Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.

Elektrikli Forklift X20 – X35

Elektrikten gelen yüksek performans

Gerçek emisyonu olmayan alternatif

Linde MH’nin X20 – X35 akülü forkliftleri, yüksek performansı ve sağlamlığı sayesinde içten yanmalı forkliftlere gerçek bir alternatif olan ilk akülü forkliftlerdir. Müşteriler bu ekipman sayesinde seçim özgürlüğüne sahiptir ve en zorlu uygulamalar için bile herhangi bir performans kaybına izin vermeden sessiz, emisyonsuz bir alternatif seçebilirler. Tüm bunların temeli, ister içten yanmalı motorlarla ister akülü olarak çalıştırılsın, forkliftler için Linde MH tarafından geliştirilen ortak platformdur. Bu, X20 – X35 forkliftlerinin en iyi iki özelliklerini bir araya getirdiği anlamına gelir. İçten yanmalı motorlu ekipmanların karakteristik performansı ve emisyonlardan kurtulma.

Özellikler

Güvenlik

X20 – X35 akülü forkliftlerin kapsamlı güvenlik konsepti sadece operatörü değil aynı zamanda yayaları ve taşınan yükü de korur. İnceltilmiş asansör profili tasarımı, dar A sütunu ve alçaltılmış ön plaka, operatöre yükün ve çevredeki alanın engelsiz bir şekilde görülmesini sağlar. Daha yüksek seviyelerde yükleme ve boşaltma yaparken bile, tavan tasarımı operatöre yükün mükemmel bir şekilde görülmesini sağlar. Forkliftin düşük ağırlık merkezi ve eklemli aksı, devrilme riskine karşı yüksek derecede koruma sağlar. Ayrıca standart olarak sunulan Linde Curve Assist, virajlarda ekipmanın hızını azaltır ve devrilmesini önler. Kaldırma sırasında yük çok fazla öne eğilirse, standart olarak entegre edilen Linde Load Assist, kaldırma yüksekliğine göre öne eğimi ve kaldırma hızını azaltmak için otomatik olarak müdahale eder. Bu fonksiyon, düşen yüklerin neden olduğu kaza riskini en aza indirir.

 • Operatör kabininden etrafa tam görüş
 • Dönüşlerde devrilmeyi önleyen Linde Curve Assist
 • Ağır yükten kaynaklanan devrilmeleri önleyen Linde Load Assist

Ergonomi

Operatör için geniş ve konforlu çalışma alanı ve ergonomik koltuk seçenekleri, optimum bir çalışma deneyimi sağlar ve operatörün yorgunluğunun önüne geçer. Geniş görüş alanı sayesinde operatör, hem yükü hem de çevredeki alanı her zaman kolayca görüş alanında tutabilir. Tüm merkezi kontrol elemanları operatörün etrafında elinizin altında olduğundan, ekipman fonksiyonları çok az fiziksel çabayla çalıştırılır. Engebeli zeminlerde bile sürüş rahat ve dengelidir. Şasi, bir elastomer yatak aracılığıyla sürüş aksından ve ilave yataklarla asansör ve yönlendirme aksından ayrıdır, böylece operatör önemli ölçüde daha az titreşim ve sarsıntı hisseder. Bu aynı zamanda gürültüyü de azaltarak operatör üzerinde daha az fiziksel zorlanmayı sağlar ve daha yüksek taşıma ve istifleme performansına katkıda bulunur.

 • Geniş kabin sayesinde etrafa net görüş sağlama
 • Konfor odakli ergonomik koltuk seçenekleri
 • Fiziksel zorluk yaşamadan kolayca yönetilen kotrol elemanları
 • Sürüş, asansör ve yönlendirme sisteminden ayrılmış şasi sayeseinde bozuk zeminlerde maksimum konfor

Performans

Yeni yüksek performanslı X20 – X35 akülü forkliftler, bozuk zeminlerde bile en zorlu uygulamalar için kullanılabilir. Bu, bir akülü forklift için uzun olan dingil mesafesi ve büyük lastikler ile birlikte titreşimsiz sürüş aksı ile mümkün olmaktadır. Ne toz, kir ne de dik rampalar, uzun mesafeler veya normal ağırlıkta yükler ve yüksek kaldırma ihtiyacı, bu yeni elektrikli forkliftlerin sınırlarını zorlamaz. Tüm bunların anahtarı, güç modüllerini ideal sıcaklık aralığında tutan yenilikçi bir su soğutma sistemi ile birlikte kalıcı mıknatıslı yeni senkron relüktans motordur (SRM+). Bu, son derece zorlu çok vardiyalı çalışmalarda bile sürekli olarak yüksek performans sağlar. Ayrıca, üste monte edilen tilt silindiri, burulmaya dayanıklı asansör tasarımıyla birlikte, yüksek bir yük kapasitesi ve önemli kaldırma yüksekliklerinde bile 2–3,5 ton arasındaki yüklerin güvenli bir şekilde istiflenmesini sağlar.

 • Daha uzun aks mesafesi, büyük lastikler ve titreşimsiz sürüş aksı sayesinde, zorlu ortamlarda kullanım
 • Su soğutmalı güç modüllerine sahip yeni senkron relüktans motor sayesinde, zorlu koşullarda bile sürekli yüksek performans
 • Asansör tasarımı ve baş üstü tilt silindiriyle yüksekte çalışırken güvenli yük taşıma

Servis

Operatör, standart olarak sunulan 3,5 inçlik ekrandan kalan akü seviyesini, uyarı lambaları ve çalışma saati gibi tüm önemli bilgileri bir bakışta görebilir. Ekrandaki bilgiler, basit bakım işlemlerinde operatöre rehberlik eder. Yazılım güncellemeleri ve arıza teşhisi uzaktan gerçekleştirilebilir. Bu, servis işlemlerinin sayısını azaltır ve dolayısıyla servis maliyetlerini azaltır. Servis ve onarım aralıkları, sürekli güncellenen çalışma saatleri temelinde hesaplanır. Aşınma ve meydana gelen hasarlar uzaktan teşhis ile erken aşamada tespit edilir. Standart olarak entegre edilen ve yağ sıcaklığı gibi ölçümleri ortam sıcaklığına göre sürekli olarak analiz eden sıcaklık sensörü bunu mümkün kılan unsurlardan biridir. Böylece ciddi sonuçlara neden olan hasarlar önlenir. Asansör ve operatörün çalışma alanı, onarımlar için gereken süreyi azaltarak, hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilen modüler yapıdadır.

 • Servis maliyetlerini azaltan uzaktan teşhis ve bakım
 • Uzun ekipman ömrü
 • Modüler olarak yerleştirilmiş kolay erişilen ekipman bileşenleri

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle
X20/600 2,0 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 670 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X25 2,5 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 670 (V)/(Ah) o. kWh 4208 (mm)
X30 3,0 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 670 (V)/(Ah) o. kWh 4243 (mm)
X35 3,5 (t) 3095 (mm) 22 / 22 km/h 90 / 670 (V)/(Ah) o. kWh 4248 (mm)

İsteğe Bağlı Donanım

Linde Material Handling

Linde Steer Control

Linde Material Handling'in yenilikçi Linde Steer Control konsepti, klasik direksiyon simidini mini bir direksiyon simidi veya kumanda kolu ile değiştirerek ekipmanın ergonomisini, hassasiyetini ve güvenliğini artırır.

Linde Safety Pilot ve uyarı ışıkları

Linde Safety Pilot

Forkliftleri çalıştırırken Linde Safety Pilot'u kullanmak, devrilmeyi büyük ölçüde önler.

Linde TruckSpot uyarı ışık sistemi

Görsel uyarı sistemleri

Linde BlueSpot™ ve Linde TruckSpot gibi uyarı ışık sistemleri, yayaları ve diğer ekipmanları uyarmak için zemine renkli ışık veya uyarı işaretleri yansıtır.

Linde Safety Guard sistemine sahip Linde ekipman

Linde Safety Guard

Linde MH'nin yenilikçi Safety Guard yardım sistemi, sesli ve ışıklı sinyaller kullanarak operatörleri ve ekipmanın hemen yakınında bulunan yayaları akut tehlikeye karşı uyarır.

Linde X20 – X35 konfor kabin

Kabin

Konforlu kabin, açık havada çalışırken operatörü korur ve zırhlı cam tavanı ve büyük cam kapıları sayesinde yükün ve çalışma ortamının her yönden mükemmel bir şekilde görülmesini sağlar.

Linde

Koltuk seçenekleri

Geniş koltuk seçenekleri, süspansiyon, bel desteği, koltuk ısıtması ve koltuk havalandırması gibi işlevlerle ek konfor ve aktif koruma sağlar.

Linde yük ağırlık göstergesi

Yük ağırlık göstergesi

Ekranda bu isteğe bağlı işlev, operatöre mevcut yük ağırlığını gösterir.

Linde X20 – X35 forkliftin klima sistemi

Klima* ve entegre ısıtıcı

Entegre ısıtmalı ve polen filtreli güçlü klima sistemi, tüm yıl boyunca kabinde konforlu bir çalışma ortamı sağlarken camların buğulanmasını da önler.

* florlu hidrokarbonlar içerir

Linde MH’den Motion Detection operatör destek sistemi

Linde Motion Detection

Linde Motion Detection operatör destek sistemi, geri giderken forkliftin arkasındaki alandaki hareketleri algılar. Bu alandan yayalar veya diğer ekipmanlar geçerse, sistem forkliftin geri hareketini durdurur.

Aydınlatma çözümleri

Yarım daire tasarımı ile Linde VertiLight çalışma alanını eşit şekilde aydınlatır. Linde LED Şeritleri iki renkli ışık şeritleri, ekipmanın hareket yönünü aydınlatmak için beyaz ışık kullanır.

Linde Speed Assist

Linde Speed Assist operatör destek sistemi, ekipmanın azami hızını çevreye ve sürüş durumuna göre otomatik olarak ayarlar.

Çok fonksiyonlu ekran

7 inçlik ekran, ekipman bilgilerine ek olarak, Linde Safety Pilot ekranı veya asansör veya geri kameralardan alınan görüntüler gibi şeyleri de gösterebilir. Ekran düzeni ve ekranlar ayrı ayrı özelleştirilebilir.

Filo yönetimi

Linde MH connect Filo Yönetim Sistemini, bakım planlamasından bakım ve onarım geçmişinin belgelenmesine ve erişim kontrolüne kadar filonuzu yönetmek için kullanılabilirsiniz.

Teklif Alın