Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde Load Control Kumanda Kolları
Her Milimetre Değerlidir

Kumanda Kolları

Kumanda kolu, forklift operatörünün kolunun bir uzantısıdır. Bu nedenle sezgisel, rahat ve çalışma anında son derece hassas olmaları gerekir. Bu özellikler işletmenizin intralojistik operasyonlarına hem güvenlik hem de verimlilik açısından katkıda bulunur. Linde MH ekipmanları, donanım ve yazılımın mükemmel koordinasyonu sayesinde operatörün en yüksek hassasiyetle çalışmasını sağlar. İntralojistik operasyonlarınızdaki bu verimlilik orijinal Linde MH Kumanda Kolları ile başlar.

LINDE MH Kumanda Kollarının Faydaları

Hassas

Linde MH Kumanda Kolları, elektronik kontrol ünitesi tarafından izlenen hassas ve doğrusal olarak tanımlanmış bir elektriksel çıkış sinyali ile çalışır. Bu, sinyalin, kumanda kolunun hareket yönünden bağımsız olarak, ekipmanın çalışma açısıyla aynı olduğu anlamına gelir. Bir diğer anlamda asansörün tilt açısı değiştirildiğinde veya asansör kaldırılıp, indirildiğinde kumanda kolu hangi durumda olursa olsun harekete aynı hassasiyetle devam eder. Asansörün harekete karşı tepkisi her zaman kumanda kolunun çalıştırma açısıyla orantılı olması, operatörün ekipmanı sezgisel çalıştırma ve tam olarak öngörülebilir ekipman tepkisi almasını sağlar. Böylece intralojistik faaliyetlerinizde hem güvenli hem de yüksek verimli çalışabilirsiniz.

Konforlu ve Güvenilir

Linde MH Kumanda Kolları, tüm ekipman modellerinde aynı operasyon özelliklerine sahiptir. Kumanda kolunda 'ölü bölge' olmadığından, hidrolik sistemi her zaman kumanda kolunun hareketlerine anında tepki verir, başka bir deyişle kumanda kolu hareketi aynı zamanda asansör hareketini de kontrol eder. Ayrıca, tüm kumanda kollarının aynı oranda maksimum çalıştırma açısı vardır. Bu özellikler, operatörlerin her zaman tek tip kumanda kolu davranışına güvenebileceği anlamına gelir. Bu sayede farklı ekipman modellerinde çalışan operatörler ekipmandan hep aynı tepkiyi aldığından, kendisine özel bir ayarlama yaparak zaman kaybetmediği gibi beklenmedik makina tepkilerinden kaynaklanabilecek durumlar oluşmaz.

Linde MH Kumanda Kolları / Linde Load Control

İlave Güvenlik Özellikleri

Güvenli Bağlantı Fişi

Her orijinal Linde MH Kumanda Kolunda güvenli bağlantı fişi bulunmaktadır. Bu bağlantı fişi sayesinde kabloların yanlış bağlanması imkânsız olduğundan Linde MH ekipmanınız olası elektrik arızalarından korunmuş olur.

Çift Kontrollü Tasarım

Linde MH, güvenlikle ilgili tüm bileşenlerini çift kontrollü olacak şekilde tasarlamıştır. Kumanda kollarında bile sinyal ve referans voltajı içeren iki kanallı bir çıkış sinyali bulunup, her iki sinyal de Elektrik Kontrol Ünitesi tarafından izlenir. Bu sayede asansör, sadece kumanda kolu gerçekten hareket ettirildiğinde tepki verir. Bu sistem aynı zamanda sinyal doğrusallığındaki sapmaları da algılar ve operatöre rapor ettiğinden, operasyon sırasında maksimum güvenlik sağlar.

Yüksek Nem Koruması

Linde MH Kumanda Kolunun terminal kartı ve lehim noktaları, IP67 standardına uygun olarak yüksek neme karşı dayanıklı olarak üretilmiştir.

Dayanıklı Ve Uygun Maliyetli

Orijinal yedek parçaların özellikle hizmet ömrü ve maliyet etkinliği açısından faydaları çok açıktır. Linde MH Kumanda Kolları için kullanılan yüksek kaliteli malzemeler, 6.000.000’dan fazla çalışmayı sorunsuz şekilde gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Orijinal Linde MH yedek parçaları genellikle yan sanayi parçalara oranla daha yüksek fiyatlı olsalar da çok uzun hizmet ömrü, ekipmana uygunluk, ekipmanın ömrü boyunca sahip olabilme maliyetini minimize etmektedir.