Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Komatek 2024 Sizi KOMATEK 2024 Fuarı 8. Salon 808 No'lu standımıza bekliyoruz. Davetiye almak için tıklayınız.
Depoda kullanılan Linde MH forkliftleri
Size Özel Tasarlanmış Filo!

Filo Optimizasyonu

Dahili malzeme akışını tamamen optimize etmek için, endüstriyel ekipman filonuzun sizin için özel olarak üretilmesi gerekir. Ekipmanlar ne aşırı yüklenmeli ne de gereğinden az kullanılmalıdır ancak mümkün olan en yüksek verimliliği ve kullanılabilirliği sunmalıdır. Malzeme akışı etrafındaki gereksinimler, örneğin yüksek maliyet baskısı ve değişen lojistik yapıları nedeniyle artmaktadır.

Sonuç olarak planlamacılar, envanterlerini mükemmelleştirmek veya yeni bir filoya yatırım yapmak istiyorlarsa birçok faktörü dikkate almalıdır. Araç edinme maliyetlerine ek olarak personel, enerji ve bakım harcamaları da bilançoları etkiler. Dahası, gelecekteki değişiklikler şirkette malzeme akışının yeniden düzenlenmesinde bir rol oynar. Örneğin, düzenlenmiş bir iş yükü için beş forklift yerine sadece dört forklift gerektiğinde ne olur?

Linde MH, tüm faktörlerin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi için kapsamlı danışmanlık sunmaktadır. Bu, analiz ve simülasyondan filonun yeniden tasarımına kadar uzanır. Ayrıca Linde MH uzmanları da şirketleri uygulama yoluyla destekler.

Filo Optimizasyonu Danışmanlığı

Yerinde bir analiz ile Linde MH uzmanları, tüm intralojistik ve filo yapısını daha yakından inceleyecekler. Ekip, sadece araçlara odaklanmakla kalmayacak, aynı zamanda tüm süreçleri analiz edecektir. Çalışma saatleri ve katedilen mesafeler gibi filo verileri analiz yazılımı ile değerlendirilebilir. Linde MH uzmanları, elde edilen bilgileri, müşterinin özel intralojistik gereksinimlerine tam olarak uyarlanmış yeni bir filo konsepti oluşturmak için kullanacaktır. Planlama aşaması tamamlandıktan sonra HASEL İstif Makinaları desteği ile birlikte yeni konseptler hayata geçirilir.

Linde MH’nin filo optimizasyonunun bir parçası olarak Linde MH

Dört adımda mükemmel filo

1. Analiz

İlk adım, iç lojistik ve filo yapısını analiz etmektir. Uzmanlarımız, ekipmanların durumunun yanı sıra enerji tüketimi, kullanım, uygulama ve servis maliyetlerini de dikkate almaktadır. Bunun amaç doğrultusunda forkliftler ve depo teknolojisi için TÜV sertifikalı bir performans testi mevcuttur.

2. Simülasyon

Linde MH'nin planlama ve simülasyon yazılımı, optimizasyon için herhangi bir potansiyeli vurgular. Bu, depolama alanlarının ve filonun hassas bir şekilde yeniden tasarlanmasını kolaylaştırır.

3. Filo Konsepti

Yeni filo konsepti; doğru operatörle, doğru yerde, doğru zamanda, her zaman doğru araca sahip olmanızı sağlar. Sonuç; personel, araç filosu, mesafeler ve raf işlevselliği dahil olmak üzere bir dizi parametreden etkilenmektedir.

4. Giriş ve İnceleme

Uzmanlarımız konsept uygulaması konusunda sizi destekler. Süreçleri düzenli aralıklarla inceleyecek ve gerektiği gibi ayarlarlar. İnceleme ayrıca ekonomik ve mevsimsel değişikliklerin yanı sıra bireysel şirket gelişmelerine de yanıt veriyor.

Ekipman Maliyetlerinin Doğru Karşılaştırılması

Mesela konteynerleri boşaltırken, yükleri rafta depolarken veya zeminden toplarken malzeme akışı sırasında hangi ekipmanlar en düşük maliyetlidir? Linde MH uzmanlarının danışmanlığında kullanılan 'Filo Planı' yazılımı bu soruya somut cevaplar vermektedir. Bu amaçla yazılım, müşterinin durumunu sadece birkaç bilgisayar girişi ile simüle eder ve daha sonra operatör maliyetleri, enerji tüketimi, yatırım maliyetleri ve diğer faktörler dahil olmak üzere her ekipman için işletme maliyetlerini hesaplar. Dahası, Filo Planı, genel süreç için kaç ekipmanın gerekli olduğunu ve toplam maliyetlerin ne olduğunu ortaya çıkarır.

Modüler filo yönetim sistemi connect: Linde MH

Filonuzu Sürekli Olarak Optimize Edin

Filo konseptiniz belirlendikten ve ekipmanlar kullanıma alındıktan sonra operasyonlar sürekli izlenmeli ve gerekirse optimize edilmelidir. Linde connect ürün ailesi, ekipmanları birbirine bağlayan ve filo yöneticilerine lojistik süreçleri hakkında kapsamlı bilgi sağlayarak bunu başarmaya yardımcı olur. Temel işinize daha da fazla odaklanma fırsatı sunan tam hizmet sözleşmeleri de mevcuttur: Bu durumda, Linde MH uzmanları tüm filonun operasyonel hazırlığı için sorumluluk alır.

Kapsamlı bilgi birikiminden yararlanın

Endüstriyel ekipmanlarınızın karmaşık malzeme akışlarını optimize etmek için kapsamlı bir yaklaşım mı görmek istiyorsunuz? Linde MH'nin kapsamlı bilgi birikimi ve deneyiminden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.


İletişime Geçin