Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
Linde MH L-MATIC AC Joma-Polytec'de Görev Başında

otonom, ekonomik, verimli

Joma-Polytec GmbH artık otonom Linde L-MATIC AC istifleyicisini kullanıyor. Operatörsüz taşıma ekipmanı Schöler Fördertechnik AG tarafından devreye alındı ​​ve coğrafi navigasyon kullanarak Schöler müşterisinin istediği noktalara bağımsız olarak yönlendiriliyor. Otomasyon ile Joma-Polytec, daha yalın süreçlerden artan verimlilik ve kârlılıktan çok memnun.

A Noktasından B Noktasına Otomasyon

Joma-Polytec GmbH, plastik teknolojisi alanında tam kapsamlı tedarikçidir. Şirket, Linde L-MATIC AC istifleyiciyi kullanarak sevkiyat departmanının yüklemesini otomatikleştirdi.

Otonom istifleyici, üretim ve sevkıyat arasında hareket ederek, paletleri açıkça tanımlanmış konumlara taşır. Sevkiyat için hazır olan paletler, kaynağında, depolama yerinde hazır bulundurulur. Bu, üzerine bir palet yerleştirildiğinde ışık bariyerini kesen bir sensör ile donatılmıştır. Bu işlem, ana kontrol aracılığıyla ekipmana iletilen bir hareket görevini tetikler. Jeonavigasyon, istifleyicinin ışık algılama ve menzil teknolojisi (LIDAR teknolojisi) yardımıyla bağımsız olarak kendisini yönlendirmesini sağlar. Sistem alanı analiz ederek, ekipmanın kendisini yönlendirebileceği bir referans haritası oluşturur. Bu, Joma-Polytec'te hiçbir reflektör, zemin işaretlemesi veya başka yapısal değişiklik gerekmemesini sağlar.

Uwe Freitag, Lojistik Başkanı
Linde MH L-Matic
Otonom istifleyici L-Matic
Uwe Freitag, Lojistik Başkanı
Linde MH L-Matic
Otonom istifleyici L-Matic

Otomatik yükleme sayesinde depo ve sevkiyat departmanındaki iş gücümüzü rahatlatabiliyor ve böylece artan hacimleri mevcut çalışan sayısı ile karşılayabiliyoruz. Sonuç olarak, daha verimliyiz ve temel yetkinliklerimize odaklanabiliyoruz. Schöler bize burada ideal çözümü sağladı.

Uwe Freitag, Lojistik Başkanı, Joma-Polytec GmbH

Malları depolarken L-MATIC