Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Kısıtlı Alanlarda Esnek Yüç İstifleme

Linde kompakt E10 elektrikli forklift yüksek manevra kabiliyetlerini geniş bir yelpazedeki uygulama seçenekleri ile birleştirir. 1.000 kilograma kadar varan kaldırma kapasitesi ile, serisindeki en küçük modeldir, ama optimum ağırlık dağıtımı sayesinde çok sayıda uygulamaya uygundur. Kısa aks mesafesi, sadece 828 milimetrelik genişliğe sahip kompakt yapısı ve optimum yönlendirme konsepti en dar alanlarda bile istifleme, taşıma, sipariş toplama, yükleme ve indirme işlemlerini yapabilmesini sağlar. Viraj alma sırasında otonom hız düşürme özelliği de E10’a yüksek denge kazandırır.

Özellikler

Safety

E10 dönme yarıçapı ve kaldırma yüksekliğini temel alan standart hız azaltma özelliği ile ekstra dengelidir. Operatörü düşen yüklere karşı korumak için bir baş üstü tepe koruması vardır. Daha fazla güvenlik ise Linde BlueSpot™ ve Linde TruckSpot™ gibi ek ekipmanlarla sağlanır. Zemine yansıtılan bir uyarı işareti forkliftin yaklaştığını gösterir, böylece yakın çalışma alanında bulunan insanlar uyarılır. Baş üstü tavan korumasının altına monte edilen isteğe bağlı bir yanıp sönen uyarı lambası E10’un görülmesini daha da kolaylaştırır ve iş yerindeki kazaların önlenmesine yardımcı olur.

 • Otonom hız azaltma
 • Düşen yüklere karşı tepe koruma
 • BlueSpot™ ve TruckSpot™ (isteğe bağlı)
 • İsteğe bağlı yanıp sönen uyarı lambaları

Ergonomi

E10’daki operatör bölmesi operatöre hareket edebilmesi için yeterli alan sağlar ve yükü ve çevreyi her zaman mükemmel bir şekilde görebilmesini sağlar. Operatör bölmesinin optimum tasarımı yüksek seviyede çalışma konforu, maksimum üretkenlik ve yorucu olmayan bir çalışma sağlar. Dolgulu koltuk arkalığı operatörün konforlu bir pozisyonu ayarlayabilmesini sağlar. E10 aynı zamanda el pozisyonunu değiştirmeye gerek kalmadan çalıştırılabilir. Artık operatörün ellerinin ve bedeninin pozisyonunu değiştirmesi gerekmediğinden, bedenine daha az gerginlik yüklenir ve operatör daha konforlu bir çalışma konumu alabilir. Forkliftin her iki tarafında sadece 120 milimetre yüksekliğindeki alçak giriş basamağı kolay erişim sağlar.

 • Optimum görüş alanı için daha fazla hareket özgürlüğü
 • Dolgulu koltuk arkalığı
 • Pozisyon değiştirmeden, yorucu olmayan çalışma
 • Her iki tarafta alçak giriş basamağı

İstifleme

Ön panele entegre edilen parçalar sayesinde kolay ve çabuk kavranan direksiyon sistemi operatörün E10’u hassas ve verimli bir şekilde kontrol etmesini sağlar. Hıza bağlı yönlendirme ile birlikte, bu özellik yönlendirme çabasını ve dolayısıyla da özellikle kısıtlı alanlarda operatöre yüklenen gerginliği azaltır. Dar koridor genişliği ve küçük dönme yarıçapı en uygun manevra özelliklerini sağlar ve E10’nun sıkışık koşullar altında kullanım için ideal olmasını sağlar. Akü hareket yönüne dik açıda yerleştirilmiştir, böylece en uygun ağırlık dağılımı ve çok daha dengeli sürüş davranışı elde edilir. Geri viteste hareket etmeyi kolaylaştırmak için operatör bölmesinin arka kısmına isteğe bağlı bir çift komutlu kontrol çubuğu eklenebilir. Operatör sol elini direksiyon simidi üzerinde tutar ve konforlu bir pozisyonda kalmaya devam ederek geri manevrayı sağ eliyle kontrol edebilir. Bu, operatörlerin bedenlerini bükmeye gerek kalmadan makineyi ileri ve geri sürebilmeleri anlamına gelir.

 • Basit ve kolay anlaşılır çalışma
 • Hıza bağlı yönlendirme
 • Dar koridor genişliği ve küçük dönme yarıçapı
 • Akülerin çapraz yönde yerleştirilmesi sayesinde optimum denge
 • İsteğe bağlı çift komutlu kontrol kolu

Servis

E10’un tüm önemli parçalarına kolayca erişilebilir, bu da servis ve onarım çalışmalarını kolaylaştırır ve önemli miktarda zaman tasarrufu sağlar. Bu durum hizmet dışı kalma sürelerini kısaltır. Ayrıca, akü kapağı hızlı bir şekilde açılabildiği için, normal şarj işlemleri için aküye erişmek özellikle kolaydır. Bu, aynı zamanda gündelik akü bakım müdahalelerinin getirdiği zorlukları ortadan kaldırır.

 • Kolay erişilebilir parçalar
 • Servis ve bakımda zaman tasarrufu
 • Düşük çalışamaz durumda kalma süreleri
 • Kolay akü erişimi

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle
E10 1,0 (t) 1660 (mm) 8 / 12 km/h 24 / 300 (V)/(Ah) o. kWh 2944 (mm)
E10 Container 1,0 (t) 1460 (mm) 8 / 12 km/h 24 / 300 (V)/(Ah) o. kWh 2944 (mm)

İsteğe Bağlı Donanım

Linde çatal kolu konumlayıcı daha hızlı ve hassas konumlama sağlar.

Çatal kolu konumlayıcı

Çatal kolu konumlayıcı yükleri kamyon yükleme alanlarına ve raflara milimetrik hassasiyetle yerleştirmek için kullanılabilir, böylece yükler daha hızlı ve hassas bir şekilde yerleştirilebilir.

Linde zırhlı panoramik cam tavan operatörü korur ve net bir görüş sağlar.

Zırhlı panoramik cam tavan

Zırhlı bir panoramik cam tavan net bir görüş sağlar ve operatörü düşen yüklere karşı güvenilir şekilde korur.

Linde çift komutlu kumanda kolu geri viteste hareket etmeyi kolaylaştırır.

Çift komutlu kontrol

Çift komutlu kontrol operatör kabininin arkasında yer alan ve geri viteste hareketi kolaylaştıran ikinci bir kontrol elemanıdır. Operatör, bir elini direksiyon simidinin üzerinde tutarak ve diğer elini geri manevrayı kontrol etmek için kullanarak, konforlu bir pozisyonda kalmaya devam edebilir.

Linde MH ürünü Linde connect fleet yönetim sistemi makineye sadece yetkili kullanıcılar tarafından erişilmesini sağlar.

Erişim kontrolü

Linde connect filo yönetimi sistemiyle erişim kontrolü forkliftlerin sadece yetkili kişiler tarafından kullanılmasını sağlar. Operatör, forklifti çalıştırmadan önce kendini PIN veya RFID kartıyla tanıtmalıdır.

Linde MH Linde BlueSpot™ sisteminde makineler birbirine yaklaştığında sinyal vermek için bir uyarı ışığı kullanılır.

Linde BlueSpot™

Linde BlueSpot™ makinenin yaklaştığını göstermek için bir ışık sinyali yayan optik bir uyarı sinyali çözümüdür.

Linde MH Linde TruckSpot™ sisteminde yaklaşan makineleri uyarmak için bir uyarı sembolü kullanılır.

Linde TruckSpot™

Linde’nin yenilikçi uyarı sistemi TruckSpot™ sistemi Linde BlueSpot™ sisteminin kanıtlanmış avantajlarını alarak, bunları yüksek kontrast oluşturan renklerde büyük ölçekli bir uyarı sembolü ile güçlendirir.

Linde MH E10 elektrikli forkliftte yandan akü değiştirme özelliği bulunmaktadır, bu da çok vardiyalı çalışma için uygun olmasını sağlamaktadır.

Dikey akü değiştirme

Makaralı rulmanlar aracılığıyla yandan akü çıkarma işlemi çok vardiyalı çalışmada kullanım için hızlı değişime olanak sağlar.

Saklama bölmesi

Makinenin akü tarafındaki büyük bir saklama bölmesi çalışma malzemeleri için saklama alanı sağlar.

Teklif Alın