Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

İstifleyici D12 R

Linde MH D12 R çift istifleyici

Dar Alanlarda bile Yüksek Verim Performansı

D12 R çift istifleyici, her biri 1000 kg’a kadar olan iki paleti aynı anda taşır ve 3 kW üç fazlı AC motoru ile saatte 10 km hıza ulaşır. Bu, özellikle yüksek verimin gerekli olduğu orta ve uzun mesafelerde hızlı taşıma için uygundur. İlk kaldırma özelliği sayesinde araç aynı zamanda kamyon yüklenmesi ve boşaltılması için de uygundur. Hassas kontrol özellikle güvenli, konforlu ve verimli taşıma sağlar. Kompakt şasisi ve mükemmel manevra kabiliyeti sayesinde D12 R, dar alanlarda bile güvenli ve hızlı manevra yapabilir. Hareket yönüne dik olan yüksek oturma konumu, sürücüye yüklerin ve çevrenin mümkün olan en iyi görünümünü sağlar.

Özellikler

Güvenlik

Aracın tasarımı, sürücünün her zaman konturunun içinde güvenli kalmasını sağlar. Düşen yüklere karşı ek güvenlik, pleksi cam bölmeli veya isteğe bağlı olarak koruyucu ızgaralı bir tavan koruyucusu ile sağlanır. Güvenli taşıma; viraj dönüşü sırasında otomatik hız azaltma ve sürücü kelebek butonunu serbest bırakır bırakmaz otomatik olarak devreye giren bir fren ile de desteklenir. Gerekirse, kolay erişilebilir bir acil durum butonu, tüm ekipman fonksiyonlarını durdurur ve elektromekanik freni etkinleştirir. D12 R, ekipmanı korumak ve paletlerin kaldırma yüke zarar vermesini önlemek için bir palet durdurucusu ile donatılmıştır.

 • Sürücünün tavan koruması, pleksi cam veya koruyucu ızgara ile birleştirilmiştir
 • Viraj alırken hız azaltma
 • Otomatik fren fonksiyonları
 • Kolay erişilebilir acil durum

Ergonomi

Çeşitli yardım sistemleri sürücünün direksiyon hakimiyetini kolaylaştırır. D12 R'nin direksiyon torku, sürüş hızına ve köşenin yarıçapına otomatik olarak uyum sağlar. Araç, aynı zamanda direksiyon açısına bağlı olarak otomatik olarak hızı düşürür. Konforlu tek elli ‘Uç Kontrolü’, tüm kontrol fonksiyonlarını bir ergonomik kumanda kolu ünitesinde birleştirir. Elin dayandığı yüzey, kişiye özel ayarlanabilir ve bu nedenle rahat ve ergonomik bir el pozisyonu sağlar.

 • Otomatik yardım sistemleri
 • Tek elle rahat kontrol
 • Ergonomik el pozisyonu

Taşıma

D12 R yüksek verimli ve üretken bir çift istifleyicidir. Güçlü 3 kW üç fazlı AC motor, toplam 2000 kg yük ağırlığında saatte 10 km hıza kadar hassas kontrol sağlar. D12 R, yüksek taşıma kapasitesini, her biri maksimum 1000 kg ağırlığında iki paletin eş zamanlı çift katlı taşınmasına borçludur. İstifleyici ayrıca 1200 kg’a kadar olan yükler için bir çift istifleyici olarak kullanıma uygundur. Kullanışlı tek elle kontrol sistemi, herhangi bir sürüş durumunda kapalı alanlarda bile çift istifleyicinin hassas ve verimli kontrolünü sağlar. Taşıma belgelerine ve diğer evrak işlerine erişim, koltuğun altına entegre edilen kolay erişilebilir kese sayesinde elverişlidir.

 • Güçlü motor
 • Dar koridorlar için uygundur
 • Tek elle kontrol
 • Kolayca erişilebilir belge kesesi

Servis

Ayrıca bakım gerektirmeyen teknolojiler, araç kullanılabilirliğini arttırmak ve servis maliyetlerini düşürmek için kullanılmaktadır. Gerekli tüm sistem verilerine modern bir CAN Bus bağlantısı üzerinden dizüstü bilgisayar aracılığıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde erişilebilir. Bu, bakım çalışmalarını özellikle verimli hale getirir.

 • Kolay bakım erişimi
 • Bakım gerektirmeyen bileşenler
 • Yüksek ekipman kullanılabilirliği
 • CAN Bus bağlantısı üzerinden hızlı teşhis

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
D12R 1,2 / 2,0 (t) 2344 (mm) 10 / 10 km/h 2012 (mm) 24 / 345/375 [23/205] (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Isıtmalı Deri Koltuk

Deri koltuk ve ayarlanabilir ısıtmalı koltuk, soğuk depolarda veya soğuk ortamlarda kullanıldığında konforu arttırır.

Linde connect Yazılımının Kontrol Paneli

Fleet Management

Bireysel forkliftler nasıl ve kim tarafından kullanıldı? Araçların tüketim verileri nasıl ve her ekipman kullanıma uygun mu? Donanım ve yazılım kombinasyonu ile Linde’nin connect filo yönetim sistemi, aradığınız çözümleri sağlar.

Zemin Dengeleme

Sistem, zemindeki herhangi bir eğimi veya engeli dengeler ve tüm tekerleklerin sürekli yere temas etmesini sağlar. Bu, aracın stabilitesini korur.

Yanal Akü Değişimi

Değişim rulmanları ve 3 PzS ve 4 PzS aküler üzerindeki ergonomik kol ile yanal akü değişimi, oldukça hızlıdır; çoklu vardiyalarda kullanım için idealdir.

Terminal Desteği

Araç, veri terminalini bağlamak için 24 voltluk bir bağlantıya sahiptir.

Yumuşak Çatal İndirme

Çatalları indirirken hareket hızındaki otomatik azalma, yük taşımayı özellikle verimli ve güvenli hale getirir.

Uyarı Işığı

Sürücünün tavan korumasındaki yanıp sönen ışık, çevredeki kişileri aracın yaklaştığına dair uyarır.

Teklif Alın