Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Elektrikli Forklift E16 – E20 EVO (elektrikli dört tekerli forklift)

Sabit Performans

Maksimum Esneklik, Manevra Kabiliyeti ve Denge

Dört tekerli E16 – E20 EVO serisi geniş bir yelpazede modeller sunar. Gerekliliklere bağlı olarak, farklı akü kapasiteleri, yüksekliklere sahip makineler veya dar koridor genişliğine sahip versiyonlar mevcuttur. Çalışma sırasında, - en yüksek denge seviyesi ile - en dar alanlarda hassas yük istifleme işlemleri sağlarlar. Linde’nin yenilikçi kombi yönlendirme aksı, arka tekerlerin aks milinin 175 derece döndürülmesini sağlar. Bu aracın zemin kaplamasına zarar vermeden bulunduğu noktada dönmesini sağlar. Elektrikli forkliftlerde aynı zamanda Linde kompakt ön aksı da bulunur: Entegre bir ünite olarak, iki güçlü çekiş motoru, bakım gerektirmeyen frenler ve doğrudan aks üzerine monte edilen güç bileşenleri yüksek enerji verimliliği ile birlikte maksimum performans sağlar. Akünün kolayca değiştirilmesi veya isteğe bağlı makine üzeri şarj cihazı yüksek kullanılabilirlik oranı sağlar.

Özellikler

Güvenlik

Linde Protector Frame operatör alanının çerçevesi ile tavanının sağlam, kapalı bir koruyucu alan oluşturması sayesinde operatör için en uygun güvenliği sunar. Üstten bağlı tilt silindirleri sayesinde, kaldırma asansörü profilleri özellikle incedir ve düzgün bir şekilde koruma içine alınmıştır, bu da operatörün yükü ve etrafındaki alanı mümkün olan en iyi şekilde görmesini sağlar. Dahası, etkili çekiş kontrolü, yedeklemeli kontrol devreleri ve yüksek artık yük kapasiteleri gibi özelliklerin tümü maksimum güvenilirlik ve çalışma güvenliği sağlamaya katkıda bulunur.

 • Sağlam üstten bağlı koruması
 • Yedeklemeli kontroller
 • Tam çekiş kontrolü
 • En uygun görüş alanını sağlayan parçalar
 • Yüksek artık yük kapasiteleri

Ergonomi

Yorucu olmayan, etkili bir çalışma insan ile makine arasındaki etkileşimde yüksek üretkenlik sağlanmasının temelini oluşturur. Tüm Linde makinelerinde olduğu gibi, ergonomi E16 – E20 EVO serisi makinelerin önemli bir tasarım ilkesidir. Bu, ayarlanabilir koltuk ve kol desteği ünitesi, asansör işlevlerinin kontrolü için hassas, entegre Linde Load Control özelliği ve tipik olarak sunulan, verimli çift pedalı kontrolü gibi operatörün etrafındaki tüm çalıştırma elemanlarının düzenlenmesinde geçerlidir. EVO serisinin şasisi ve geniş operatör bölmesi titreşimlerin mümkün olduğu kadar az oranda operatöre iletilmesini sağlamak için kasıtlı şekilde teknik olarak birbirinden ayrılmıştır.

 • Kontrol Elemanlarının Ergonomik Yerleşimi
 • Verimli çift pedallı çekiş ve Linde Load Control aracılığıyla hassas kontrol
 • Geniş operatör kabini ve azaltılmış titreşim miktarı
 • Kol desteği ve koltuktan oluşan ayrı olarak ayarlanabilir ünite

İstifleme

E16 – E20 EVO serisindeki dört tekerli makineler özellikle yüksek miktarda yanal stabilite sağlar. Ağır yükler, büyük yüksekliklerde bile milimetrik hassasiyetle hareket ettirilebilir. Yenilikçi Linde kombi aksı, arka tekerleklerin makine minimum lastik aşınması ile ve zeminde hasara neden olmadan bulunduğu yerde dönecek şekilde döndürülebilmelerini sağlar. Çift motorlu ön çekişle Linde Load Control arasındaki mükemmel işbirliği ile hassas kontrol sağlanır. Bu, tüm kaldırma asansörü işlevlerinin en hafif parmak hareketi ile yorulmadan çalıştırılmasını ve operatörlerin aynı anda kaldırma ve tilt işlemlerini yapabilmelerini sağlar. Ayrıca, üç aşamalı ayarlanabilir sürüş dinamikleri talebe bağlı güç dağıtımı ve enerji verimliliği sağlar.

 • En dar alanlarda bile maksimum manevra kabiliyeti
 • Linde Load Control ile güvenli yük istifleme
 • Dönerken tekerlekler ters yönlerde döner
 • Daha düşük lastik aşınması ve zemin hasarı
 • Üç kademeli ayarlanabilir sürüş dinamikleri

Servis

E16 – E20 EVO serisi makineler, son derece uzun bakım aralıkları sayesinde dikkat çekici derecede uygun maliyetli ve servis dostudurlar. Çekiş ve kaldırma çekişi için üç fazlı motorlar ve asansör ve tilt silindirleri gibi merkezi işlevsel parçaları da içeren tüm çekiş aksı tamamen bakım gerektirmeyen şekilde tasarlanmıştır. Elektrikli forkliftin ilk genel incelemesi ancak ilk 1.000 çalışma saatinden sonra ve hidrolik yağının değiştirilmesi ancak ilk 6.000 çalışma saatinden sonra gerekli olur. Makineler tasarlanırken servis kolaylığı dikkate alınmıştır, bu yüzden tüm önemli makine parçalarına onarım için kolayca erişilebilir. Tüm bunlar makinenin sorunsuz olmasını sağlar.

 • İlk servis 1.000 çalışma saatinden sonradır
 • Elektrik motorları ve frenler gibi merkezi parçalar bakım gerektirmez
 • Hidrolik yağ değişimi 6.000 çalışma saatinden sonradır
 • Servis dostu tasarım parçaların hızlı bir şekilde değiştirilmesini sağlar
 • Sürekli teknik optimizasyon

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle
E16P 1,6 (t) 2800 (mm) 20 / 20 km/h 48/575/625 [48/335] (V)/(Ah) o. kWh 3479 (mm)
E16PH 1,6 (t) 3150 (mm) 20 / 20 km/h 48 / 700/775 (V)/(Ah) o. kWh 3528 (mm)
E18PH 1,8 (t) 3150 (mm) 20 / 20 km/h 48 / 700/775 (V)/(Ah) o. kWh 3533 (mm)
E20PH 2,0 (t) 3150 (mm) 20 / 20 km/h 48 / 700/775 (V)/(Ah) o. kWh 3537 (mm)
E20PHL 2,0 (t) 3150 (mm) 20 / 20 km/h 48 / 840/930 (V)/(Ah) o. kWh 3645 (mm)
E20PL 2,0 (t) 2800 (mm) 20 / 20 km/h 48/690/750 [48/335] (V)/(Ah) o. kWh 3595 (mm)

İsteğe Bağlı Donanım

Aktif akü havalandırması

Hızlı, Kullanışlı, Güvenli: Makinenin arka kapağındaki tak-çalıştır türü bir arayüzü temel alan otonom havalandırma şarj sürecinin son derece kullanıcı dostu olmasını sağlar. Aküyü şarj etmek için ne akü bölmesinin ne de kapının açılması gerekir.

Yüksek Frekanslı Makine Üzeri Şarj Cihazı

İsteğe bağlı yüksek frekanslı makine üzeri şarj cihazı ayrı bir akü depolama veya şarj odasına gerek kalmadan esnek ve hızlı akü şarjına olanak tanır. Yüksek verimliliğe sahip, sıcaklık kontrollü şarj özelliği ve otonom şarj koruma ve eşitleme özellikleri enerji bakımından verimli bir şarj süreci sağlar. Ayrı bir şarj odasına gerek kalmaz.

Kaldırma Asansörü Varyantları

Linde’nin asansörü varyantları yelpazesi kaldırma yüksekliği ve toplam yükseklik arasında mükemmel dengenin elde edilmesini sağlar. Bu yelpazede 5650 mm’ye kaldırma sağlayan standart 4145 mm’ye kadar kaldırma sağlayan dubleks asansörler (tamamen serbest kaldırma) ve 6075 mm’ye kadar kaldırma sağlayan tripleks asansörler (tamamen serbest kaldırma) yer alır.

Hidrolik Akü Değiştirme Sistemi

Hızlı ve kullanışlı akü değiştirme işlemi: Bir butona dokunarak, Linde hidrolik akü değiştirme sistemi aküyü %60’ı makineden çıkana kadar kaldırır, buradan akü bir tavan vinci veya ikinci bir makine tarafından alınabilir. Bu seçenek E12–E50 forkliftler için mevcuttur.

linde_safety_pilot-3992_8076

Linde Safety Pilot

Linde Safety Pilot

Teklif Alın