Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.

Çekici P60 – P80, W08

Elverişli güç paketleri

En küçük alanlarda bile yüksek verim

Linde MH’nin P60 – P80 koltuklu çekicileri ve W08 platformlu çekicileri yüksek yük kapasitesine sahiptir ve hızlı, güvenli ve esnek taşıma sağlar. Bununla birlikte her üç tekerleğin ayrıştırılmış ve yay monteli süspansiyonu bulunur. Sessiz ve güvenli hareket sağlar. Aynı zamanda araç, yüksek çekme gücüne ve küçük bir dönme çapına sahiptir. Bu nedenle depoda alan dar olsa bile verim yüksek kalır. Sürücü; geniş bacak alanı, ayarlanabilir operatör koltuğu ve direksiyonun yanı sıra sezgisel olarak düzenlenmiş kontrol elemanlarına sahip bir çalışma istasyonundan yararlanır. P60 – 80 elektrikli çekiciler ve W08 platformlu çekiciler, 6 ila 8 ton çekiş kapasitesine sahiptir. Yüksüz maksimum hız saatte 20 kilometredir.

Özellikler

Güvenlik

Herhangi bir sürüş durumunda verimli ve uygun bir şekilde frenleme ile operatörün ve yükün güvenliği korunur. Bu nedenle P60 – 80 elektrikli çekiciler ve W08 platformlu çekiciler, dört ayrı fren sistemine sahiptir; operatör hızlandırıcıyı bıraktığında elektrikli fren otomatik olarak etkinleşir. Buna ek olarak kendini ayarlayan hidrolik kapanalı frenleri, fren pedalına tepki veren her üç tekerlek üzerinde konumlandırılmıştır. Araç durduğunda park freni otomatik olarak devreye girer. Buna ek olarak eğimlerde sürüş için otomatik bir yardımcı bulunur; bu, aracın eğimlerde geri gitmeden çalışmasını sağlar. Hem iyi, çok yönlü görüş mesafesi hem de sağlam çelik şasi güvenlik için önemlidir. Sağlam yapısı nedeniyle operatör tamamen korunmaktadır.

 • Otomatik elektrikli fren
 • Hidrolik kapanalı frenleri
 • Otomatik park freni
 • Eğimlerde sürüş asistanı
 • Sağlam çelik şasi
 • İyi, çok yönlü görüş

Ergonomi

Geliştiricinin temel amacı operatörün odaklanmış kalmasını ve çalışırken yorulmamasını sağlamaktır. Bu nedenle araçların geniş bacak alanına sahip ergonomik bir çalışma istasyonu vardır. Operatör, operatör koltuğunu ve direksiyonu istediği yüksekliğe ayarlayabilir. Kontrol elemanlarının ulaşımı kolaydır ve bu elemanlar, sezgisel olarak düzenlenmiştir. Her iki tarafta yuvarlak açılı ve kaymaz basamaklı geniş bir giriş basamağı bulunmaktadır. Bu, araca erişimi kolaylaştırır. Operatör, tüm iş aletlerini depolama bölmelerinde güvenle saklayabilir ve bunlara kolayca erişebilir.

 • Yüksekliği ayarlanabilir direksiyon ve operatör koltuğu
 • Sezgisel kontrol elemanları
 • Birçok depolama bölmesi
 • Geniş giriş noktası

Taşıma

Bu nedenle güneş korumalı, açılır tavanlı veya yan pencereli, döner kapılı veya tamamen kapalı, ısıtmalı kabinler mevcuttur. Bu çözümler, nihayetinde daha basit ve daha hızlı taşıma sağlar. 4,5 kW üç fazlı çekiş motoru yüksek bir çekme kuvveti sağlar. Aynı zamanda, araç hassas bir şekilde kontrol edilebilir ve dar koridorlarda küçük dönme açısı da her manevrayı kolaylaştırır. Dört ayrı fren sistemi, örneğin eğimlerde sürüş daha hızlı ve daha kolay olduğu için yol tutuşunu geliştirmeye de yardımcı olur.

 • Modüler tasarımlı kabin
 • Güçlü elektrikli motorlar
 • Küçük dönme açısı
 • Hassas direksiyon
 • Dört fren sistemi

Servis

Genel olarak, P60 – 80 elektrikli çekiciler ve W08 platformlu çekiciler nadiren bakıma ihtiyaç duyar; servisler arasındaki aralıklar, önceki araç nesline göre önemli ölçüde daha uzundur. Örneğin, şanzıman yağının sadece 10.000 çalışma saatinde bir değiştirilmesi gerekmektedir. Servis teknisyeni akü de dahil olmak üzere tüm önemli bileşenlere kolayca ulaşabilir. CAN Bus arayüzü aracılığıyla bir dizüstü bilgisayar kullanılarak kapsamlı araç teşhisi gerçekleştirilebilir. Çok fonksiyonlu ekran araç ve akü durumunu gösterir.

 • Uzun servis aralığı
 • CAN Bus bağlantısı arayüzü
 • Araç ve akü durumunun görüntülenmesi
 • Hızlı akü değişimi

Videolar ve Görseller

P60 – P80 ve W08 çekicilerinin modülerliği ve performansı hakkında video

Teknik Bilgiler

Model Yük kapasitesi Toplam genişlik Sürüş hızı, yüklü/yüksüz Dönüş yarıçapı Akü gerilimi, nominal kapasite (K5)
P60 0,15 / 6,0 (t) 996 (mm) 12 / 20 km/h 1650 (mm) 48 / 375 (V)/(Ah) o. kWh
P80 0,15 / 8,0 (t) 996 (mm) 10 / 20 km/h 1650 (mm) 48 / 375 (V)/(Ah) o. kWh
W08 0,8 / 7,0 (t) 996 (mm) 12 / 20 km/h 2230 (mm) 48 / 240 (V)/(Ah) o. kWh

İsteğe Bağlı Donanım

Çekme aksamı

Linde MH, aracı arka ve ön taraf için otomatik çekme aksamları veya çok pozisyonlu çekme aksamları ile donatır.

Kabin çeşitleri

Güneş korumalı, açılır tavanlı veya yan pencereli, döner kapılı veya tamamen kapalı, ısıtmalı kabinler mevcuttur.

Ara şarj olanağı

Aracın arkasında harici bir redresörün hızlı bir şekilde bağlanabileceği bağlantı bulunur.

Dahili redresör

Bu ekipman varyantında, redresör araca entegre edilmiştir. Bu nedenle akü, konumuna bakılmaksızın elverişli bir şekilde şarj edilebilir.

Dönen işaret ışığı ve uyarı ışığı

Kabindeki dönen işaret ışığı veya uyarı ışığı, yaya ve diğer araçların çekiciyi daha kolay görmesini sağlar.

Koltuk çeşitleri

Mekanik süspansiyon konforlu koltuğu, hava süspansiyonlu ve ısıtmalı süper konfor koltuğu bulunmaktadır.

Yola uygun aydınlatma

Bu ekipman varyantında, araç StVO (Alman Karayolu Trafik Yasası) ile uyumlu eksiksiz bir aydınlatma sistemine sahiptir.

Teklif Alın