iniş fonksiyonuna sahip akülü istifleyici

Çatalların yumuşak iniş fonksiyonu

Yumuşak iniş fonksiyonu, yükün çok ani inmesini ve hasar almasını önler. Yere ulaşmadan önce kaldırma hızını otomatik olarak düşürür ve yükü hafifçe indirir.

Teklif Alın