Tarayıcınız güncel değildir. İnternet sitemizi tam olarak kullanabilmek için lütfen tarayıcınızı güncelleyin.
Linde MH
İşte E-vrim

Lınde MH, akülü forkliftin ilk üretiminin 50. yılını kutluyor.

Yıl 1971: John Lennon, Imagine isimli şarkısını ilk defa söylerken, diğer yandan ise Ray Tomlinson dünyanın ilk e-postasını gönderiyordu. Aynı yıl, Linde MH ilk akülü forklifti olan E10 - E15'i Hannover Fuarı'nda sundu. Imagine ölümsüz bir hit oldu. Buna ek olarak bir numaralı iletişim aracının da e-posta olduğunu belirtmeye gerek yok. Linde MH'nin akülü forkliftlerininde ünü bütün dünyaya yayıldı. Başlangıçta iç mekan kullanımı için dizel, LPG ve CNG forkliftlere emisyonsuz bir alternatif olarak tasarlanan akülü forklift, kısa sürede modern intralojistiğin ve bu segmentte pazar lideri olan Linde Material Handling'in önemli bir ürünü haline geldi.

Akülü Forkliftler: Adım Adım Mükemmelliğe

Linde MH

Linde MH'nin 1982'de piyasaya sunduğu E12 – E18 akülü forklift

1971'den sonra, bir zamanlar niş olan akülü forkliftler hızla önem kazanmaya başladılar. Bunun en temel nedeni, çok çabuk artış gösteren büyük depo ve lojistik merkezleridir. Bu yeni merkezlerde sürekli artan ürün cirosu, hem son derece manevra kabiliyetine sahip hem de hassas bir şekilde çalıştırılabilen iç mekan kullanımı için daha iyi forkliftler gerektirdi. Aynı zamanda, teknik yenilikler, geleneksel dizel, LPG ve CNG forkliftlerle olan performans farkını azar azar kapatmaya başladı. Yük, kaldırma hızı ve taşıma performansı açısından, akülü modeller, dizel, LPG ve CNG motorlu muadillerine her zamankinden daha yakın hale geldi.

Linde MH'nin en başından beri modern akjülü forklifti geliştirmedeki esas amacı, ekipmanları mükemmelleştirmeye devam etmek olmuştur. Bu süreçteki ilk adım, artan hassasiyet ve manevra kabiliyeti sayesinde öncelikle iç mekan kullanımı için optimize edilmesiydi. Bu nedenle, ilk modeller, sürüş aksına iki elektrik motorunun monte edildiği iki motorlu bir önden çekiş sistemi ile donatılmaya başlandı. Bu motorlar, forkliftlerin tam olarak sürüş aksının ortasında dönmesini sağlar. 1980'lerin başında, Aschaffenburg merkezli Linde MH, elektrik motorlarının çok daha hassas bir şekilde kontrol edilmesini sağlayan güç elektroniğini de ekledi.

Linde MH

Linde MH'nin 1995'te piyasaya sunduğu E48 akülü forklift

1994 yılında, ilk dört tekerlekli Linde MH akülü forkliftler, yenilikçi kombi aks ile donatıldı. Bu, forkliftlerin neredeyse hiç yer kaybı yaşamadan kendi etrafında dönmesini sağladı. Sadece bir yıl sonra, hızlı bir şekilde endüstri standardı olarak kabul edilen bir özellik olan kumanda kolu aracılığıyla asansör işlevlerinin hassas şekilde çalıştırılmasını sağlayan Linde Load Control piyasaya sürüldü. 1999 yılında Linde MH, ürün portföyüne üç fazlı veya asenkron motorlu ilk modelini ekledi. Bu yeni motor için mühendisler, daha yüksek performanslı daha güvenilir ve zorlu dış mekan uygulamaları ile birleştiren özel güç ve kontrol modülleri geliştirdiler. Küçük ve bakım gerektirmeyen iki çekiş motoru, kaldırma hidrolik sistemi ve tüm kontrol parçaları tek bir donaımda bilrştirildi: Linde MH'nin Kompakt Aksı.

2002'de başka bir dönüm noktası ise, Linde MH'nin akülü forkliftleri birçok performans alanında dizel, LPG ve CNG forkliftleriyle aynı seviyeye getiren üç fazlı AC elektrik motorlarına geçiş oldu.

Linde MH

1971: İlk Kurşun

E10 - E15, piyasaya çıkan ilk Linde MH akülü forklifttir. En belirgin özellikleri: çift sürüş motorlu, önden çekişli, çift pedal kontrol sistemine sahip ve merkezi kumanda kolu. Buna ek olarak, E10 - E15, günümüzde doğrudan endüstri standardı olan viraj alırken hızı otomatik olarak düşürme önlemini daha o zamandan standart olarak sunmaktaydı.

Linde MH

1982: Maksimum Konfor

Linde MH, akülü forkliftlerinin ergonmisini doğal olarak da konforunu sürekli olarak iyileştirmektedir. E12 - E18 ilk kez, koltuk ve direksiyon sütununun operatöre göre mükemmel şekilde ayarlanabildiği ergonomik olarak optimize edilmiş bir operatör çalışma alanı sunuyor.

Linde MH

1994: Optimum Manevra Kabiliyeti

Linde MH, E20 - E30 ile aynı anda iki öncü yeniliği sundu: Yeni kombi aks sayesinde 4 tekerlekli forkliftlerin yerinde dönmesini sağlayarak, forkliftin manevra kabiliyetini önemli ölçüde artırdı. Aynı zamanda, yeni eğimli kabin özelliği sayesinde akü olmak üzere forkliftin önemli parçalarına erişimi kolaylaştırdı.

Linde MH

1995: Tam Kontrol

E14 - E20 modellerinden itibaren, Linde Load Control, bir kumanda kolu aracılığıyla asansörün kaldırma işlevlerinin elektrik kontrolünü sağlamaya başladı. Hassas çalışma sayesinde, yeni teknoloji hızla endüstri standardı haline geldi ve kısa sürede Linde MH'nin dizel, LPG ve CNG forkliftlerinde de standart olarak kullanılmaya başladı.

Enerjide yenilik: Dahili Enerji

Yeni milenyumda Linde MH, E20 - E50 modelleriyle akülü forkliftlerde Avrupa'da pazar lideri olma yolunda hızla ilerliyor ve E-modellerinin teknolojik gelişimini ileriye taşımaya da devam ediyor. 2000 yılında, klasik kurşun-asit akü, şimdi tüm Linde MH akülü forkliftler için bir seçenek olarak sunulan Lityum İyon akü veya bir hidrojen yakıt hücresi ile değiştirilebilir.

2006'da Linde MH bir adım daha ileri gitti ve dahili redresör ve kompakt sürüş aksı ile bir sonraki E-modellerini piyassya sundu. Forkliftin şarj olması için artık sadece bir şarj kablosu aracılığıyla uygun prize bağlanması gerekiyor. Şarj gücü, ilgili akü tipine otomatik olarak uyarlanabilmektedir.

Linde MH

Linde MH'nin 2011'den itibaren piyasaya sunduğu E50 akülü forklift

Linde MH'nin dahili redresörü dünyada bir ilktir. Buna ek olarak, Linde MH, lityum iyon nerji sçeneğiyle operatörler arasında adından söz ettirir. Bu yenilikçi teknolojide ekipman Lityum-İyon akünün optimum entegrasyonu ile etkileyici bir performans sunar.

2 ila 5 ton arası yük kapasitesine sahip modellerle Linde MH, 2011 yılında pazara ek özellikler sundu: örneğin yükten bağımsız tsarlanmış sürüş aksı sayesinde dah az titreşim, otomatik olarak devreye giren el freni, dijital akü şarj göstergesi ve örneğin en iyi zemin tutuşu için çekiş kontrol sistemi.

2006: Dünyanın İlk Dahili Redresörü

Lİnde MH, piyasaya sunduğu E12 - E20 modelleriyle 16 adet yeni, son teknoloji forklift çeşidi yaratmıştır. İlk kez dahili bir redresör, isteğe bağlı donanım olarak sunuldu.

2015: Güç Merkezi

E60 - E80 ile Linde MH, 8 tona kadar yüklerin güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmış son derece güçlü bir akülü forklift modelini piyasaya sürdü. Bu, E-modellerinin daha yüksek yük sınıflarındaki dizel, LPG ve CNG forkliftleri yakalamaya başladığı anlamına gelmekteydi.

2016: Hep Net Görüş

E20 - E35 R Roadster modelleri ile Linde MH, piyasadaki ilk tamamen görüş açısı dikkate alınarak optimize edilmiş akülü forkliftleri piyasaya sürdü. Bu tasarım, operatöre koridor boyunca net bir görüş sağlar ve günlük işlerde güvenliği en üst düzeye çıkarır.

2017: Lityum-İyon Evrimi

Lityum-iyon teknolojisine sahip ilk E14 - E18 ION akülü forkliftler, filo operasyonlarını çok daha esnek ve verimli hale getirerek özellikle çok vardiyalı operasyonlarda büyük avantajlar sundu.

2017: E12 - E20: Dünya Şampiyonu

Linde MH, 2017'de E12 - E20 serisinin 111.111nci forklifti üretim hattından çıktı. Çok yönlülüğü ve güvenilirliği, bu akülü forklift serisini en çok satan ve dünyanın en başarılısı yapmaktadır.

2018: Herkes için Lityum-İyon Enerjisi

Lityum iyon teknolojisi kendini kanıtlayarak, artık 8 tonluk yük kapsitesine kadar görev yapan E60 - E80 serisi forkliftler için de mevcuttur.

Linde MH: E-Uzmanı

Linde MH, Elektrik enerjisi uzmanlığını kısaca E-Uzmanlığını başka alanlarda da sergiliyor: Orijinal E20 - E50 akülü forklift bileşenlerinden geliştirilen E1 elektrikli go-kart aracı , 2011'de elektrikli go-kartlar arasında hızlanma kategorisinde dünya rekorunu kırdı - sadece 3,45 sn'de 0'dan 100 km / saat'e çıkarak, doğrudan Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Lİnde MH

Elektrik İntralojistiğin Geleceği

Günümüzde akülü forkliftler, artan maliyet baskıları, sıkı zaman çizelgeleri ve tahmin edilmesi zor olan sipariş adetleri, sürekli kullanılabilirlikleri nedenleriyle nerdeyse vazgeçilmezdir. Ek olarak, küresel iklim krizini göz önünde bulundurduğumuzda, sürdürülebilirlik odaklı intralojistiği mümkün kılan emisyonsuz enerji sistemlerine acil bir ihtiyaç vardır.

Ekonomi, güvenlik ve ekolojik sorumluluk açısından akülü forkliftler, uzun süredir geleceğin malzeme akışı için bir seçenek olmuştur. Sürekli olarak artan performans ve lityum-iyon teknolojisi gibi yenilikçi enerji sistemleri sayesinde, dizel, LPG ve CNG forkliftlerin yerini alma potansiyeli giderek artıyor.

Linde MH, 2015 yılında 8 metrik tona kadar yükler için güçlü bir akülü forklift olan E60 - E80'i piyasaya sürdüğünde bunu zaten kanıtladı.

Bugün, Linde Material Handling, uzun ve başarılı bir akülü forklift geçmişine bakabilir. Pazar ve inovasyon liderleri olarak Aschaffenburg'dan E-uzmanları sadece bu pazara kapsamlı bir şekilde hizmet etmek için değil, aynı zamanda devrim yaratmak için yola çıktılar. 2021 yılının ortalarında, Linde Material Handling bu nedenle yeni nesil akülü forkliftlerini sunacak. Selefleri gibi, ergonomi, verimlilik, güvenlik ve bağlanabilirlik konularında sektördeki standartları bir kez daha belirleyecekler.

Multilaunch

Her İki Dünyanın da En İyisi: Yeni Nesil Denge Ağırlıklı Forkliftler

Linde MH, akülü forkliftin bir sonraki büyük evrimini yenilikçi bir teknolojik platformla sunuyor. Bu yeni nesil denge ağırlıklı forkliftler, akülü ve dizel, LPG ve CNG forkliftler arasındaki zorunlu tasarım ayrımının sonuna gelindiğini kanıtlıyor 1,2 ile 8 ton arasındaki kaldırma kapasitesi aralığında, kullanıcılar gelecekte akülü ve dizel, LPG ve CNG motorlu forkliftler arasında özgürce seçim yapabilecekler hemde performanstan hiçbir ödün vermeden. Bu yenilikle, Linde MH nihayet akülü forkliftler için yepyeni bir çağı başlatıyor.

Dijital lansman etkinliğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.