Yükleniyor...
Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Elektrikli Forklift E60 – E80

Elektrikten Gelen Yüksek Güç

Ağır yükler için elektrik gücü

Linde MH'nin güçlü E60 – E80 akülü forklifti, 8000 kg’ye kadar olan ağır yüklerin verimli ve güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmıştır. Forkliftler, bakım gerektirmeyen frenlere sahip kompakt olarak aksa entegre edilmiş iki güçlü üç fazlı AC motor tarafından hareket ettirilir. Elektronik ekipman kontrolünün yanı sıra Linde Load Control ve çift pedal kontrolü gibi hassas şekilde çalıştırılan kontrol elemanları, insan ve makine arasında mükemmel bir etkileşim sağlar. Linde MH'nin enerji yönetim sistemi, büyük akülü forkliftlerin yüksek maliyet etkinliğine de katkıda bulunur.

Özellikler

Güvenlik

8000 kg’ye kadar olan yüklerle uğraşırken güvenlik çok önemlidir. E60 – E80 akülü forkliftlerin baş üstü koruması, operatör için geniş bir koruma alanı oluşturmak üzere kabin çerçevesiyle birleşir. Tamamen kapalı yapıda asansör profilleri, yükleri taşırken iyi bir görüşü engellemez ve otomatik park freni, rampalarda çalışırken bile en üst düzeyde güvenliği garanti eder. Ayrıca, bu serinin güvenlik özellikleri yedekli kontrolcüler, elektronik çekiş kontrolü ve yüksek yük kapasitesi ile tamamlanırken, düşük gürültü seviyeleri operasyonel güvenilirliğe katkıda bulunur. Linde MH ayrıca standart ve isteğe bağlı olarak çok sayıda güvenlik sistemi sunar.

 • Standart güvenlik sistemleri
 • Operatörün, yükün ve çevrenin en üst düzeyde güvenliği
 • Sağlam şasi ve baş üstü koruma sayesinde artan güvenlik
 • Asansörün genel yapısı üstün görüş sağlarken aynı zamanda düşük seste çalışır
 • Birden fazla güvenlik özelliğiyle patlayıcı alanlarda bile maksimum güvenlik

Ergonomi

E60 – E80 model akülü forkliftlerle en yüksek performans seviyesinde verimli ve yüksek derecede çalışma konforu sağlanır. Bu nedenle, E60 – E80 modellerinin tüm kontrol bileşenleri doğrudan operatörün çevresine yerleştirilmiştir ve sezgisel olarak çalıştırılır. Operatör, çift pedal kontrolü sayesinde hızlanıp sürüş yönünü değiştirirken, tüm asansör hareketleri, kol dayamasına entegre edilmiş Linde Load Control'ün kontrol kollarını hareket ettiren parmaklarla hassas bir şekilde gerçekleştirilir. Bu, gereksiz ve fiziksel olarak yorucu hareketlerden kaçınılmasına yardımcı olur. Koltuk ve kolçak ünitesi çeşitli şekillerde ayarlanabilir. Ek olarak, asansör ve aks, sürüş aksından ve operatör kompartımanından kauçuk yataklarla ayrılır, böylece operatöre darbe ve titreşimler iletilmez.

 • Kontrol elemanlarının ergonomik olarak yerleşimi
 • Çift pedal kontrolü
 • Linde Load Control sayesinde yükün ve asansörün hassas kontorlü
 • Operatöre göre ayarlanan kol dayamanın ve koltuk

Performans

Akülü forklift E60 – E80 ile ağır yüklerin etkin bir şekilde taşınmasının ön koşulu, güçlü sürüş bileşenlerinin, tüm yüklerin hassas ve hızlı kontrolünü sağlayan Linde Load Control ve çift pedal kontrolünden oluşan çalışma konsepti ile mükemmel etkileşimidir. Bu performans, entegre üç fazlı AC motor, bakım gerektirmeyen frenler ve doğrudan aks üzerine yerleştirilmiş güç üniteleriyle sağlanır. Ekipman standart olarak Linde Curve Assist ile donatılmıştır. Viraj alırken sistem, direksiyon açısına göre sürüş hızını ayarlar. Forkliftin performans özellikleri, üç aşamalı ayarlanabilir sürüş dinamikleri aracılığıyla özel uygulama gereksinimlerine uyarlanabilir.

 • Virajlarda otomatik hız azaltma
 • Sürüş ve kontrol sistemilerinin optimum koordinasyonu
 • Çift pedal kontrolüyle hassas sürüş
 • Parmak ucu kontrolüyle yük istifleme
 • Yoğunluğa göre uyarlanabilen sürüş dinamikleri

Servis

Akülü forkliftler, tamamen kapalı yapıda sürüş ve asansör üniteleri sayesinde son derece güvenilirdir. Su soğutmalı hassas parçalar, zorlu koşullarda bile uzun ömür sağlar. Son derece uzun bakım aralıkları, E60 – E80 model serisinin en önemli özelliğidir. Bunun nedeni, üç fazlı motorlar, redüksiyon dişlisi ve yağ banyolu disk frenler dahil olmak üzere tüm sürüş aksının tamamen bakım gerektirmemesidir. İlk genel servisin yalnızca 1000 çalışma saatinden sonra gerçekleştirilmesi ve hidrolik yağının yalnızca 6000 saat sonra değiştirilmesi gerekir. Kolay erişilebilen servis parçaları ile ekipman kesintisiz kullanım sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

 • Uzun bakım aralıkları
 • Kolay erişilebilen bileşenler
 • Bakım gerektirmeyen önemli parçalar
 • Tamamen kapalı yapıdaki sürüş motorları

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Kaldırma Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Akü gerilimi, nominal kapasite (K5) Çalışabilir koridor genişliği, 800 x 1.200 mm uzunlamasına paletle
E60 6,0 (t) 3850 (mm) 20/20 km/h 80/1240 [90/1440] (V)/(Ah) o. kWh 5110 (mm)
E70 7,0 (t) 3450 (mm) 20/20 km/h 80/1240 [90/1440] (V)/(Ah) o. kWh 5120 (mm)
E80 8,0 (t) 3450 (mm) 20/20 km/h 80/1240 [90/1440] (V)/(Ah) o. kWh 5120 (mm)
E80/900 8,0 (t) 3050 (mm) 20/20 km/h 80/1240 [90/1440] (V)/(Ah) o. kWh 5355 (mm)

İsteğe Bağlı Donanım

Arkadan şarj erişimi

Arkadan şarj erişimi

Forkliftin arkasından şarj erişimi, ekipmanın daha da kolay şarj için donatılabileceği anlamına gelir. Bu erişimde aktif bir havalandırma bulunur.

Linde TruckSpot uyarı ışık sistemi

Görsel uyarı sistemleri

Linde BlueSpot™ ve Linde TruckSpot gibi uyarı ışık sistemleri, yayaları ve diğer ekipmanları uyarmak için zemine renkli ışık veya uyarı işaretleri yansıtır.

Linde Safety Guard sistemine sahip Linde ekipman

Linde Safety Guard

Linde MH'nin yenilikçi Safety Guard yardım sistemi, sesli ve ışıklı sinyaller kullanarak operatörleri ve ekipmanın hemen yakınında bulunan yayaları akut tehlikeye karşı uyarır.

Linde E60 – E80 konfor kabin

Kabin

Konforlu kabin, açık havada çalışırken operatörü korur ve zırhlı cam tavanı ve büyük cam kapıları sayesinde yükün ve çalışma ortamının her yönden mükemmel bir şekilde görülmesini sağlar.

Transpalet üzerinde akü değişimi

Akü Değiştirme

Akünün değiştirilmesi çok kolaydır; bir transpalet yardımıyla sağ taraftaki kapıyı açarak değiştirilebilir.

Linde yük ağırlık göstergesi

Yük ağırlık göstergesi

Ekranda bu isteğe bağlı işlev, operatöre mevcut yük ağırlığını gösterir.

Linde X20 – X35 forkliftin klima sistemi

Klima* ve entegre ısıtıcı

Entegre ısıtmalı ve polen filtreli güçlü klima sistemi, tüm yıl boyunca kabinde konforlu bir çalışma ortamı sağlarken camların buğulanmasını da önler.

* florlu hidrokarbonlar içerir

Linde VertiLight çalışma alanını aydınlatır

Aydınlatma çözümleri

Yarım daire tasarımı ile Linde VertiLight çalışma alanını eşit şekilde aydınlatır. Linde LED Şeritleri iki renkli ışık şeritleri, ekipmanın hareket yönünü aydınlatmak için beyaz ışık kullanır.

Teklif Alın