Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Bir deponun önüne yerleştirilmiş masa
Sahadan Sofraya

LINDE MH en iyi lezzeti sunma peşinde

Harika bir atmosfer, güler yüzlü hizmet ve olağanüstü lezzetli yemekler bir restoran ziyaretini özel bir deneyim haline getiren birçok faktörlerden sadece birkaçıdır. Ancak başarılı bir yemeğin anahtarı, malzemelerin kalitesi ve tazeliğindedir. İkincisi, lojistik ve intralojistik süreçlerin ne kadar iyi performans gösterdiğine büyük ölçüde bağlıdır. Evden uzakta iki kişilik rahat bir akşam yemeğinde, Linde MH'nin bu konuda nasıl bir rol oynadığını öğrenin:

Çiftimiz restorana bir beklenti içerisinde gidiyor. Bu, iyi bir arkadaşlığın, lezzetli yemeklerin ve günlük rutinden bir molanın tadını çıkarmak için bir fırsat olduğunu biliyorlar. Haliyle beklentileri o oranda yüksek. Restoran işletmecilerinin bu beklentiyi karşılamak için yalnızca yemek tutkusuna değil, aynı zamanda mükemmel verimli bir tedarikçi ağına da ihtiyacı vardır. Bu noktada Linde MH devreye giriyor, çünkü sayısız mutfak spesiyalitesi, zahmetsiz lojistik konusunda farklı talepler getiriyor. Ve Linde MH ve Dematic, bunu başarmak için tam da doğru çözümleri sunuyor.

Unutulmaz bir akşamın başlangıcı: Sana ne alabilirim?

Çiftimize geri dönelim: Yemek alanında bir karşılama masası onları bekliyor. Garson menüleri getiriyor ve içecek siparişini alıyor. Önden açlığı bastırmak için lezzetli bir dip sos ve baget ekmek getiriyor.

Ekmeğin mümkün olduğunca taze servis edilmesini sağlamak için Bavyera'nın Hohenpolding kasabasındaki Gusto AG'de birkaç Linde MH endüstriyel ekipman kullanıldı. Fırıncılık, pastacılık ve dondurma ürünlerinin uzman tedarikçisi, sabahın erken saatlerinde fırınlara hammadde yüklemek için forkliftler, sipariş toplayıcılar ve gelişmiş lityum-iyon tahrikli transpaletleri kullanıyor. Böylece un, fırıncıya zamanında ulaşmakta ve masaya taze, çıtır bir baget ekmek gelmesine neden oluyor.

Daha ilk içecekler ve yemekler servis edilmeden önce, Dematic de ilk katkısını yaptı bile. Örneğin masadaki çiçekleri alın. Düzenlemenin masaya mükemmel durumda ulaşmasını sağlamak için, lojistiğin sofistike olması gerekir - örneğin Hollanda, Aalsmeer'deki dünyanın en büyük çiçek ve bitki müzayedecisi Royal FloraHolland'da olduğu gibi. Uzmanlık dalı otomasyon olan Dematic, çiçekçi toptancısının modern deposuna otomatik zemin altı konveyör sistemi kurdu. O zamandan beri, taze çiçek paletleri otomatik olarak tüm Avrupa'nın her tarafından verilen siparişler sahiplerini buluyor. Çiftimiz bunu hiç düşünmese de, bir restoran ziyaretinin mükemmel olmasını sağlayan bütün ince detayları hayata geçirmek için Linde MH ve Dematic vargücünle çalışmaktadır. Oysa daha akşam yeni başladı.

Linde MH

İçecekler: Verimli Lojistikle Lezzetli

Ana yemekle devam etmek için misafirlerimizden biri beyaz şarabı tercih ediyor ve arkadaşı ise bir Pilsner birası sipariş ediyor. Yüksek güvenilirlik sunan yüksek performanslı endüstriyel forkliftler, özellikle içecek lojistiğinde çok önemlidir. Örneğin, Hochsauerlandkreis bölgesindeki geleneksel bira fabrikası C. & A. Veltins, boş ve dolu konteynerleri her gün rekor sürede yüklemek için Linde MH'nin yaklaşık 65 lityum iyonla çalışan forkliftten oluşan bir filoya güveniyor.

Garsonun az önce servis ettiği Riesling üzümünden yapılan şarabın arkasındaki lojistik zorluklar oldukça farklıdır. Heilbronn çevresindeki pitoresk tepelerdeki üzümler mükemmel bir şekilde olgunlaştığında, bağcılar işlenmek üzere yerel kooperatif şaraphanesine günde yüzlerce kasa üzüm teslim eder. Bu yoğun talebi karşılamak için şaraphane, değerli üzümlerin kalitelerini korurken mümkün olan en kısa sürede işlenmesini sağlamak için ek mevsimlik işçi olarak Linde MH'nin forkliftlerini kiralıyor. Sonuç, mükemmel çok yönlü bir şarap.

Ana Yemek: Verimli Soğuk Zincir Lezzetli Yemekler Sunar

Akşam bir kutlama olduğu için, Fransız Calais ve İngiliz Dover arasındaki İngiliz Kanalı'nın serin sularından taze yakalanmış bir fileto ile yapılan bir balık yemeği seçti. Orada, Almanya'nın en büyük derin deniz trol gemisi Maartje Theadora, 6.000 tona kadar taze balık almak için bir balığa çıkıyor. Bunlar daha sonra Rostock'un ana limanında, Linde MH'nin çok sayıda forkliftiyle alınır ve doğrudan soğuk depoya götürülür. Sorunsuz lojistik sayesinde, akşam yemeğimize servis edilen taze, kaliteli balık filetosu lezzetlidir.

Sulu bir biftek seçti. Kalitesi, hayvanların İsviçre Alplerinin yemyeşil yamaçlarında en iyi koşullarda tutulduğu Bigler Royal Rind programı tarafından garanti edilmektedir. Ancak etin kalitesi aynı zamanda nasıl depolandığına da bağlıdır, bu nedenle Bigler AG, otomatik bir depolama ve sınıflandırma sistemi olan Dematic Multishuttle'a güvenir.Bir dizi farklı sıcaklık bölgesi ile mükemmel şekilde tavlanmış depolama ve hızlı teslimat sağlar, böylece et restorana en iyi durumda ulaşır.

Yemekler, Hollanda'nın Friesland eyaletinden gelen tuzla tatlandırılır. İnce kristaller, Wadden Denizi'nin altında iki kilometre derinlikten çıkarılır. Üretici Frisia Zout, tuzun Avrupa'daki restoranlara taşınmasına yardımcı olan, Linde MH'nin akülü forklift filosuna sahiptir.

Tatlı: Otomatik Olgunlaşma Süreçleri

Çiftimiz, yemek için mükemmel bir son olarak peynir tabağına karar veriyor. En sevdikleri parlak sarı Ländle safran peyniridir. Safran ve samanla beslenen ineklerin sütünden yapılan peynir, EU TSG (geleneksel uzmanlık garantili) mührünü taşır. Olgunlaşma için optimum koşulları sağlamak için üretici Vorarlberg Milch, süreci yönetmek için Dematic'in otonom taşıma sistemlerini kullanıyor. Vorarlberg Milch'deki doğal mahzende depolanan peynirleri tam zamanında, onları döndüren ve safranlı suyla ovalayan bir makineye otomatik olarak taşırlar ve bir sonraki olgunlaşma aşaması için başka bir sıcaklık bölgesine taşırlar. Sonuç, bir ürünün tüm özelliklerine sahip, pürüzsüz ama güçlü bir peynirdir.

Güzel bir tatlıya yetecek kadar yer kaldı ve çiftimiz elmalı turtayı tercih ediyor. Turtası için elmalar Hollanda'dan geliyor. Orada, AC van Blijderveen Fruit, Linde MH'nin transpaletlerini kullanarak her gün yaklaşık 1.000 kilo armut ve elma paketliyor ve dağıtıyor. Burada yetiştirilen Elstar elmaları, turta için mükemmel bir malzemedir. Bu turta yanında biraz vanilyalı dondurma ile muhteşem gider. Daha önce bahsettiğimiz ekmeği de yapan ve Linde MH'nin forkliftlerini kullanan Gusto AG tarafından tedarik edilmektedir.

Gusto AG, güzel bir akşam sona ererken çiftimiz için çemberi tamamlıyor. Öte yandan, Linde MH e Dematic, taze yiyecek ve diğer ürünleri teslim etmek için hala sıkı bir şekilde çalışıyor ve yemek yiyenlerin dünya çapında sayısız restoranda olağanüstü mutfak deneyimleri yaşamasını sağlıyor.