Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

İstifleyici D12 HP SP

Çift katlı güç paketi

Maksimum yük taşıma için en yüksek performans

D12 HP SP çift palet istifleyiciler, iki paleti aynı anda alıp taşıyabilen yüksek performanslı ekipmanlardır. Çok katlı teslimat araçlarının verimli bir şekilde yüklenmesi ve boşaltılması, depolama ve raftan alma ve gerektiğinde sipariş toplama görevleri için uygundurlar. Yüksek performans serisi olarak D12 HP SP, maksimum elleçleme performansı için yüksek sürüş ve kaldırma hızları sunar. Linde OptiLift yardım sistemi, hassas yük taşıma sağlar ve böylece operasyon hızını olarak artırır. Çift denge tekerlekli 5 noktalı konfigürasyon, her zaman maksimum dengeyi garanti eder. Çarpışma durumunda koruma olarak, operatörler sağlam bir çelik şasiyle çevrilidir. Yenilikçi Linde e-driver konseptli kumanda kolu ile birlikte benzersiz 45°'lik derecelik sürüş pozisyonu, ergonomik vücut duruşu ve ideal çepeçevre görüş sağlar. Dar alanlarda daha fazla manevra kabiliyeti için, Li-ION akülü kısaltılmış bir ekipman versiyonu bir seçenek olarak mevcuttur.

Özellikler

Güvenlik

D12 HP SP'nin sabit platformu, bir çarpışma durumunda operatörü zarar görmekten koruyan sağlam, bel hizasında bir çelik şasi ile çevrilidir. Platformunun özel tasarımı sayesinde operatörün vücudu her zaman ekipman sınırları içinde kalır ve bu da yaralanmaları önler. Ayak algılama ile ek koruma sağlanır. Operatörün ayakları platformdan ayrıldığında bunu algılar ve ekipmanı otomatik olarak durdurur. Geniş asansör, yükün mükemmel bir şekilde görülebilmesini sağlar ve bu da yük taşıma sırasında güvenliği önemli ölçüde artırır. Yüke ve zemine zarar gelmemesi, çatalların yere hafifçe temas etmesine yardımcı olan 'soft landing' işleviyle sağlanır. Linde Curve Assist sayesinde ekipman, kazaları önlemek için viraj alma hızını otomatik olarak ayarlar. Operatör kelebek sürüş butonunu bıraktığında ekipman otomatik olarak durur.

 • Koruyucu kalkan olarak sağlam çelik şasi
 • Operatör koruması için ayak algılama
 • Virajlarda otomatik hız ayarı
 • Asansör üzerinden optimum görüş
 • Yükü ve zemini korumak için “soft landing” fonksiyonu

Ergonomi

Hassas kaldırma hareketleri, ergonomik yük taşımanın anahtarıdır. Bu nedenle D12 HP SP, Linde OptiLift ile donatılmıştır. Operatör platformu ve kumanda kolu şasiden tamamen ayrılmıştır ve tamamen süspansiyonludur. Bu, vibrasyonları ve darbeleri emerek rahat, stressiz çalışmayı garanti eder. Aynı zamanda, yüksekliği ayarlanabilir direksiyon, operatörün fiziksel gereksinimlerine göre uyarlanabilir. Elektrikli direksiyon sayesinde fazla çaba harcamadan manevra yapmak mümkündür. Seyir hızı ve direksiyon direnci, dönüş açısına göre otomatik ve sürekli olarak ayarlanır. D12 HP SP'de operatör sürüş yönüne 45°'lik açıyla durur. Bu, aşırı dönüş hareketleriyle sırtını, belini ve boynunu zorlamadan, herhangi bir sürüş yönünde çevresini iyi bir şekilde görmesini sağlar. Talep üzerine ekipmanlar, yenilikçi Linde e-driver kumanda sistemi ile donatılabilir. 45°'lik duruş pozisyonu için optimize edilmiştir, tüm önemli kontrol fonksiyonlarını içerir ve tek elle çalıştırılabilir. Çok işlevli ekran, operatöre tüm önemli bilgileri sağlar.

 • Linde OptiLift yardım sistemi
 • Tamamen ayrılmış ve süspansiyonlu operatör platformu
 • Elektrikli direksiyon
 • 45°’lik sürüş pozisyonuna sahip benzersiz kontrol konsepti Linde e-driver
 • Çok işlevli ekran

Taşıma

Yüksek performanslı D12 HP SP modelleri, yüksüz olarak 14 km/h azami hıza ulaşır. Güçlü 3 kW'lık üç fazlı AC motor, iki paletle seyahat ederken 7,5 km/h hıza kadar olanak sağlar. Güçlü bir kaldırma motoru, yükü kaldırırken ve indirirken daha fazla hız sağlayarak paletleri taşırken performansı önemli ölçüde artırır. Çift palet istiflemede daha fazla performans için D12 HP SP, Linde Speed Management ile donatılabilir. Ekipman, eğimli zeminde istem dışı geriye doğru kaymaz. Her iki tarafa isteğe bağlı takılabilen, elektrikle kontrol edilen ve hidrolik olarak çalıştırılan denge tekerleklerinin yanı sıra ortaya monteli bir sürüş tekerleğine sahip 5 noktalı konfigürasyon, özellikle rampaları veya engebeli zeminleri geçerken dengeli bir sürüş sağlar. D12 HP SP, yeni nesil Li-ION akülerle donatılabilir ve bunun yanında isteğe bağlı dahili redresörler de mevcuttur. Ekipmanlar, 6 kWh Li-ION akü ile birlikte daha kısa bir akü bölmesiyle de sunulabilmektedir. Daha kısa aks mesafesi dönüş yarıçapını azaltır ve ekipmanı dar alanlarda kullanım için ideal hale getirir.

 • Yüksek sürüş ve kaldırma hızları
 • Güçlü 3 kW üç fazlı AC motor
 • Çift palet istifleme için Linde Speed Management
 • Artırılmış denge için 5 noktalı konfigürasyon
 • Daha küçük dönüş yarıçapı için daha kısa akü bölmesi

Servis

D12 HP SP'nin elektrik motoru, yüksek verimlilik sağlayan ve servis maliyetlerini en aza indiren modern üç fazlı AC teknolojisi sayesinde bakım gerektirmez. Sağlam parçalar ve sağlam şasi, zorlu çalışma koşullarında bile güvenilirlik sağlar. Ekipman, 'tasarımdan hizmete' sloganı temel alınarak geliştirilmiştir. Bu, servis teknisyenlerinin ilgili tüm bileşenlere hızlı erişime sahip olduğu anlamına gelir. CANbus mimarisi ile tüm ekipman verilerine diagnostic bağlantı ile erişilebilir. Modern elektrik elektronik mimarisi sayesinde ekipman isteğe bağlı veri aktarım ünitesi ile donatıldığında yazılım güncellemelerinin ve yeni fonksiyonların herhangi bir zamanda uzaktan kurulmasına olanak tanır.

 • Bakım gerektirmeyen motor
 • Sağlam yapı
 • CANbus mimarisi
 • Kolay erişilebilir bileşenler
 • Modern E/E mimarisi

D12 HP SP

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma yüksekliği Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü voltajı/Akü kapasitesi
D12 HP SP 1.2 / 1.0/1.0 / 2.0 (t) 4266 (mm) 11 / 14 km/h 2221 / 2291 (mm) 24 / 375 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Li-ION teknolojisi

Klasik kurşun-asit akülere ek olarak, yeni nesil Li-ION aküler de mevcuttur.

Linde connect Yazılımının Kontrol Paneli

Kumanda kolu

Ekipmanlar, standart olarak çift tutamaklı veya 45°'lik sürüş pozisyonu için optimize edilmiş ve tek elle çalıştırılabilen Linde e-driver kumanda kolu ile donatılabilir.

Hız bölgeleri

Yazılım tabanlı hız yönetimi connect:zi ile depolarda otomatik hız ayarlı çeşitli güvenlik bölgeleri oluşturulabilir.

Soğuk hava koruması

Soğuk hava koruması, ekipmanın -35°C’ye kadar verimli bir şekilde kullanılmasını ve tam performanslı olarak çalışmasını garanti eder.

Feet detection

Operatörün ayakları platform sınırlarının dışına çıktığında sensör bunu algılar ve ekipmanın tamamen durmasına sağlar

Linde BlueSpot™

Linde BlueSpot uyarı ışığı, her türlü çalışma ortamında ekipmanları görünür kılar ve böylece günlük depo operasyonlarında güvenliği artırır.

Linde Speed Management

Çift palet istiflemede Linde Speed Management, ekipman hızını yük ağırlığına ve kaldırma yüksekliğine göre ayarlayarak maksimum performansı ve güvenliği garanti eder.

Teklif Alın